Köpekler Kaç Öğün Beslenmeli: Köpeklerde Porsiyon Kontrolü

Köpekler kaç öğün beslenmeli? Köpeğin ne sıklıkla beslenmesi gerektiği sorusu birçok köpek sahibinin endişesidir. Günde bir veya iki kez ne önerilir? Her iki varyant için de argümanlar var. Köpeğinizi beslerken neleri aklınızda bulundurmanız gerektiğini okuyun.

Doğumdan sonraki ilk haftalarda, yavru köpekler anneleri tarafından günde birkaç kez emzirilir. Gün boyunca ihtiyaç duyuldukça tekrar tekrar içerler. Yaklaşık dört hafta sonra yavru köpek mamasını yavaşça beslemeye başlayabilirsiniz. Köpeğiniz bir yetiştiriciden geliyorsa, muhtemelen orada çok özel bir yiyeceğe alışmıştır. Bu nedenle, yavaş yavaş yeni beslemeye geçmelisiniz.

Köpekler Kaç Öğün Beslenir

Önemli: Köpeğinizi günde iki öğün beslerken porsiyonları küçültün!

Günde iki kez beslerseniz, toplam miktarı doğru şekilde bölmelisiniz. Pek çok köpek sahibi, iki kez beslenirlerse, bilinçaltında daha çok beslenirler. Bu durumda bireysel miktar genellikle “çok az etkiye” sahiptir. Günlük toplam kalori olarak köpeğinizin ihtiyaç duyduğundan daha fazla besleme riskiyle karşı karşıyasınız. Köpeğiniz için yiyecek miktarını belirleyin ve toplam miktarı iki öğün arasında bölün.

Bazı köpekler için günde iki kez beslenmeleri önerilir.

Büyük Köpek Cinslerini Günde İki Kez Besleyin

Büyük köpekler kaç öğün beslenmeli? Özel bir durumdaysa veya olağandışı bir fiziğe sahiplerse günde iki kez beslenmelidir. Ayrıca boylarına bağlı olarak büyük bir mide ve sindirim sistemine sahiptirler ve bu nedenle mide torsiyonu riski daha yüksektir.

Hamile ve Emziren Köpekleri Günde İki Kez Besleyin

Hamilelik ilerledikçe, hamile köpekler artık aynı anda çok fazla yemek yiyemezler çünkü mideleri gittikçe daha fazla sıkışır. Bu nedenle hamile kadınları günde iki kez besleyin. Dişi doğumdan sonra fiziksel olarak emmekle meşgul olur. Bu nedenle, gücünü korumak için günde iki kez beslenmelidir.

Çok Fazla Fiziksel Aktivite Yapan Köpekler İki Kez Beslenmelidir.

Kızak köpekleri gibi çok fazla performans göstermesi gereken köpekler de iki kez beslenmelidir, böylece enerji kaynağı gün boyunca iyi bir şekilde dağıtılabilir. Köpek daha sonra efordan kendini yenileyip ve iyi durumda kalır.

Küçük Köpek Cinslerini Günde İki Kez Beslemek Daha İyi!

Chihuahuas veya Minyatür Pinschers gibi çok küçük köpek ırkları, boyutlarına göre nispeten yüksek bir enerji gereksinimine sahiptir ve bu nedenle günde iki kez beslenmelidir. Bu şekilde köpek kendini yeniler ve aktif kalabilir.

Köpeklerde Kaç Öğün Beslenmeli: Köpeğimi Ne Zaman Beslemeliyim?

Köpeğinizi beslemeye gelince, zaman önemli değildir. Bununla birlikte, sabah ve / veya akşam sabit beslenme zamanlarının etkili olduğu kanıtlanmıştır. Sabah beslenirken kesinlikle şunlara dikkat etmelisiniz:

Yürüyüşe çıkmadan önce, köpek gergindir ve yemeye pek konsantre olamaz. Ancak yürüyüşe çıktıktan sonra huzur ve sessizlik içinde yemek yer.

Günde bir veya iki kez beslemenizden bağımsız olarak: Yiyecekleri her zaman aynı anda verin. Sonuç olarak, köpek eşit olarak beslenir ve tüm vücut bu zamanlara uyum sağlar. Aynı zamanda sürekli beslenenler de köpeğe yalvarmanın gerekli olmadığını ve köpeğin buna çok çabuk alışmadığını gösterir. Yan etki: Köpek bu düzenlilik sayesinde daha sakin ve dengeli hale gelir.

Yaz Aylarında Köpek Mamasında Hijyene Dikkat Edin

Günde sadece bir kez besliyorsanız, hijyene çok dikkat etmelisiniz. Köpek bir kerede tüm miktarı yemezse, kasedeki yiyeceklerin geri kalanı kuruyabilir. Yazın çok sıcaksa, yiyecekler hızla kötü kokmaya başlar. Ek olarak, sinekler yiyeceklerin üzerine tüneyebilir. Bu çok çirkin bir durumdur. Oraya yumurta bırakırlar ve birkaç saat içinde larvaları sıcakta uçururlar. Bunlar hızla yetişkin sineklere dönüşür. Köpek kurtçukları yerse, mide asidi tarafından yok edildikleri için genellikle hiçbir tehlike yoktur.

Bununla birlikte, kurtçukların köpeğin derisinden geçerek kolayca iltihaplanmaya yol açtığı görülür. Bu tedavi edilmezse, kurtçuklar köpeğin organlarına nüfuz edebilir ve orada tehlikeli hasara neden olabilir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap