Bahçede Beslenen Köpek Irkları Nelerdir?

Bahçede beslenen köpek ırkları nelerdir? Her köpek ırkı kendine özel bakım koşullarına uygun şartlarda beslenmelidir. Bu nedenle eğer bahçede köpek beslemek istiyorsanız bahçede beslenen köpek ırkları nelerdir? Bu köpek ırklarının özellikleri nelerdir sorularına cevap bulmanız gerekmektedir. Bugünkü yazımızda bahçenizde besleyebileceğiniz köpek ırklarına değineceğiz.

Bahçede Beslenen Köpek Irkları

Genel olarak pek çok köpek için en uygun yaşam alanının bahçe olduğunu söylemek mümkündür. Bahçe köpeğinizin enerjisini doyasıya atabileceği, çevreyi izleyebileceği yegane bir alan yaratmaktadır. Eğer bahçede bakmak istiyorsanız köpeğiniz için en uygun alan sizinle vakit geçirip enerjisini atabileceği ön bahçe olacaktır. Arka bahçede köpekler ilgisiz kalabilmekte ve hastalanabilmektedir.

Peki, bahçede bakabileceğiniz köpek cinsleri nelerdir? Genel olarak büyük boy köpek ırklarının bahçede bakılması önerilmektedir. Ancak cins olarak bahçede bakabileceğiniz bahçe köpekleri şu şekilde sıralanabilir:

1.    Doberman

Bahçede beslenen köpek ırkları grubundan ilk sırada herkesin bildiği Doberman köpek ırkı. Eğer evinizi, iş yerinizi korumak için bir köpek almayı düşünüyorsanız doberman cinsi köpekler tam size göre! Ancak bu köpeğin bakımı ustalık istediğinden köpek bakımında tecrübeliyseniz bu köpek ırkını sahiplenmelisiniz. Çok akıllı, sadık ve koruyucu mizaçlı köpekler olan Doberman cinsi köpekler güçlü ve iri vücutları ile hem karakteri hem de görünüşü ile sizi tam anlamıyla koruyacak köpeklerden.

2.    Alman Çoban Köpeği

Alman kurdu olarak da bilinen bu köpek ırkı bahçede bakılacak köpekler arasında en yüksek koruma sağlayan köpeklerdendir. Havlama problemi bir dezavantaj olsa da zeki ve sağlam yapısı ile güçlü, kuvvetli ve sağlıklı bir köpektir.

3.    Rottweiler

Eğer sizi ve ailenizi korumak için bir köpek almak istiyorsanız Rottweiler köpekler tam size göre! Sizi her anlamda koruyabilecek bir mizaca sahip olan Rottweiler cinsi köpekler çok büyük ve çok zeki köpeklerdir. Yalnızlığı sevmediğinden ve ailesine düşkün olduğundan onunla bolca vakit geçirmeniz ve yanında olmanız çok önemlidir.

4.    Border Collie

Bahçede beslenen köpek ırkları bir diğeri Border Collie ilgiyi çok seven ve çok kolay eğitilebilen bir köpek ırkıdır. Çok akıllı olsa da koruyuculuk özelliği yüksek değildir. Eğer ailenize dost olacak, akıllı, sevmeye doyamayacağınız bir köpek istiyor. Ancak koruma aramıyorsanız bahçede beslenecek köpekler arasında Border Collie kendisini göstermektedir.

5.    Cane Corso

Eğer korunmaya ihtiyaç duyuyorsanız Cane Corso cinsi köpekler size en yüksek korumayı sağlayan köpeklerdendir. Ancak Doberman cinsi köpeklerde olduğu gibi bu ırk köpeklerde de köpek bakma konusunda tecrübe sahibi olmak gerekir. Çok sosyal olmayan, sessiz bir yapıya sahiptir ancak ailesiyle de uyum içerisinde yaşar. Cane Corso köpekler bahçede bakmaya uygun köpekler olup iyi bir eğitimle iyi bir dost ve koruyucu olacaktır.

6.    Sibirya Kurdu

Soğuk iklimlerden ülkemize gelen Sibirya kurdu rahat bakılması için yine soğuk iklimlerin tercih edilmesi gereken bir köpek ırkıdır. Koruyucu özelliği çok olmamakla birlikte iri ve yapılı cüssesi ile insanları korkutmaktadır. Çok sakin, zeki ve oyuncu bir yapıya sahiptir. Ailesine çok düşkün ve sadık olan bu köpek ırkı mavi gözleri ve eşsiz kürkü ile görenleri kendisine adeta aşık etmektedir.

7.    Kangal

Esasen çoban köpeği olan Kangal cinsi köpekler çok iri ve yapılı bir cüsseye sahiptir. Sadece sahiplerini değil büyük sürüleri dahi koruyup kollamaktadır. Aynı zamanda çok zeki ve sadıktır. Size bağlı, akıllı, koruyucu mizaçlı bir köpek ırkı arıyorsanız Kangal cinsi köpekleri tercih etmeyi düşünebilirsiniz. Bu köpek ırkı en iyi bahçe koruma köpekleri arasında yer almakta olup bakımı için geniş bahçeler daha iyi bir seçim olacaktır.

Bahçede Köpek Beslemek İçin Nerden Köpek Sahiplenebilirim?

Bahçede köpek beslemek ve bakmak istiyorsanız güvenilir yerlerden köpek sahiplenmelisiniz. Köpek sahiplenirken yavrunun anne ve babasının sağlık durumunu sormayı ihmal etmeyin. Petyasam.com sitesinden güvenlir üyelerden istediğiniz köpeğin sahibi olabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap