En İyi Bekçi Köpekleri

En iyi bekçi köpekleri, şirketi veya evi için güvenlik konusunda köpek sahiplenmek ister. Tüylü dostlarımız hayatımızın her alanında bizimle birlikte olmaktan gayet hoşnutlar. Özellikle bazı köpek ırkları farklı insanlar tanımaktan ve ilgi odağı olmaktan hiç rahatsız olmaz. Köpek sahiplenme için pek çok sebepten birisi onların sosyal hayata mükemmel uyum sağlamaları olur. Hatta yavru köpek sahiplenme sokakta bütün ilgiyi size yada işyerinize toplamak için yeterli. En iyi cafe ve restoranların artık hayvan ve çocuk dostu olduğu bilinmekte. Bu işletmelerin evcil hayvanları oralara ayrı bir yaşam enerjisi katıyor. Bir köpek sahiplenme ve bakım maliyeti olarak en iyi koruma köpeklerine daha yakından bakalım…

Maltese insanlarla etkileşime girmeyi seven ve etrafında insanlar olmasını seven bir köpektir. Onları en çok tercih eden huzur evleri, rehabilitasyon merkezleri ve çocuk bakım klinikleri onların terapisttik bir köpek sınıfı olmasından faydalanıyor. Bu meslek onlara doğuştan gelir ve bu konuda iyi bir işçi sayılırlar. Terapatik köpek demek tedaviye yardımcı olan, pozitif enerjisiyle hastaları rehabilite eden köpek demektir. Maltalıların bu uzmanlık alanı çok eskilere adar gidiyor. Eski Mısır’da bir kralın doktoru ona bu köpeklerden birini yatağına alınırdı. Krala iyileşeceğini söylemesi üzerine maltalılar şifacı bir köpek olarak görülür. O zamanlar maltalılara yorgan adı verilmiştir. Çünkü o dönem insanları Maltese’yi hasta yatağında yatan kişinin yorganın altına sokulduğunda hastalığı iyileştireceğine inanılır.

Maltalılar kendilerine yaklaşan herkesi dost olarak görmeye eğilimli. Bu köpek, insan veya çocuk olabilir. Onlar için herkes kendileriyle dost olmak istiyor. Maltalıların bu pozitif tutumu onların sevecenliği, şefkati ve aklıyla birleştiğinde harika bir şirket köpeği potansiyeli ortaya çıkar.

Maltalı köpeğinizi eğer iş ortamınız uygunsa götürmeniz onu evde bırakmaktan çok daha faydalı. Onlar sahiplerini en çok özleyen ve arayan köpeklerden birisi. Çoğu zaman 6-7 saatten çok ayrı kalmak onlar için oldukça sarsıcı olur. İşyerinde size sorun çıkarmayacak fazla hareketli olmayan ve çılgınca girişimlerde bulunmayacak bir köpek arıyorsanız; maltese teriyerler sizin için biçilmiş kaftan.

Malta teriyerleri kısıtlayıcı alanlarda kalabilirler. Onlara vereceğiniz birkaç güzel oyuncak biraz mama ve sınırlayıcı oyun parkı alanı ile iş yerinde en rahat ortamı oluşturabilirsiniz. Yoğun zamanlarda onu oyun parkına alabilirsiniz. Eğer iş yerinizde köpeğiniz için uygun yeterli bir alan varsa sizinle gelmekten mutluluk duyar.

En İyi Bekçi Köpekleri

Labrador Köpek Irkı

Labrador’un iyi bir ofis köpeği olması güçlü ve keskin bir köpek olmasından kaynaklanıyor. Zorluk çıkarmayan, sevecen ve olduğundan fazla yer kaplamayan bu köpekler iyi bir hizmet köpeğidir.

Pitpull Köpek Irkı

kötü bir ünvana sahip olsada. Pitbull severler onların dışarıda ne kadar iyi olduğunu ve zorluk çıkarmadığını bilir. Ağır ve sabit bir köpek işletmeler için ideal köpeklerden birisidir.

Alman Kurdu

Bir Alman Kurdu cinsi, sahipleriyle bitişik hayatı çok eskilere dayanmakta. Hala iş hayatında en çok tercih edilen köpeklerden birisidir.

Golden Retriever Köpek Irkı

Onlar her koşulda her şartta ilgileri toplamayı ve yine de yaramazlık yapmamalarıyla ünlüler. Herkesin sevip yaklaşabileceği bir goldenle iş yerinizde rahat olmak çok kolaydır.

Sibirya Kurdu

Eski alışkanlıklardan birisi. Tahmin edilen tavırları ve dışa dönük bu köpekler hem ilgi çekmeyi seviyor hem de etrafında ki hareketliliği idare edebiliyor.

Chihuahua Köpek Irkı

Bir çantaya sığacak kadar onu taşımak kolay olsa da buna gerek kalmaz. Minik dostunuzu yakında tutmanız yeterli. Havlamaya yatkın oldukları için herhangi bir tehlike sezdiklerinde size haber verirler.

Boksör Köpek Irkı

Bu köpeklerin tatminkâr ruhları ve kendi kendine halleri bile ofisin atmosferini bir anda değiştirir. Ofiste ki herkesin bir numarası olacağı kesindir.

Pug Köpek Irkı

Başkalarını nadiren rahatsız eden bu köpekler en zararsızlardan birisidir. Yavruluk dönemlerinde sosyalleşme eğitimleri tam bir şekilde verilmesiyle şirin minik bir bekçi köpeği olabilirler.

Beagle Köpek Irkı

Beagle sevmeyen olur mu? Yalnızca elitlere özgü neşesiyle onlar biraz havadan görünse de etrafa neşe saçmak ve problem çıkarmamak için iyi çocuklardır.

Rotweiler köpek ırkı

İş hayatının çetin koşulları ve stresli ortamında durumu tolare edecek daha iyi bir köpek olmaz. Çoğu zaman hemen her şeye duyarlı ve tepkilidir. Diğer köpeklerin aksine onlar sadece durarak bile bütün övgüyü hak ediyor.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap