En Sakin Terrier Köpek Cinsleri ve Özellekleri

Aileler İçin En Sakin 5 Terrier Cinsi

En sakin terrier cinsleri nelerdir? Köpek seçimi her zaman zahmetli bir süreçtir. Eve yeni bir köpek geleceği zaman herkesin ortak fikri alınıyor ve sorumluluklar paylaşır. Bunların yanında birbirinden farklı görünüş ve özellikte ki köpekler arasında bir seçim yapmak gerekir; bu durum da biraz uzman bilgisi ve deneyim yardımcı olacaktır.

Çoğumuz küçük köpeklerin zararsız olduğunu düşünürüz ve gerçekten öyledir. Onlar sağlığınızı riske atmayacak kadar güvenlidir. Ama uslu durup sizi üzmeyeceklerinin bir garantisi yoktur. En sevdiğiniz eşyaların bir köpek tımarına dönüşmesinden, yanlış tuvalet seçimine ve aile üyelerinden bazılarına tavır almasına kadar ev de pek çok zorluk çıkarabilirler.

Eğer aileniz için doğru bir köpek seçerseniz uzun vadede evinizin huzurunu kontrol altına alacağınızın garantisidir. Köpek mizacı özellikleri genel olarak köpek sahiplerinin deneyimine ve uzman araştırmalarına dayanıyor. Köpek huyları ise değişkenlik gösterir. Köpeğinizin huyunu eğitimle zamana yayarak değiştirebilirsiniz. Ancak mizaç sabittir ve değiştirilemez. Mizaca bağlı özellikler iletişim tarzı, karakteristik özellikler sayılır. Huya bağlı özellikler zamanla kazanılmış alışkanlıklardan ibaret. Örneğin bir terliğe yada oyuncağa takıntılı olma, sürekli aynı yeri eşelemek ve aynı noktalara idrarını yapmak gibi.

Maltese Terrier Köpek Cinsi

Dünya üzerinde en çok üretimi yapılan yerlerin arasında Türkiye gelmektedir. Beyaz ve ufak bir köpek sahiplenmek isteyenler, maltese terrier sahiplenme için en iyi kentlerden. Aynı şekilde uygun bütçeli sakin maltese terrier fiyat seçenekleri ile en sevilen köpeklerin başında gelir. İç Anadolu’da maltese terrier yavru için popülasyonu hızla yayılan bir cinstir. Çıkış yeri olarak Malta adası bilindiği için bu adı almıştır.

Zamanla gelip giden Roma tüccarları tarafından sahiplenilip götürüldü. Sonra gittikçe azaldılar ve bugünler de Malta’da hiç görülmüyorlar”. Anlatılan köpeğin malta terriyeri olduğu açıktır. Nesli Malta adasında tükenen bu süs köpeği gerçekten Roma’da iyi bir fanatik toplamıştır. Aynı zamanda Mısır ve Yunan topluluklarında iyi bir kucak köpeği haline geldi. Zamanla yolu Büyük Britanya’ya düşen malta teriyeri İngiliz kraliyetinin Fransa’da zenginlerin gösterişli yaşamının bir göstergesi olmuştur. Onlar hala iyi bir kucak ve süs köpeği olarak sahipleniliyor. Bir çok ünlü malta köpeğini sahiplenmiştir. Ona bırakılan miraslardan anıt mezarlara kadar iyi bir servete kavuştuğu söylenir. Malta yavruları ciddi sağlık sorunları yaşamazlar. Pozitif enerjileriyle tanınırlar, hatta terapi köpeği olarak tercih edilirler. İyi bir aile köpeğidir ve hipoalerjeniktirler.

Havanca Köpek Cinsi

Bu cins köpekler Havana’da yetiştirildi. Oldukça karakteristik özelliklere sahiptirler. Tüyleri yere kadar uzar. İyi bir aile köpeğidir ve oyun oynamayı severler.20. YY başına kadar Havana adasından dışarıya hiç çıkmayan köpekler kısa sürede zengin ailelerin favorisi haline geldi. Canlı enerjik ve sağlıklı görünüşleri onları çocuklu ailelerin seçme nedenleri arasında sayılıyor. Oldukça sosyal ve arkadaş canlısı olan Havanese cinsi köpekler her yerde kendine arkadaş edinebilme yeteneğine sahiptir. Çocuklarınız ve onların arkadaşlarıyla da iyi arkadaş olur.

Cavalier Kıng Charles Spaniel Köpek Cinsi

Uyumlu, zarif, güzel, alımlı, zeki spanieller hemen hemen her aileye uygundur. Bir İngiliz beyefendisi olan bu köpekler ailenize kısa zamanda alışır ve günlük aktivitelerinizin başında gelir.

Charlesler ataları kadar karakteristiktir ve İngiliz kraliyetinin bir temsili gibidirler. Oldukça zarif ve asaletli Kıng Charles Terrierleri en sevile naile köpeklerinin başında geliyor.

Boston Terrier Köpek Cinsi

Tüy bakımı istemeyen Boston terrierler iyi aile köpeklerinin başında gelir. Yüzünde ki kocaman gülümsemesi ve neşesiyle kısa zamanda evin neşesi haline gelen bu köpekler oldukça popüler. Küçük vücutlarına rağmen kemik gelişimleri tamamlanmıştır, onları parkta ve dışarda gezintiye çıkarabilirsiniz. İyi bir yürüyüş arkadaşı olabilirler.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap