Golden Retriever Ne Yer? Golden Mama Dışında Ne Yer?

Golden Retriever ne yer? İlk defa golden sahiplenen kişilerin dikkat etmesi gereken konulardan biridir. Yavru köpeğinizin uzun ve sağlıklı bir ömür sürmesini kim istemez ki!  Her köpek ebeveyni sadık dostlarının rahat bir yaşam sürmesini diler. Köpeğinizin yiyecek seçimini yaparken yaşını, kilosunu, egzersiz düzeylerini göz önünde bulundurmalısınız. Golden ye yer? Golden Retriever mama dışında ne yer? Yavru Golden ne yer?  Gelin Golden yavrunuzun neler yemesi gerektiğini yazımızın devamında öğrenelim…

Golden Retriever Ne Yer? Golden Retriever Mama Dışında Neler Yer?

Altın tüylü yavrunuzun sağlığını korumanın ilk adımı beslenmelerini günlük olarak kontrol etmenizdir. Diğer ırklardan farklı olarak Golden Retriever köpek dünyasının gözdesidir. Özel bir ırk olan Golden yüksek aktivite seviyeleri ile çok yönlü olmuşlardır. Hoşgörülü, arkadaş canlısı ve ailesine karşı tutumları sadıktır. Ayrıca, zekâları ve hiperaktif yapıları, onları yetenekli hizmet köpekleri ve mükemmel arama ve kurtarma evcil hayvanları yapar.

Yüksek proteinli yiyecekler, Golden Retrieverların kanser, diyabet veya ortopedik sorunlar gibi yaşamı tehdit eden hastalıklara yakalanmasını önler. Bu sevimli tüylü dostunuzun yemeğe bayıldığını biliyorsunuz. Ölçülü olarak verildiği sürece çeşitli ev yemekleri ile beslenebilirler. Köpeğiniz için kimyasal koruyucu içermeyen yiyecekleri arayın. Etoksikuin, BHA, BHT, propilen glikol veya sodyum nitrat/nitrit içeren gıdaları beslemeyin. Bu katkı maddelerinin bazılarının kansere neden olduğundan şüpheleniliyor. Biberiye ve diğer bitkilerin yanı sıra Tokoferoller (C ve E Vitaminleri) ile korunmuş yiyecekleri arayın.

Ayrıca Bakınız: Yavru Golden Retriever Bakımı: Golden Nasıl Beslenir

Golden Retriever Ev Yemeği Yer mi?

Köpeğinize ev yemeği vermek isterseniz eğer yağsız et ve sığır eti, tavuk, hindi veya somon balığı gibi balıklar ölçülü olduğu sürece yiyebilir. Ayrıca çeşitli meyve ve sebzeleri sade yoğurtta kararında olduğu sürece yiyebilirler. Kilo almaya meyilli olan Golden, yeterli aktivite yapmazsa yağlı yiyecekler yerse kilo alma ihtimali yüksektir. Bazı insan yiyecekleri yavru Golden için zararlıyken, diğerleri diyetini tamamlamanın ve uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olmanın mükemmel bir yolu olabilir.

Golden Retriever Mama Dışında Neler Yer?

Elmalar, diğer besinlerin yanı sıra lif, kalsiyum ve A ve C vitaminleri bakımından yüksektir. Elmadaki vitaminler kemik ve doku sağlığını korumak için önemlidir. Çoğu Golden Retriever’ın sevdiği bir dokuya ve tatlı bir tada sahiptir. Dişlerinin temizlenmesine ve nefeslerinin tazelenmesine yardımcı olur.

Köpeklerin muz yemesi böbreklerine ve kalbine yardımcı olan potasyum, vitaminler, biyotin, lif ve bakır açısından zengindirler. Uzun bir yürüyüş sırasında köpeğinize muz vererek enerjilerini arttırarak daha sağlıklı yürüyüşler yapmasını sağlar.

Golden Retriever’ınız için küçük bir dilim sade beyaz veya kahverengi ekmek yeterli olacaktır. Sadece ara sıra ve köpeğinizin buğdaya alerjisi yoksa vermenizde sakınca yoktur. Bunun nedeni ekmeğin yüksek karbonhidrat ve kalori içeriği ve lif, vitamin ve mineral eksikliğidir. Dengeli bir diyet tüketiyorlarsa, köpekler için minimum besinsel faydası vardır.

Brokoli, Golden Retriever’ınızı sınırlı miktarlarda beslemek için güvenlidir. Lif ve C vitamini açısından zengindir ve bağışıklık sistemi için faydalıdır. Brokoli ayrıca kalp vhastalığının önlenmesine ve sağlıklı cilt ve kemiklerin korunmasına yardımcı olur. Tek dezavantajı, bazı köpeklerde ciddi gaz tetikleyebilecek bir kimyasal içermesidir

Köpeğinizin kavun yemesi; Lif, vitaminler ve potasyumun tümü kavunda bol miktarda bulunur. Yüksek antioksidan içeriği, iyi hücre fonksiyonunu destekler ve kanser ve artrit gibi ciddi hastalık riskini azaltır. Kavun (tatlı özsu ve karpuz dâhil) kalorisi düşük ve suyu yüksektir.

Haşlanmış veya çiğ havuç, Golden Retriever’ınızı beslemek için mükemmel bir besin kaynağıdır. Yağları düşüktür ve cildi, kemikleri ve bağışıklık sistemi için iyi olan A vitaminine dönüşen lif, potasyum ve beta-karoten bakımından yüksektir. Köpeğinizin dişlerini temiz ve sağlıklı olmasına yol açar.

Köpeklerin peynir yemesi, yüksek proteinli yiyecek, yüksek kalori ve yağ içeriği nedeniyle ölçülü olarak verildiği sürece Golden Retriever’ınızın keyifle tüketecektir. Az yağlı peynir veya süzme peynir daha sağlıklı alternatiflerdir.

Golden Retriever’lar güvenle yumurta yiyebilirler. Mineral, çeşitli amino asit grupları ve yağlar bakımından yüksek oldukları için harika bir protein kaynağıdırlar. Somon, Golden Retriever’ların yemesi için mükemmel bir balıktır. Köpeğiniz için derisini ve tüylerini sağlıklı tutmak, bağışıklık sistemini desteklemek ve iltihabı azaltmak dâhil olmak üzere çeşitli faydaları olan omega-3 yağ asitleri yüksektir.

Yavru Golden Ne Yer?

Golden Retriever yavru köpeğin beslenmesi kalsiyum, fosfor, potasyum, sodyum, magnezyum, çinko, demir vb. mineraller içeren yiyeceklere ihtiyacı vardır. Bu mineraller Vücut hücrelerinin içindeki ve dışındaki sıvı dengesini korumak, Kan dolaşımında oksijen dolaşımına yardımcı olur. Mineraller gibi vitaminler de evcil hayvanlarınız için çok önemlidir. Onları sağlıklı bir A, B, C, D, E ve K vitaminleri ile beslemeniz iyi olacaktır.

Hem ıslak hem de kuru mamalar, piyasada bulabileceğiniz en yaygın köpek maması türleridir. Yavru Köpeğin ırkı, yaşınız ve bedeniniz için farklı formülasyonlarla gelirler. Köpek sahiplerinin yaş ve kuru mamaları tercih etmelerinin bir çok nedenlerinden biri de bunlara kolayca erişip saklayabilmeleridir. Ayrıca, köpeğinizin büyümesi için ihtiyaç duyduğu besinlerin çoğunu içerirler.

Golden Retriever Günlük Ne Kadar Mama Tüketir?

Yavru Golden Retriever’lar yetişkinlerden daha fazla yiyecek tüketir. Yavrular doğumdan sonraki ilk birkaç hafta boyunca yemek için annelerine bağlıdır. Ancak anne sütünü kestiklerinde, ilk iki ayda günde dört öğün beslemeye başlayabilirsiniz. Üçüncü, dördüncü ve beşinci aylarda, beslenme sıklığını günde üç öğüne düşürebilirsiniz. Altı aylıktan itibaren, onları günde iki kez besleyebilirsiniz.

Yavrularınızın sabah 6 ile akşam 8 arasında yemek yemesini sağlamalısınız. Bir sonraki öğün öğlen, akşam yemeği ise en geç 17:00 – 18:00 saatleri arasında servis edilmelidir. Golden Retriever’ınızı akşam 6’dan sonra beslemek, köpeği ağırlaştıracak ve daha az aktif hale getirecektir.

Son olarak, yavrularınızı yeme aktivitesine konsantre olabilmeleri için aynı yerde beslediğinizden lütfen emin olun.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap