Pug Çok Havlar mı?

Pug çok havlar mı? Pug köpek cinsi kendine has duruşu ve sevimliliğiyle diğer köpeklerden farklıdır. Büyümeyen bir köpek olması apartmanda bakılacak en ideal ırklardan biri olmuştur. 16. yüzyılda İngiltere’ye götürülen pug köpek ırkı, aristokrat sınıfında hızlı bir şekilde popüler oldu. Pompey adındaki bir pug köpek, Hollanda Prensi olan 1. William’ın hayatını kurtararak suikast girişimine karşı uyarmasıyla tanınmıştır. Prensin hayatını kurtarmasıyla, puglar Napolyon ve Kraliçe Victoria’dan Andy Warhol ve Rob Zombie’ye kadar hem kraliyet hem de ünlüler arasında tercih edilen tür olmuştur. Bu da pug köpek fiyatları konusunda hızlı bir artışa yol açmıştır.

Pug Çok Havlar mı?

Aileniz ya da yalnız yaşayan biri olarak kendiniz için tüylü bir dost edinmek isteyebilirsiniz. Ancak çok gürültülü yapmayan ve sürekli havlamayan köpek olmasını dilemeniz çok normal. Pug köpek cinsi kara büyük gözleri ile sizi büyülemiş olsalar da endişeleriniz olabilir. Pug havlar mı? Genellikle çok sessiz bir ırktır. Pug köpek cinsi kolay kolay her şeye havlamaz. Aşırı heyecanlandıklarında, yalnız kaldıktan sonra sahibini gördüklerinde tiz ve sevinçli bir ses çıkarırlar.

 Sorunsuz bir köpek oluşu sahiplenme konusunda popülerliğini arttırmıştır. Pug köpek fiyatları son zamanlarda çok talep edildiği için biraz maliyetli olmuştur. Sizinle kolayca bağ kuracak küçük, sevecen bir köpek istiyorsanız pug köpek cinsi tamda size göre. Etkileyici, coşkulu ve genellikle komik olmaya çalıştıkları için sizi her zaman mutlu ederler. Pug köpek fiyatları cins olup olmamasına göre değişiklik gösterir. Eğer melez bir pug köpek sahiplenirseniz havlama eğilimi safkan bir puga göre yüksek olacaktır.

Oynamaya hevesliler ve siz nereye giderseniz peşinizden gelirler. Pug diğer köpeklere göre uykuyu daha çok sevdiği için günün yarısını uyuyarak geçirirler. Tam bir aile köpeği olması ile bilindiği için çocuklarla arası özellikle çok iyidir.

Pug Çok Havlar mı? Pug Köpek Irkı Nelere Havlar

Genellikle sessiz olan Puglar zaman zaman havlamaları artabilir. Annesinden ayrılan yavru puglar 2-4 aylıkken havlamayı yeni öğrenmeleri ve seslerini keşfederler. Bu da ortada bir şey yokken ulumalarına, havlamalarına yol açar. Bütün köpekler iletişim kurmak için havlama, sızlanma, hırlama ve uluma gibi bazı sesler çıkarır. Pug köpek ırkı ne zaman havlar?

  • Yabancıların alanına yaklaştığını görünce,
  • Disipline edilmemiş her köpek gibi havlar,
  • Oyun istekleri,
  • Tehlikeli bir anı hissettiğinde,
  • Mutlu oldukları anlarda ve sevildiklerinde,
  • Dikkatinizi çekmek, dışarı çıkmak veya yemek istemek için,
  • Ektrikli süpürge, motor gibi yüksek gürültülü seslere havlar,
  • Kapı çaldığında sizi uyarmak için havlayacaktır.

Pug Köpek Cinsi Mutlu ve Heyecanlıyken

İyi bir refakatçi köpeği olan pug köpek cinsi, sahibini her daim memnun etmeye çalışır. Akşam işten eve geldiğinizde kapıda kucağınıza atlayıp havlayarak size hoş geldin diyecektir. Tabii tembellikleri olmadığı zaman.. Bu söylediğimiz her pug köpek ırkının yapacağı anlamına gelmiyor. Köpeğinizin kişiliğine bağlı olacaktır. Bazıları sessiz kalarak bir köşede şekerleme yapacaklardır.

Puglar Zeki, Gözlemci ve Hızlı Öğrenirler

Eğitim konusunda çok zorlanılacak bir ırk değildir. Sonunda ödül maması olan her komuta, harekete kayıtsız kalmayacaklardır. Odaklandıkları şeye çabuk konsantre olurlar. Ayrıca biraz inatçı olma eğilimindedirler, bu nedenle Pug’ınızı eğitmek sizin açınızdan biraz daha sabır gerekiyor. Eğer sabrederseniz karşılığını fazlasıyla almış olacaksınız.

Puglar Diğer Hayvanlarla İyi Geçinir

Saldırgan bir ırk değildir. Böylece kendilerini sadece size ve çocuklarınıza değil, sahip olabileceğiniz diğer evcil hayvanlara da sevdirmeye çalışacaklar. Küçük boyutlarda olması ve uyuşuk olmaları ile kedilerle arası çok iyi olur. Pug köpeklerin kedilerle anlaşması çok rastlanılan bir durumdur.  Eğer oynamayı, uyumayı ve kucaklaşmayı seven küçük, akıllı bir köpek arıyorsanız pug köpek cinsi tam size göre bir ırk olacaktır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap