Yavru Köpek Sahiplenme Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aldığım Yavru Köpek Safkan Mıdır?

Eğer yavru köpek sahiplenme istediğiniz varsa dikkat etmeniz gereken bazı konular hakkında size kritik bilgiler vermek istiyoruz. Eğer cins bir köpek sahipleniyorsanız kesinlikle safkan olmasına dikkat etmeniz gerekiyor, yavru köpekler büyüdüklerinde melez olabiliyor. Bunun yüzünden yavruyken bazı durumlara çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

İlk etapta sereceli yavruları tercih etmenizi öneriyoruz, anne ve babası belli olan köpeklerde melez olma durumu %0’a yakındır, tabi anne köpek kızgınlık döneminde farklı bir köpek ile çiftleşmediyse. 🙂

Bu yüzden ilk etapta dikkat etmeniz gereken serece belgelidir, bu kesinlikle yavrunuzun melez olmadığının kanıtıdır. Sadece yavruyu veren kişinin sözüne güvenmenin dışında belgeyi sormayı ve incelemeyi asla unutmayınız. Yalan atması durumunda ileride telafisi olmayan hayal kırıklıklarına uğrayabilirsiniz. Günümüzde safkan diye alınıp büyüdüğünde melez olan yavrularımızın bazıları sahipleri tarafından acı bir şekilde terk ediliyor. Aslında yavrularımızın hepsi güzel ve hepsi iyi bir hayatı hak ediyor.

Eğer aldığınız yavrunun serece belgesi yoksa anne ve babalarının resimlerini istemenizi şiddet ile öneriyoruz. İmkanınız var ise direk yakından görmenizde fayda var. Köpek sahiplenme yapmadan önce karşı tarafa güven duymanız gerekmektedir. Bu yüzden köpekler hakkında bazı sorular sormanızı öneriyoruz.

Yavru köpek sahiplenmek istiyorsanız aşağıdaki linkten köpek ilanlarına bakabilirsiniz;

https://petyasam.com/tur/kopek/

Sahiplendiğim Köpek Sağlıklı Mıdır?

Eğer bir yavru sahipleneceksiniz kesinlikle uzman bir veteriner hekim tarafından gerekli kontrollerin yapılması gerekmektedir. Yaptırmanızı önerdiğimiz bazı sağlık testleri şu şekildedir.

Genel sağlık taraması, Kan testi, idrar testi kesinlik bu testleri yaptırmanızı öneriyoruz.

Yavru köpeklerde hastalığın kuluçka süreleri 21 günü bulabiliyor. Bu yüzden yavruyu sahiplendikten sonra 21 gün sağlık konusunda güvence almanızı öneriyoruz. Olası çıkan hastalıklarda zor durumda kalmak istemiyorsanız bu süreyi ısrarcı bir şekilde isteyin. Köpeklerde insanlarda olduğu gibi küçükken hastalıklara yakalandığını bilmenizde fayda var.

Eğer anne ve babası düzenli aşılarını olduysa gebelik süresi boyunca sağlıklı bir şekilde beslendiyse yavru köpekdede sağlık sorunu çıkmayacaktır. Dediğimiz bu konulara maksimum önemi göstermenizi rica ediyoruz.

Sahipleneceğiniz minik yavrunuz ile mutlu bir ömür geçirmeniz dileğiyle.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap