Köpeklerle Oynanacak Oyunlar

Köpeklerle oynanacak oyunlar konusunda bazen kararsız kalabiliriz. Pati dostlarımızın bitmeyen enerji ve mutluluk kaynağı olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Bu bitmeyen enerjilerini bize yansıtırken sürekli oyun oynama istekleri bizlere onlar için neler yapabilir sorusuna yöneltiyor.

Köpeğimizle geçirdiğimiz vakitlerin kaliteli olması aramızdaki kuracağımız bağın, birçok duygunun ve hissiyatın temellenmesine yardımcı olacaktır. Pati dostlarımız ile oynarken bizlerde küçüklüğümüze döneriz. Küçükken oynadığımız birçok oyunu köpeğinizle birlikte de oynayabilirsiniz. Köpeğinizin sizlerden tek istediği şeyin ona olan ilgi ve sevginiz olacağından anda ve onunla olmayı unutmayın.

Köpeklerle Oynanacak Oyunlar

Yukarda da söylediğimiz gibi köpeğinizle küçükken seve seve oynadığınız oyunları heyecanlı bir şekilde oynayabilirsiniz. Doğaları gereği bu oyunları öğretmenize gerek yoktur. Zaten içgüdüsel olarak tüm enerjisi ile oynayacaktır.

Köpeklerle Saklambaç Oyunu

Köpeğinizin en sevdiği oynarken eminim sizlerde oldukça eğeleneceksiniz. İster evin içinde olun ister dışarda müsait olunan bir ortam da oyununuza başlayabilirsiniz. Öncelikle bir yere saklanın ve ismi ile seslenin ardından sizi bulduğu zaman heyecanlı bir tepki verin daha sonra bunu başka bir yere saklanarak devam ettirebilirsiniz.

Köpeklerle İpli top Oyunu

Uzun bir sopanın ucuna ip ile bağladığınız topu oyuncak olarak kullanabilirsiniz. Bu oyunda köpeğiniz topa ulaşmak için baya çaba sarf edecektir. Köpeğiniz için de oldukça oyalanacağı ve eğleneceği bir oyun olacaktır.

Saklanmış ödül maması Oyunu

Köpeğinizin bilişsel gelişimi için de faydalı olacak bir oyundur. Ödül sistemi zaten pati dostlarımız için gerek eğitim gerek de eğlence amaçlı oldukça etkilidir. Köpeğiniz için alacağınız tenis topunun içini açarak koyduğunuz ödül maması kokusunu aldıktan sonra onu oradan çıkarmak için her yolu deneyecektir.

Köpeğinizle Yakalamacılık Oyunu

Köpeğinizin ve sizin büyük bir heyecanla oynayabileceği diğer bir oyun elbette yakalamacılık olacaktır. Birbiriniz kovalarken köpeğinizin heyecan ve enerjisine eşlik etmekte zorlanabilirsiniz.

Köpeklerle Zeka geliştirici oyunlar

Bu tarz oyunları sizlerin yaratıcılığı ve hayal dünyasına bırakıyoruz. Seçeneğiniz oldukça fazla fakat bir tane biz önereceğiz. Bunun için biraz büyük boy 3 tane bardağınız olmalı ve bu bardaklardan birine koymak için bir ödül maması.  Topu bir bardağın altına koyunuz ve hepsini karıştırmaya başlayınız. İlk başlarda yavaş karıştırmanız köpeğinizin takip etmesini kolaylaştıracaktır. Zaten daha sonra ödül mamasını istediği için o bardağa yönelecektir. Bunu anlayıp sizle oynamaya başlayana kadar deneyebilirsiniz.

Köpeğinizle Su ve kum Oyunları Oynayın

Köpekler birer doğa canlılarıdır. Bu yüzden doğa ile ne kadar çok temas ederlerse o kadar çok mutlu ve sağlıklı olurlar. Evinizde alanınız varsa oynayabileceği bir kum havuzu alanı yapabilirsiniz. Bu deşarj olmasını sağlayacaktır. Çocuğunuzu götürüyormuş gibi parklardaki kum havuzlarına da götürerek orada köpeğinizle vakit geçirebilirsiniz.

Köpeğinizle Top oyunları

Top oyunları köpeğinizin her zaman dikkatini çekecektir. Zaten birlikteliğiniz süresi boyunca birçok top patlatacağınıza eminim. Topu atıp onu tekrar getirmesi gibi bir oyun oynayabilirsiniz. Hatta köpeğinizle maç yapar gibi topun peşinde koşarak birbirinize topu vermeme oyunu haline getirebilirsiniz.

Köpeklerle Halat çekme Oyunu

Belki de köpeklerinizin en çocukça davranışlar sergilediği oyunlardan biri olacaktır. Karşılıklı olarak halatı çekiştirebilirsiniz. Bu arada kendinizi çok kaybedip halata kullanacağınız kuvvetin dozunu ayarlamak isteyebilirsiniz. Henüz diş yapısı ve gelişimi sağlanmayan köpeklerde bu diş kırılması gibi sonuçlar doğurabilir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap