2 Aylık Yavru Köpek Ne Yer?

2 aylık yavru köpek beslenmesinin günde 3-4 defa yüksek protein kalitesine sahip kuru mama ile beslenmelidir. Anne sütünden kesilen yavru köpeğin kuru mamayı ilk başlarda parçalaması zaman alacaktır. Bunun önüne geçebilmek için kuru mamaya çok az yavru köpek sütü ile sulandırırsanız daha yumuşak bir şekilde yemesini sağlamış olursunuz. Yavru köpek sahiplenme her ne kadar sorumluluk isteyen bir şey gibi görünse de çok güzel duygular bırakır. Yaşamanızın her anına eşlik edecek size karşılıksız bir sevgi besler. Yavru köpeklerde beslenme sıklığı 3-6 aylık arasında günde en az 3 kez olurken 6-12 aylık olduklarında günde 2 öğüne düşürülmeli.

2 Aylık Yavru Köpek Ne İle Beslenir?

Köpekler hem etçil hem de otçul olarak iki türde beslenirler. Yağsız et, az miktarda hindi eti, yağsız sığır eti seçmelisiniz. Sindirimini zorlayacak besinlerden kaçının. Örneğin jambon, salam gibi işlenmiş fermente gıdaları köpeklerinize kesinlikle vermemelisiniz. Köpeklerin yiyebildiği sebzeler arasında; havuç(bu sebzeye köpekler bayılır), kuşkonmaz gibi haşlanmış, çiğ sebzeler servis edebilirsiniz.

2 Aylık Yavru Köpek Süt İçer mi?

Yavru köpeklerin eğer annelerini emme şansları varsa 2 aylık olana kadar sadece anne sütü almaları gerekiyor. Annesi olmayan yeni doğmuş yavru köpekler için özel olarak üretilmiş süt tozu vermelisiniz. 2 ay sonra dişleri çıkmış ve gelişmiş olacağından artık kuru mamaya geçmesini sağlayın. Köpeklerin laktoz intoleransı olacağından kesinlikle inek sütü vermemelisiniz.

2 Aylık Yavru Köpek Kuru Mama Yer mi?

Ortalama 8 haftada köpekler artık kuru mamaya geçmek için hazır olurlar. Yavruların dişleri gelişmiş kuru mamayı parçalayacak hale gelmiştir. Tabii ki bu her ırk köpek için değişiklik gösteriyor. Örneğin bazı köpeklerin dişleri norma türlerine göre daha geç çıkabilir. Bu ne kadar sağlıklı anne sütü aldığına bağlıdır. En faz 10 hafta içinde kuru mamasını rahatlıkla yiyeceğinden emin olabilirsiniz.

2 Aylık Yavru Köpek Günde Ne Kadar Yemek Yer?

Köpeğinizin kilosuna, aktivite düzeyine ve ırkına göre her gün aynı porsiyonda vermelisiniz. Beslenme saatini de yine her gün aynı saatte önüne koymanız çok önemli. Sadece konserve mama vermek olmaz. Bu köpeğin gelişmesini yavaşlatır. Yavru köpek mamaları özenle hazırlanmış vitamin, mineral, protein açısından zengin alırken mamanın da içeriğine bakmalısınız.

Yavru Köpekler Ev Yemeği Yiyebilir mi?

Köpeğiniz için evde özenle hazırlayabileceğiniz mamalar vardır. İçeriğinde tavuk, hindi, balık ve yağsız sığır eti içeren proteinli bir yaş mama hazırlayabilirsiniz. Bu malzemelerden seçtiğinizi birini robottan geçirerek püre haline getirin ve köpeğinizin öğününe ekleyin. Köpeklerin evde yiyebileceği sebzeler arasında her evde bulunan bezelye, yeşil fasulye, havuç gibi sebzeleri püre haline getirip verebilirsiniz.

Yavru Köpekler Ne Zaman Su İçer?

Köpekler yaklaşık 3 hafta oldukları zaman artık su ile tanışabilirler.  Artık çevresini daha iyi görmeye ve keşfetmeye başladıkları dönemdir. Ancak yavru köpeğin suyu rahatça içebilmesi için ona uygun su kabı almalı ulaşabileceği yere koymalısınız.

Yavru Köpekler Ne Zaman Yıkanır?

Yavrularınız en az 4 haftalık olmadan yıkanmaları doğru değildir. 6-7 haftalık olduklarında yavru köpeğinizi yıkamanız eğer çok kirlendiyse uygundur. Onun haricinde yavruların taranmaları ve nemli bir bezle tüylerini, patilerini silmeniz yeterli olacaktır. Yavru köpeği duş aldırmak zorunda kalırsanız çok iyi kurulamalısınız. Vücut sıcaklıklarını ayarlayamayacakları için üşüyüp ishal olabilirler.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap