Yavru Köpeklere Eğitim Nasıl Verilir? İpuçları Nelerdir?

yavru köpeklere eğitim

Unutmamalısınız ki köpeğiniz her zaman sadık, sevgi dolu ve şefkatli bir tavrı sürdürmek için yavru köpeklere eğitim konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Köpek beslemekle ilgili bilmeniz gereken en önemli şey, erken eğitime başlamaktır. Köpek yetiştirmek isteyenler için özellikle yavru köpek eğitiminin çok önemli olmasından dolayı adım adım yavru köpek eğitim tekniklerini öğrenmeniz gerekir.

Köpeklerde Sosyalleşme

İnsanları ısırma eğilimi olan köpek ırklarını erken yaşlardan ısırmamaya eğilimli hale getirmek için yavru köpeklere eğitim nasıl verilmeli bilmelisiniz. Çocukluğunuzdan beri sosyal hayata uyum sağlayabiliyorsanız, Bulldogs, Dogo Argentines, Rottweilers ve Doberman Pins gibi güçlü köpek ırkları, insanlara ve diğer evcil hayvanlara karşı çok nazik, eğlenceli ve arkadaş canlısı olabilir.

Köpeğinizi çocuklar, yaşlılar gibi demografik özelliklere sahip farklı insanlarla tanışmayı ihmal etmeyin. Doğru köpek eğitiminin en temel kuralı iyi sosyal etkileşimdir. Yavru köpeği yürüyüş, araba kullanma ve alışveriş gibi aktivitelere dahil ederek motive edebilirsiniz. Yavrumuzla yaptığınız tüm aktivitelerin sonunda ona en sevdiği hediyeyi vererek kalbini fethedebilirsiniz.

Köpeklerde İtaat Eğitimi

Köpeğinizin size ve çevresine karşı tutumu çocuklukta başlar. Bu yüzden itaat konusunda da yavru köpeklere eğitim bilgisi ve bu bilgiyi doğru kanalize edebilmek çok önemlidir. Sokak köpekleri, sahiplerine ve diğer evcil hayvanlarına karşı son derece agresif olabilir. Özellikle aile hayatına uygun bir köpek yetiştirmek istiyorsanız, temel itaat eğitimi çok önemli olacaktır. Bu eğitim köpeğinizin size sadık kalmasını sağlayacak ve kurallarınızı aşmayacaktır.

Köpeğimi Nasıl Dost Canlısı Yapabilirim?

Büyük ırklar uygun sosyal çevreye dahil edilmezse, saldırgandırlar. Erken yaşta eğitime başlarsanız, Akita, Alabay, Kangal ve Boxer çok sevecen ve arkadaş canlısı olabilir. Köpeğinizin hareketini her zaman kontrol edebilmesi için iyi bir köpek eğitim merkezinden destek alması çok önemlidir.

Kendi Kurallarımızı Koymalı ve Köpeğinizle Bunları Öğretmeliyiz

Köpeğiniz her zaman kendi iradesine ve adaletine göre hareket ederse, size ve çevrenize büyük rahatsızlık verir. Uygun şekilde eğitilmiş bir köpek ırkı, yetkinizin olduğunu bilecektir. Otorite, köpeğin davranışlarını inceleyerek köpeğin istekleri dışında doğru kararlar verme eğilimindedir. Unutmayın, köpeğinizin size karşı tavrına daima saygı ve sevgi ile davranmalısınız. Köpeği istediğini yapmaya zorlamamalı, kişisel isteklerini yerine getirmek için olabildiğince çok zaman harcamalısınız.

Yavru Köpeğimizi Eğitirken İyimserliği Hedeflemeyiz

Yavru köpeklere eğitim uygulanırken bunu doğru yapmak hem sizin için hem de yavrumuzu yetiştirmek için çok eğlenceli olacaktır. Köpeğe karşı sabırlı, şefkatli ve nazik olmayı asla unutmamalısınız. Bir evcil hayvan beslemek, onu koşulsuz olarak sevmenizi gerektirir.

Çocuklarınızı siz ve çevreniz hakkında iyimser tutmak için uygun sosyal eğitim gereklidir. Sevdiğiniz ve rahat hissettiğiniz köpek için profesyonel bir eğitmen bulmanızı öneririz. Bir yavru köpeğin sosyal sınıfına katılmak, sizinle olan bağını güçlendirecektir.

Köpeğimizi Ev Düzenine ve Evdeki Rutine Alıştırmalıyız

Düzenli aile yaşamı, özellikle yavru köpeklere eğitim konusunda çok önemlidir. Bu, köpeğinizin evdeki aile yaşamını takip etmesi ve aileye ait gibi hissetmesi için en önemli adımlardan biridir. Köpeğinizin çocukluktan itibaren aldığı eğitim, köpeğinizi aile hayatındaki tuvalet eğitimine, yemek saatlerine ve uyku alanlarına uyarlayacaktır. 

Yavru Köpeğiniz İçin Uygun Yaşam Alanı Oluşturmalıyız

Siz ve çocuklarınız için köpeğinize uygun bir yaşam alanı oluşturmak sizin için çok önemlidir. Çünkü köpeğiniz evde tutulmalıdır. Başlamadan önce köpeğinizi aileye eklemeniz gerekir. Köpeğinizin yatağı, yemeği ve oyun alanı, onun rahatsız hissetmesinden kurtulmasına yardımcı olacaktır.

Yavru Köpeğinizin Eğitimi İçin Profesyonel Yardım Alabilirsiniz

Bir köpek yavrusu sahiplenmiş olabilirsiniz ve eğitim konusunda ilk adımın çocukluktan başladığını, bu yüzden yavru köpeklere eğitim vermenin ne kadar önemli ve hassas olduğunu öğrendik. Öncelikle, köpeğinizin uygun iletişim eğitimi alması gerektiğini unutmayın. Özellikle erken yaşlardan itibaren yapılması gereken sosyal eğitim profesyonel bir köpek eğitim merkezi tarafından verilmelidir.

Eğitmenin yapacağı iş, köpeğinizin özgüvenini artıracak ve onun size ve çevresine sevgi dolu olmasına yardımcı olacaktır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap