Golden Retriever İyi Aile Köpeği mi?

Golden Retriever Aile köpeği mi

Golden Retriever iyi aile köpeği mi? Golden köpek ırkı sevimliliği ve son derece popülerliği ile tanınır. Sadık, koruyucu ve çocuklara karşı çok temkinli yaklaşan Golden Retriever,  neşeli halleriyle dikkat çekerler. Aynı zamanda acemi köpek sahipleri tarafından bakılması da kolaydır. Bu köpek ırkı çok fazla bakım gerektirmez. Her aile uyumludur. Ailenizin yaşam tarzına hızla uyum sağlar. Fakat bir Golden Retriever’ı eve getirmeden önce bilmeniz gereken birkaç şey var.

Golden Retriever İyi Aile Köpeği mi?

Aktif aileler için Golden Retriever mükemmel bir köpek ırkı seçimidir. Egzersize ihtiyaçları için günde iki seans yürüyüş, ara sıra koşmaları ve atma-getirme oyunlarından büyük keyif alırlar. İstenmeyen nesneleri çiğnemelerini önlemek için köpek çiğneme oyuncaklarına sahip olmak önemlidir. Golden Retriever en çok tercih edilen aile köpeği olma özelliğine sahiptir. Dünyaca ünlü bir köpek olması hem filmlere hem de çeşitli alanlarda görevler almasında rol oynamıştır. Aile köpeği olarak bilinen Golden Retriever sahiplenmek için pek çok sebep vardır.

Golden retriever köpek ırkı, herkes çok iyi anlaşır. Yabancılara karşı sıcakkanlı yaklaşarak kendilerini sevdirirler. Bu köpeklerin havlaması bile korkutucu olmaz. Ancak evinizi koruma konusunda pek başarılı olduklarını söyleyemeyiz. Halk arasında hırsıza kapı gösteren köpek olarak tanınan Golden Retriever’i kandırmak çok kolaydır. Bu nedenle eğer koruma köpeği sahiplenmek istiyorsanız bu terrier köpek grubundan olması daha iyi olacaktır.

Golden Retriever Nasıl Bir Köpek

Eğitim konusunda çok isteklidirler. Ancak dikkatleri çok çabuk dağılır. Onlara yeni şeyler öğretirken sabırlı olmak önemlidir. Yavru köpekler için, erken Golden Retriever itaat eğitimi görgü ve sakinlik temeli oluşturmak için iyi bir fikirdir. Golden’ları iyi bir aile köpeği yapan çeşitli özellikleri vardır, bunlardan birkaçı:

 • Doğuştan çeviktirler,
 • İpeksi sarı tüylere sahiptir,
 • Her zaman neşelidir,
 • Arkadaş canlısıdır,
 • Oynamaktan keyif alır,
 • Çocuklara karşı koruyucu ve iyi bir bakıcıdır,
 • Diğer hayvanlarla iletişimi barış içindedir,
 • Sahibini memnun etmeye çalışır,
 • Her zaman isteklidir,
 • Eğitime karşı açıktır,
 • Yeni şeyler öğrenmek-keşfetmek için can atarlar.

Golden Retriever Çocuklarla Arası

Doğuştan nazik bir karaktere sahip oldukları için çocuklarla da açık iyi anlaşırlar. Özellikle bebeklere karşı çok koruyucu ve hassas yaklaşırlar. Sahiplerini memnun etmek için güçlü bir arzusu olan sadık aile köpekleridir. Her köpekte olduğu gibi özellikle büyük ırk köpekleri çok küçük çocuklarla tek başına bırakmadan önce gözlemlenmelidir. Golden Retriever’lar oldukça büyüktür. İstemeden de olsa yeni yürümeye başlayan bebekleri düşürme ihtimalleri vardır. Çünkü Golden köpekler oyun sırasında heyecanlandığında ani hareketlerde bulunurlar.

Küçük çocuklara, köpeğe vurmamaları veya saçlarını çekmemeleri için köpekle uygun şekilde nasıl etkileşimde bulunacakları öğretilmelidir. Daha büyük çocukları olan aileler için, Golden Retriever sadık kalmayı ve bağlanmayı sever. Bu da çocuklara karşı çok iyi birer arkadaş yapar.

Golden Retriever Kedilerle Anlaşır mı?

Kedileri olan aileler için özellikle köpek sahiplenme konusunda tereddüt edebilirler. Ancak Golden Retriever kedilerle çok iyi anlaşır. Nazik ve empatik oldukları için kedilere karşı saldırgan davranışlarda bulunmazlar.

Golden Retriever Sahibi olmanın Sorumlulukları

Çok iyi bir aile köpeği olmaları mutlu ve sağlıklı kalmaları için yeterli düzeyde bakım gerektirir. Çok enerjik oldukları için egzersiz ve oyuna ihtiyaçları vardır. Golden retriever egzersiz süresini gün içinde 2’ye bölerek sabah ve akşam dışarıda yapmanızı tavsiye ederiz. Sonrasında Golden Retriever egzersiz evde oyun oynayarak da devam ettirilebilir. Golden Retriever’lar kolayca sıkılır.

Sıkılmış bir köpek demek yaramaz köpek demektir. Yeterli fiziksel ve zihinsel uyarımı yapılmazsa eğer agresif davranışlarda bulunurlar. bu nedenle ihtiyaçlarının günlük olarak karşılamalısınız.

Ayrıca Bakınız: Golden Retriever Karakteri ve Bakımı Nasıl Olmalıdır

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap