Gerçek French Bulldog Renkleri Nelerdir?

French Bulldog Renkleri

Bu ırk ilk olarak 1897 yılında orjinal cins olarak kabul edilmiştir. 1911 yılından sonra bazı renkler onaylanmıştır. Türkiye’de French Bulldog renkleri hakkında çok fazla bilgi bulunmamaktadır. Bu ırkın renklerini rahat anlayabileceğiniz şekilde aktarmaya çalışacağız. Bu köpek cinsi köpeklerin birden fazla renkleri vardır. Bu renkler standart ve egzotik renkler olarak ikiye ayrılmaktadır. Bugün ki yazımızda bu renkleri yazacağız ve daha rahat anlamanız için görselleri ile destekleyeceğiz.

Renklere göre Türkiye’deki fiyatlarınıda sizin ile paylaşacağız. Soyları, üreme ve renkleri hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Standart Renklerdeki French Bulldoglar

Standart renk olarak geçen french bulldog renkleri aşağıdaki gibidir.

Brindle French Bulldog Deseni

French Bulldog brindle rengi en çok bilinen ve en yaygın olan modellerinden sadece biridir. Bu renkte açık kahverengi tüyler daha baskın ve fazladır. Kaplana benzeyen brindle renginde siyh tüyler ağır basmaktadır. Siyah tüy yapısının üzerinde şerit tarzında açık kahverengi tüyler bulunmaktadır.

Piebald Desenli French Bulldog Rengi

Türkiye’de benekli desen olarak bilinen bu renk, genellikle siyah, beyaz ve alaca renklerden oluşmaktadır. Vücudunun bazı bölümlerinde desenler bulunmaktadır. Pied Fransız Bulldog renginin birden fazla renk kombinasyonları bulunmaktadır. Brindle alaca, açık kahverengi alaca, kırmızı açık kahverengi alaca, vb. renkler mevcuttur.

Krem French Bulldog Rengi

Bu köpek ırkının krem renginde olan bu renk açık kahverengi tonlarında olmaktadır. Vücudunun belirli bölgeleri biraz beyaz görülecektir. Vücutlarının herhangi bir bölümünde bir desen bulunmaz. Burunları siyah renkte olur, göz kenarları siyah ve patileride siyahtır, hatta dudaklarında siyahlık mevcuttur. Gerçek bir krem french bulldog açık kahverengi olmak zorundadır.

Fawn French Bulldog Rengi

Açık kahverenginde olan ve çok hafif hatta neredeyse krem rengiyle aynı görünümlü koyu bir kırmızı açık kahverengiye kadar farklı tonlarda olmaktadır. Resimde örnek bir köpeğimiz bulunmaktadır. Fawn renklerinde burun, pati ve dudak çevrelerinde siyah renk bulunmaktadır.

Black And Black Pied French Bulldog Rengi

Standart renklerden biri olan siyah alacalı köpeğimizin tüy rengi siyahtır. Tüy renkleri siyah görünsede altında farklı tüyler bulunmaktadır, gözle bu rengi görmeniz mümkün değildir. %100 siyah renkte bir french bulldog bulmanız imkansızdır, kesinlikle derisinin altında dna’sından gelen farklı bir renk mevcuttur.

Egzotik French Bulldog Renkleri ve Desenleri

Standarttan sonra gelen French bulldog egzotik renkler aşağıdaki gibi yazılmıştır.

Blue French Bulldog Rengi

Mavi renk tonlarında olan ve dış görüşünüşüyle herkesi etkileyen bu tüylerden gözlerinizi alamayacaksınız. En nadir bulunan renk olarak french bulldog blue rengini söyleyebiliriz. Ülkemizde sayıları çok azdır, fiyatları minimum 12 bin tl den başlamaktadır. Dış görünüşü ve sağlık durumuna göre 25 bin tl’ye kadar fiyatları çıkmaktadır. Genellikle ücretli olarak sahiplendirilir. Pet shoplarda veya internet sitelerinde ilanları görebilirsiniz.

Bu rengin yurt dışındaki fiyatları 4000 dolar ile 7000 dolar arasındadır.

Lilac French Bulldog Rengi

Dış görünüşü blue renkten sonra en parlak olan renklerden biridir. Blue renk ve çikolata rengin eşleşmesi ile meydana gelen bir renktir.

Genellikle çok açık mavi ve neredeyse gümüş rengine yakın tonlarda görülmektedirler. Gözlerinde hafif pembemsi bir renk tonu bulunmaktadır. Türkiye’de fiyatları 8 bin ile 15 bin tl arasındadır. Yurt dışında ise 4000 dolar ile 6000 dolar fiyat aralığındadır.

Chocolate French Bulldog Rengi

Rengi çikolata olarak görülmektedir. Dış görünüşleri oldukça şirindir. Sizde çikolatayı ve rengini seviyorsanız kesinlikle sahiplenmeniz gerekmektedir. Türkiye’deki fiyatlar 8 bin ile 15 bin tl arasında değişmektedir.

Benekli Merle French Bulldog Rengi

Bu ırkın benekli bir tüy yapısı bulunmaktadır. Bu rengin yetiştirilmesi hayvan severler tarafından çok hoş karşılanmıyor. Bunun nedeni ise iki merles rengin eşleşmesi ile ortaya çıktığı için sağlık sorunlarının meydana gelebilecek olmasıdır. Bu yüzden bu rengi çok tercih etmenizi önermiyoruz.

Platium Fransız Bulldog

Tüyleri krem kaplı olan egzotik bir renge sahip french bulldoglara platium renk denmektedir. Tüy rengi krem şeklindedir. Ancak burunları, gözleri, dudakları ve pati kısımlarında seyrelme belirtileri vardır. Türkiye’de bu rengin fiyatı 7 bin ile 13 bin tl arasında değişmektedir.

Fluffy French Bulldog

Kabarık tüyleri olan bu fransız köpeği aslında bir renk değil, diğer köpeklerde arasındaki fark tüylerinin uzun olmasıdır. Mutasyona uğramış bir fransız bulldog dememiz doğru olacaktır.

Isabella French Bulldog Deri Rengi

Lilac renginin yeni tonu olarak geçmektedir. Mavi ve çikolata renklerinin bir kombinasyonudur. Çok nadir bulunan tüy rengine sahip olduğunu bilmenizi isteriz. Yurt dışında bu rengin fiyatı 15 bin dolar ile 35 bin dolar arasında değişmektedir. Türkiye’de bu rengi görmeniz imkansıza yakın olduğunu bilmenizi isteriz.

Blue Fawn French Bulldog

Mavi açık kahverengi tonlarında olan lilac açık kahverengi fransız bulldog rengidir. Çikolata ve açık kahverengi renklerinin eşleşmesi ile ortaya çıkmıştır. Daha açık göz rengine sahiplerdir.

Merle French Bulldog Rengi

İki merle karışımı ile meydana gelmiştir. Benekli bir tüy yapısına sahiptir. 2 merle ırkın eşleşmesiyle meydana geliyor, bu yüzden bazı sağlık sorunları olabiliyor. Önereceğimiz renklerden biri olmadığını bilmenizi isteriz.

Black and Tan French Bulldog

Siyah kürklerin ağırlıkta olduğu üzerinde kahverengi ten rengi olan fransız bulldog rengidir. Doberman renklerine benzerliği dikkatleri çekiyor.

Bu renkler dışında 2 renkli bazı renklerde mevcuttur, onlarda şu şekildedir.

Blue and Tan French Bulldog, Lilac and Tan French Bulldog, Merle and Tan French Bulldog, Chocolate & Tan French Bulldog.

Eğer sizde bu renklerden biri sahiplenmek istiyorsanız french bulldog sahiplenme linkine tıklamanız yeterli olacaktır. Aşağıdaki linkten ilanları görebilir ve ücretsiz ilan verebilirsiniz.

Okumadan Geçmeyin: French Bulldog Köpek Cinsi Özellikleri ve Bakımı

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap