Kedilerle İyi Geçinen Köpek Cinsleri

Kedilerle iyi geçinen köpek cinsleri; uysal ve sakin olan, aynı zamanda da sosyalleşmeyi seven hayvanlardır. Bu cinsler aslında kediler ile köpeklerin ne kadar yakın arkadaşlıklar kurabileceğini göstermektedir. Sosyal ilişkiler konusunda açık ve heyecanlı olan köpeklerin her birinin yalnızca kedilerle değil farklı evcil dostlar ile de sıkı bir ilişki içinde olabileceği bilinmelidir. Bu köpekler ayrıca insanlar ile de sosyalleşmekten keyif alan türlerdir. Peki, kedilerle iyi anlaşan köpek cinsleri nelerdir?

Kedilerle İyi Geçinen Köpek Cinsleri

Köpeklerin genellikle kediler ile düşman olduğu ve birbirlerini sevmediği kanısı yaygındır ancak bu doğru değildir. Aynı evde bulunan kedi ve köpeklerin çok yakın dostlar olabildikleri de, sokaktaki kediler ile oynamak isteyen köpeklerin de çok yaygın olduğu aslında bir gerçektir. Kediler ile köpeklerin iyi geçinmesi için ise aslında iki tarafın da uysal ve oyuncu bir mizaca sahip olmasını gerektirir. Eğer iki taraf da uysal, anlayışlı, sakin ve oyuncu bir karaktere sahip ise iyi anlaşmamaları için hiçbir neden olmayacaktır.

Golden Retriever

Golden retriever cinsi köpekler, dost canlısı ve sevecen olmaları ile bilinir. Sosyal olmaları nedeniyle çok sevilen goldenlar aslında her türlü hayvanla ve insanla da kolayca iletişim kurabilirler. Kedilerle oynamaktan da keyif alan goldenların her hayvan ile iyi anlaşması mümkündür. Eğer karşılarına en az onları kadar oyuncu ve neşeli bir kedi gelirse onlarla yıllar boyu sürecek uzun bir dostluk paylaşmaları mümkündür.

Labrador Retriever

Uysallıkları ve sosyal ilişkileri ile ön plana çıkan labrador cinsi köpekler, kedilerle de aslında pek çok evcil hayvanla da çok iyi anlaşabilen köpeklerdir. Ayrıca insanlar ile de sağlıklı ilişkiler geliştiren labradorlar, kedilerin en iyi dostları olabilmektedir.

Papillion

Papillion cinsi köpekler, eğlenceyi ve oyunu seven köpeklerdir ve hareketli ancak uysal olmaları ile bilinirler. Papillionlar tüm evcil hayvanlar çok iyi geçinebildikleri için de aslında evlerde diğer hayvanlar ile bakımı sıklıkla tercih edilen dostlardır. Kediler ile de çok iyi anlaşabilen papillion cinsi köpekler, oyuncu ve neşeli yapıları sayesinde her evcil hayvan tarafından da çok sıcak karşılanırlar.

Maltese

Malta cinsi köpekler, çok iyi birer ev köpeğidir çünkü sakin, uysal ve sevecen tavırları ile ön plana çıkarlar. Kedilerin yanı sıra diğer evcil hayvanlar ile de çok iyi geçinebilen Malta cinsi köpekler, çok sakin ve keyifli hayvanlardır. Malta cinsi köpeklerin kedilere zarar vermesi mümkün değildir ancak kediler eğer hırçın davranışlara sahipse köpeği tırmalaması ve ona zarar vermesi mümkündür. Malta cinsi köpekler ise kedilere zarar vermekten kaçınacak olan dostlardır.

Pug

Pug cinsi köpekler sakin, uslu yapılarının yanı sıra oyuncu tavırları ile de ön plana çıkarlar. Ayrıca puglar her ortama ve her canlıya kısa sürede alışabildikleri için de aslında kediler ile çok iyi anlaştıklarını söylemek mümkündür.

Boxer

Boxer cinsi özellikle de oyuncu ve ilgi meraklısı olmaları ile bilinirler. Boxerların ilgi meraklısı olmaları bazen kedileri kıskanmalarına neden olsa da aslında kedilerin de onlarla sürekli olarak oynaması, boxerların çok mutlu olmasını sağlar. Kediler ile çok iyi anlaşabilen boxerlar, oyunculuklarının yanı sıra uysal ve sakin davranışlarından dolayı da aslında her ortama uyum sağlayabilen köpeklerdir.

Bichon Frise

Bichon frise cinsi, sosyalleşme meraklısı halleri ile neşeli yapıları ile hem farklı evcil hayvanlarla hem de köpeklerle çok iyi anlaşabilen cinslerdendir.

Kedilerle oyun oynama, paylaşımda bulunma ve kedilerle arkadaşlık kurma konusunda çok iyi olan bichon friselar kediler ile çok iyi anlaşabildikleri için aslında evde farklı hayvanlar ile de bakılabilecek olan hayvanlardır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap