Çocuklarla Anlaşan En İyi Köpek Irkları

Çocuklarla anlaşan en iyi köpek ırkları nelerdir? Köpekler ailenin bir üyesi gibi herkesle iyi geçinebilir. Özellikle de oyuncu yapıları sayesinde çocuklarla vakit geçirmekten hoşlanabilirler. Bu durumu her köpek sevmez. Bazı köpekler yalnızca çocuklarla değil aynı zamanda yabancılarla ya da evdeki diğer üyelerle de çok iyi anlaşamayabilirler. Ancak çocukları çok seven ve onlarla vakit geçirmekten keyif alan pek çok köpek türü de mevcuttur. Peki, çocuklarla en iyi anlaşan beş köpek türü nedir?

Çocuklarla Anlaşan En İyi Köpek Irkları

Bulldog

Bulldoglar halk arasında çok saldırgan av köpekleri olarak bilinse de aslında miskin, tembel ve devamlı olarak yatmayı seven bir tür olarak evlerde sıklıkla bakıldığını bilmek gerekir. Bulldoglar çok enerjik, saldırgan ve hareketli köpekler değillerdir. Bu özelliklerinin yanı sıra bulldogların eğitime çok açık, sabırlı, uysal, sakin, sadık ve söz dinleyen köpekler olduğunu söylemek de mümkündür. Saldırgan köpekler olmadıkları gibi ayrıca pek hareketli de değillerdir. Ancak çocuklar ile oynamaktan keyif alırlar.

Bulldoglar fazla hareketli olmadıkları için aslında çocuklarla oynamaya en yatkın köpeklerden biridir. Çünkü çocuklar peşlerinden koşturmazlar ya da çocukları kovalamazlar. Tembel oyunlar oynamaktan hoşlanırlar. Örneğin top atma ve yakalama oyunları, bulmaca oyunları gibi farklı oyunların tamamı bulldoglar ile çocuklar arasında eğlenceli bir iletişimin gelişmesi için çok iyi bir seçenek olacaktır.

Pug

Puglar oldukça hareketli, neşeli ve sevimli köpeklerdir. Büyük gözleri, buruşuk suratları ve küçük gövdeleri ile çocukların sevgisini kazanan puglar ayrıca oyuncu karakterleri ile de çocuklar hareketli oyunlar oynarken onlara keyifle arkadaş olacaktır. İlgi çekmeye, sevilmeye ve iletişim kurmaya bayılan ve sosyal hayvanlar olan puglar özellikle de çocukların bitmek bilmeyen ilgilerine bayılırlar. Ev içinde yaramazlık yapabilecek olan ancak sevimli duruşu ile kızmanızı engelleyecek olan puglar ile çocukların sıkı iletişimi, onların gün içerisinde kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmesinin yanı sıra güzel dostlar kazanmasını da sağlar.

Fino

Finolar genellikle evlerde bakılmak üzere tercih edilen küçük ırk köpeklerdendir. Bakımı zahmetli olabilen bu köpeklerin son derece sosyal hayvanlar oldukları söylenebilir. Fino köpekleri sosyalleşmek için farklı insanlar ile iletişim kurmaktan, farklı hayvanlar ve köpekler ile tanışmaktan hiç çekinmez ve bundan keyif duyar. Hareketli ve neşeli yapıları ile bir çocuğa en iyi oyun arkadaşlarından biri olabilecek olan finolar ayrıca oyun oynamaktan da keyif aldıkları için onlarla her türlü oyunu oynamak mümkündür.

Golden Retriever

Golden retrieverlar genellikle neşeli, uysal, oyuncu tavırları ile öne çıkan köpeklerdir ve bu köpekler hareketli yapıları sayesinde de çocuklarla çok iyi anlaşabilmektedir. Golden retrieverlar her şeyi oyuna çevirebilen yapıları sayesinde çocukların oyun ihtiyaçlarını en keyifli şekilde karşılayabilecek olan sadık ve iyi dostlardır. Bu köpekler küçük evlerde yaşamak için uygun değildir ancak bahçesi olan ya da büyük evlerde yaşıyorsanız orası bir golden retriever için adeta cennet olacaktır. Kendine her alanda bir oyun yaratabilen goldenlar, çocukların sevimli, sadık, oyuncu dostu olmak için çok iyi bir seçenektir.

Beagle

Oyun oynamayı seven karakteri sayesinde çocuklar için neşeli bir enerji kaynağı olabilen bu köpek türünün sürekli hareketli olması mümkündür. Sosyal tavırları sayesinde çevresini kolayca etkileyebilen ve insanlarla da hayvanlarla çabucak kaynaşabilen Beagle türü köpekler, ilgiyi ve oyun oynamayı çok sever. Bu nedenle de çocukların bitmek tükenmek bilmeyen ilgileri bu köpekleri keyiflendirecek ve çocuklara da harika bir oyun arkadaşı sunacaktır.

Diğer hayvanlarla da çok iyi anlaşabilen Beagle türü köpekler, evde bakmak için uygun türlerden biridir çünkü her alanda uyumlu, sosyal ve rahat tavırları ile dikkat çekerler.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap