Köpek Oyuncakları: Köpekler İçin Eğlenceli Oyuncaklar

Köpek oyuncakları nelerdir? Köpeğiniz için  oyuncak almanın bir risk olduğunu biliyorsunuz. Oyuncağı alıp eve gittiğinizde bu oyuncağı hiç beğenmeyebilir. Ancak oyuncağın dayanıksız olup hemen kırılması istenmeyen bir sonuçtur. Köpeğinizi oyalayacak, doğal merak dürtüsünü uyandıracak, ilgisini çoğaltıp, zihnini aktifleştirecek oyuncakları bu yazıda bir araya getirdik. Köpeklerle Nasıl Oynanır? yazımızı da bir göz atmanızı öneririz.

Köpek Oyuncakları: Köpekler İçin Eğlenceli Oyuncaklar

Köpek Kong Oyuncakları

İçini istediğiniz lezzetli yiyecekle doldurabildiğiniz bu kauçuk sıkma oyuncağı biraz fıstık ezmesi ile harika bir seçeneğe dönüşecek. Köpeğinizin karnı aç ve enerjisi düşükse oyun oynarken enerjisi yükselecektir. Köpeğinize böyle bir oyuncak aldığınızda muhtemelen size mutlu olduğunu göstermek için yüzünüzü yalayacaktır.

Köpekler İçin Kong Latex Oyuncaklar

Kong markalı oyuncaklar güvenilirdir. Uzun süre parçalanma riski taşımaz. Latex bir çeşit esnek plastiktir ve köpeklerin en sevdiği çiğneme oyuncakları arasında Kong marka çiğneme oyuncakları gösteriliyor. Kong oyuncakların iki çeşidi var: Stuff hazneli oyuncaklar veya sade oyuncaklar. Stuff hazneli oyuncaklar köpeğinizi uzun süre meşgul edecek bazı bulmacalar içerir. Oyuncağı evirip çevirirken nasıl çalıştığını izleyen köpeğinizin hayran dolu bakışlarına şahit olacaksınız.

Köpek Kong Stuff a Ball Oyuncaklar

Kong oyuncakları dayanıklıdır ve köpeğiniz çiğnerken yanlışlıkla bir parçasını yutmaz. Kong marka olan stuff ball oyuncakların arasına sıkacağınız fıstık ezmesi, atıştırmalık macunlar köpeğinizin uzun süre onu ağzında tutmasını sağlayacak.

Köpekler İçin IntelliBone Peluş Oyuncaklar

Köpeklerin en temel iç güdülerinden birisi parçalamaktır. Evde terliklerinizi ve yastıklarınızı kurban etmekten sıkıldıysanız peluş oyuncaklar tamda size göre olacak. Birbirinden ayrılan ve yapıştırılan minik peluş parçalar köpeğinizin parçalama dürtüsünü hafifletecek.

Köpekler İçin Ödül Hazneli Peluş Oyuncaklar

Köpekler üç şekilde kemirmeyi sever birincisi dişlerini kaşımak ve çiğnemek, ikincisi  parçalamak, üçüncüsü lezzetli bir şeyler koparmak. Hediye cepleri olan peluşlar köpeğinizin çiğnemesi için lezzetli alternatifler sunarak kendini cazip hale getiriyor.

Köpekler İçin Trixie Çiğneme Oyuncakları

Güvenilir marka trixie hem köpeklerin seveceği dokularla oyuncakları köpeklerin sevebileceği tarzda karşınıza gelir. Hem de onların oynamaktan sıkılmayacakları onlarca seçenekle seçme imkanı veriyor. Trixielerin ödül hazneli, yumuşak, sert, plastik, latex ve kumaş seçenekleri vardır.

Köpek Trixie Dental Topları

Köpeğiniz bu kauçuk topları ısırırken bu sayede diş bakımı da olmuş olur. Diş eti bakımı ve ağız sağlığı açısından oldukça faydalı bir oyuncaktır. Dental topların farklı boyları ve şekilleri vardır. Köpeğinizi küçük veya büyük ırksa buna göre bir çiğneme oyuncağı almanız daha faydalı. Dental toplar aynı zamanda kemik yada farklı şekillerde versiyonları piyasada var.

Köpekler İçin Açık Hava Oyuncakları

Frizbiler, yakalama topları ve çekme oyuncakları. Bunlar açık havada köpeğiniz oynatabileceğiniz bazı oyuncaklardır.

İnteraktif Köpek Oyuncakları

Belki de alınması konusunda en kararsız kalınan oyuncaklar bu kategoridedir. Hem maliyetleri yüzünden, hem de köpeğinizin ilgisiz kalmasıyla bir kenara atılabilecek olması riski gözünüzü korkutur. Eğer hangi oyuncağı seçeceğinizi biliyorsanız hayal kırıklığına uğrama riskiniz oldukça düşük.

İnteraktif Oyuncaklar Sizin Köpeğiniz İçin Uygun mu?

İnteraktif oyuncakların bir amacı vardır köpeklerle iletişim sağlamaktır. Bir nevi oyuncaktan aldığı etki sizin yerinizi doldurur. İnteraktif oyuncaklar çalışan ve evde vakit geçiremeyen köpek sahiplerinin, köpeklerini evde yalnız bıraktıklarında meşgul tutmasının bir yoludur.

Köpekleri uzun süre yalnız bırakmak doğru değil! Birkaç saatlik yalnızlık zamanlarında onları meşgul tutmak için interaktif oyuncaklar edinmek köpeğinizi oyalayıp sıkılmasını engeller.

Köpeğiniz yapbozları seviyor mu? Bunu anlamanın bir yolu var. Köpeğiniz nesneler arasında ilişki kurmayı sever mi? Bazen bazı eşyalar yer değiştiriyor mu? O halde nesneler arası ilişki kurmaya ilgisi vardır. Köpeğinizin odaklanma süresi ne kadar? Onu hiçbir şeyi çözmeye çalışırken yakaladığınız oldu mu? Eğer o zeki bir köpekse ve akıl oyunlarından hoşlanıyorsa uzun süre zihnini aktif tutacak yapbozlardan alabilirsiniz.

Kendinden Çekmeli-Atmalı İnteraktif Oyuncaklar:  Bahçeye kurduğunuzda köpeğiniz onun başından ayrılmayıp onunla oyun oynamayı çok sever. Köpeğinizin çektiği nesne bıraktığı an geri döner ya da başka tarafa uçar.

Yiyecek Arama Matı: Uzun makarnalı tüylerinin arasına gizlenmiş yiyecekleri bulmak için köpeğinizin oyuncakla baya uğraşır. Şehir hayatından sıkılan köpeğinize yiyecek arama serüveni yaşatmak için iyi bir yol.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap