Köpeklerin En Çok Sevdiği Yiyecekler

Köpeklerin en çok sevdiği yiyecekler nelerdir? Köpekler aslında her ne kadar kuru mamaları büyük bir keyif ve neşe ile tüketiyor olsalar da kuru mamaların tadının olduğunu söylemek pek mümkün değildir. Bu nedenle de köpeklerin kuru mamalardansa farklı yiyecekleri yemeyi tercih etmesi mümkündür. Bu yiyecekler ise genellikle farklı tatlara sahip olan ev yemekleri, sebze ve meyveler olabilmektedir. Köpekler özellikle de baharat, et ve sebze gibi içeriklere ve farklı tatlara sahip olan ev yemeklerini yemekten büyük keyif alır ancak elbette ki bu yemeklerin içeriğine dikkat edilmelidir ve köpeklerin de her yiyeceği yememesi gerektiği bilinmelidir.

Köpeklerin En Çok Sevdiği Yiyecekler Nelerdir?

Köpekler aslında farklı tatları denemekten ve farklı yiyecekler yemekten keyif alırlar çünkü ne yediklerine pek dikkat etmediklerini söylemek mümkündür. Evdeki oyuncaklardan çoraplara, ipliklerden poşetlere kadar her şeyi yemek için hevesli olmaları mümkündür ancak elbette ki bu nesnelerin her biri sağlıkları için oldukça zararlıdır. Bunların yerine onlara ara sıra kuru mamalarının yanı sıra farklı lezzetleri de tattırmak, biraz da olsa bu tür nesneleri kemirmeyi ve yemeyi bırakmalarına katkı sağlayacaktır.

Köpekler İçin Elma

Köpekler genellikle pek şekerli besin tüketmemesi gereken hayvanlardır ve bu sebeple de aslında şeker içeriği yüksek olan ürünlerin pek fazla verilmemesi gerekir ancak elmanın yarısının büyük bir köpeğe verilmesi onun şekerden çok fazla etkilenmesine neden olmayacaktır. Bu miktar elbette ki köpeğin sağlık durumuna ve boyutuna göre de değişiklik gösterebilmektedir.

Elma, köpeklerin farklı ve tatlı bir lezzet olarak algıladığı ve doğal olarak da sevdiği bir meyvedir. A ve C vitamini bakımından zengin olan elmalar, küçük dilimler halinde köpeğe verilebilir. Bu sayede aslında zararlı olmayan bir içeriği yemeleri ve bir yandan da vitamin almaları mümkün hale gelir.

Köpekler İçin Havuç

Köpekler havuç yemekten de keyif alırlar. Havuç, içeriğindeki antioksidanlar sayesinde köpekler sindirim sistemlerinin dengelenmesini sağlar. Bu sayede sindirim sistemi problemi yaşayan köpeklerin sağlıklı şekilde bu sorundan kurtulması ve ayrıca farklı bir lezzeti tadarak keyifli şekilde yemek yemesi de mümkün hale gelir. Havuç ayrıca diş temizliğine de katkı sağlayan yararlı bir sebzedir. Köpeklere çok fazla olmamak koşulu ile düzenli aralıklarla verilebilir.

Köpekler İçin Et ve Et Ürünleri

Köpekler her türlü eti yemekten keyif alırlar. Özellikle de baharat içeriğine sahip sucuk, sosis, pastırma gibi işlenmiş etleri tüketmekten keyif alsalar da bu ürünler içeriğindeki farklı baharatlardan dolayı köpekleri rahatsız edebilmektedir. Ayrıca köpeklere bu et ürünlerinin hiçbirinin çiğ şekilde verilmemesi gerekir. Salmonella gibi farklı bakterilerden kaynaklı olarak köpeklerin çiğ et yememesi büyük öneme sahiptir. Ayrıca çiğ şekilde tüketilen etler köpeklerde parazit oluşumuna da neden olabilmektedir.

Köpekler beyaz eti de kırmızı eti de keyifle yedikleri için aslında yaş mamalarının içinde de et ürünlerinin yoğunlukta olduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenle de onlara evde et içerikli yaş mamalar hazırlamak da aslında sağlıklı şekilde beslenmelerine katkıda bulunur.

Köpekler İçin Yaş Mamalar

Köpekler kuru mama yerine yaş mama yemekten de keyif alırlar. Çünkü kuru mamaların pek tadı bulunmazken yaş mamalara köpeklere farklı lezzetler sunar. Beyaz et ya da kırmızı et gibi farklı içeriklerin yanı sıra sebze ve benzeri pek çok içeriğe de yer verilen yaş mamalar, köpeklerin farklı lezzetleri bir arada almasını sağladığı için keyifle yediği yiyeceklerden biridir. Bu nedenle de hazır yaş mamaları tercih etmek de köpeklere evde yemek gibi et içerikli mamalar hazırlamak da aslında onların mutlu şekilde yemeklerini yemelerine katkı sağlayacaktır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap