Yavru Köpek Sahiplenmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hangi Irk Köpeği Sahiplenmemiz gerekmektedir?

Yavru köpek sahiplenme ciddi bir sorumluluk gerektirmektedir, bu yüzden gelecekte karşınıza çıkabilecek sorunları düşünmeniz gerekmektedir. Eğer bir apartman dairesinde yaşıyorsanız burada yaşamaya uygun ırklar seçmenizi şiddetle öneriyoruz. Örnek vermek gerekirse kafkas çoban köpeği sahiplenmeniz durumunda büyüklüğü nedeni ile bakmakta çok zorlanırsınız, hatta bir bahçeniz bile olsa bu alan ona yetmeyebilir. Çünkü bu köpek ırkı çok fazla geniş alanda yaşamak ister.

Seçeceğiniz ilk ırklar küçük ırklar olması gerekmektedir. Küçük ırklar ev ortamında rahatlıkla yaşayabilir ve bakımı ev için oldukça kolaydır.

Yavru küçük ırk köpeklere örnek vermek gerekirse, toy poodle, pomerain, spitz, maltese terrier gibi ırkları verebiliriz.

Orta ırk köpek ırklarınıda karakterine göre evde beslemeniz mümkündür, bunlardan örnek vermek gerekirse, american cocker, engilish cocker, medium toy poodle, french bulldog gibi ırkları verebiliriz.

Apartman dairesinde bakılması uygun bir diğer ırk ise golden retriever olacaktır.

Köpek ırkları ile ilgili detaylı karakter ve özellik bilgileri aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Burada a-z’ye bütün ırk bilgilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

https://petyasam.com/kopek-irklari/

Köpekler Evin İçinde Çok Tüy Döker mi?

Eğer köpeğinizin tüy dökmesinden korkuyorsanız kesinlikle kısa tüylü köpek ırklarını tercih etmeniz gerekmektedir. Kısa tüylü köpekler bakımları düzgün yapıldığında çok fazla tüy dökmezler. Sadece kaliteli mama, vitamin ve tarayarak tüy dökümünü en aza indirebilirsiniz.

Fakat uzun tüylü bir köpek sahiplenmek istiyorsanız bunun size getireceği bazı sorumlulukları olacaktır. Örnek vermek gerekirse her gün düzenli olarak taramanız gerekmektedir. Kıtık açıcı tarak, furminatör gibi özel taraklarla düzenli bir şekilde taramanız gerekmektedir, böylelikle ölü tüyleri evinize dökmeden rahatlıkla tarayarak toplayabilirsiniz.

Bunun dışında kesinlikle vitamin ihtiyaçlarını tam karşılamalı ve kaliteli bir premium mama ile beslemeniz gerekmektedir. Balık yapı takviyesi yapabilir ve kuru mama içeriğini balıklı seçebilirsiniz.

Sahipleneceğim Köpek Evin İçinde Tuvalet İhtiyacını Yapar Mı?

Yavru köpekler kediler gibi tuvalet eğitimlerini doğuştan almazlar. Bunun için belirli bir eğitim zamanı gerekmektedir. İlk etapta yavrunuzu aşıları tam olmadan dışarı çıkarmanız sakıncalı olduğu için tuvalet ihtiyaçlarını evin içinde karşılamalarına yardımcı olmanız gerekmektedir. Yavru köpek tuvaletlerini kullanabilir veya hasta altı bezi alabilirsiniz. İnsanların kullandığı hasta altı bezleri köpeklerde kullanabiliyor. Bunun için özel bir köpek hasta altı bezi almanız gereksiz bir harcama olacaktır.

Yavru köpeğinize tuvalet eğitimini başarılı bir şekilde verdikten sonra kesinlikle evin içine bir daha tuvaletini yapmayacaktır.

Bu konu hakkında detaylı bilgiyi aşağıdaki linkten alabilirsiniz.

Yeni Yavru Köpek Bakımı Nasıl Olmalıdır

Yavru köpeğinizin bakımı ile ilgili ilk etapta güzel bir yavru kuru köpek maması almanız gerekmektedir. Premium köpek maması yavrunuzun bütün temel ihtiyaçlarını karşılayacağını unutmayın.

Özellikle gelişim çağında premium kuru mama tercih etmeyi unutmayınız. Bunun dışında konserve desteği verebilirsiniz. Multivitaminde köpeğinizin gelişimini çok olumlu etkiler.

Yeni yavru köpek beslemeye başladıysanız aşağıdaki linkten detaylı bilgi alabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap