Çocuklarla Anlaşan Köpek Cinsleri ve Özellikleri

Çocuklarla anlaşan köpek cinsleri, köpek sahibi olmak ve çocuğu olanlar için önerebileceğimiz cinslerdir. Hiç köpek sahibi olmamış hayvan severler için anlamı tarif edilemez bir boşluk. Köpekler ve insanların dostluğu bir yana hayvanlar ve insan yavrularının dostluğu da oldukça eğlencelidir. Çoğu kez köpekler ve kediler çocuklara karşı naziktir. Tamamen köpeğin mizacına göre de değişebilir. Yani biz onlardan çocuklara karşı nazik olmalarını bekliyoruz. Ancak köpekler kazara da olsa çocuklara zarar verebilir.

Uzman veterinerler köpekler ve beş yaşından küçük çocukların bir arada kalmaması gerektiğini söylüyor. Beş yaşından küçük çocuklar köpeklerle yalnız bırakılmamalı. Özellikle malte teriyeri gibi kırılgan bir köpek, küçük çocuğunuzun elinde yanlışlıkla zarar görebilir. Çoğu maltese terrier teacup yani çayfincanı boyutunda üretiliyor. Maltese terrier 0 numara  köpekler maltese terrier sahiplendirme platformlarında ve maltese terrier satılık ilanlarından satın alınabiliyor.

Maltalı teriyerler iyi bir çocuk arkadaşı olarakda biliniyor. Bir çocukla, yaşlı, engelli ve başka hayvanlarla çok iyi anlaşacak bir köpek varsa muhtemelen o bir maltalı teriyerdir. Şefkatli, sevecen, nazik ve akıllı mizacı onu çoğu sempatik türdeşlerinden ayırmak için yetiyor.

Çocuklarla Anlaşan Köpek Cinsleri

Çocuklu aileler de özellikle köpeklerin tek bir kişiye bağlanmaması aile arasında bir seçim yapmadan herkesle eşit anlaşabilmesi önemli bir ölçüttür. Bazı köpekler aynı evde yaşasalar bile sahiplerinden başkasını fazla umursamayabilir. Hatta bazı köpeklerin sahiplerinden ilgi görmeyince yabancıların peşine takıldığı görülmüştür. Yani sadakat bir köpek etiketi olsa da bazı köpekler kendisini, kendi bağımsızlığını tercih edebilir. Çocuklarla anlaşan ırkta bulunması gereken pek çok özellik var. Sizde bir köpek sahiplenmeden önce bir köpeğin çocuğunuza ve ailenize uygun olup olmayacağına karar verebilirsiniz.

Köpeğinizin iyi bir çocuk dostu olup olmayacağını anlamak için bazı ölçütler var

Mizaç: Köpeğinizin sevecenliği, şefkati, sadakati, uysallığı hakkında bilgi verir. En önemli ölçüt köpeğin mizacıdır.

Büyüklük: Büyüklük bazı standart köpek davranışları sırasında çocuklara zarar verip verilemeyeceğinin ölçülmesidir. Büyük bir köpek çocuğunuza sarılmak istediğinde onu istemeden devirir. Bazı büyük köpekler ne olursa olsun çocuklar konusunda hassastır; bazıları da sakar. Büyüklüğün sorun olup olmayacağı; mizaç özellikleriyle ve enerji seviyeleri ile ortaya çıkar.

Enerji: Küçük köpekler enerjikse enerji patlamaları sırasında herkesi zora sokabilir. Eğer çocuğunuzu zora sokacağını düşünüyorsanız düşük enerjili bir köpek almak en iyisi olabilir. Köpekler çoğu zaman itaat ederler ve bu çocuğunuzun işine yarayabilir. Ancak bazı köpekler itaat konusunda dezavantajlı olur.

Büyüklük bazen sorun haline gelebilir. Yavruyken aldığınız köpek hızla büyüyüp sizi tahmin etmediğiniz boyutlara varabilir. Bu tamamen sürprizdir. En iyisi safkan bir ırk alıp güvenilir alanlarda kalmaktır. Maltese terrier teacup bir hayvan için en küçük standart alternatifi sunuyor. Onlar çoğunlukla daha fazla büyümezler. İşte en iyi aile dostu köpekler:

Golden Retriever Köpek Irkı

Goldenler harika altın çocuklar olsa da onlar bir daire için biraz büyüktür. Ayrıca heyecanlı bir goldenları zapt etmek zor olur. Yine de en iyi büyük cins aile köpeklerinden birisi olarak sayılıyorlar.

Maltese Terrier Köpek Irkı

Bu yavrular evin neşesi olurken kendisi küçük bir yer kaplıyor. Cismi küçük ama hayatınızda doldurduğu alan kocaman olur. Malta teriyerleri çocuklar, yaşlılar, misafirler, komşular, diğer hayvanlarla çoğunlukla iyi geçinir. Herkesi dost olarak gören maltalılar oyuncak sınıfı bir köpeği temsil ediyor. Anti alerjenik olarak en iyi köpek ırkı olarak biliniyor.

Labrador Retriever Köpek Irkı

Dost köpeklerden birisidir. Uyumlu ve akıllıdırlar. Büyük köpek tercihleri arasında aile dostu olarak özel bir yerde duruyorlar. Dost köpeklerden birisidir. Uyumlu ve akıllıdırlar. Büyük köpek tercihleri arasında aile dostu olarak özel bir yerde duruyorlar.

Kaniş Köpek Irkı

Tamamen pozitif ve zararsız çok az köpek ırkından birisi olan kanişler her zaman aileler tarafından seviliyor. Onların en belirgin yanları anti alerjenik olmaları, çocuklarla anlaşmaları, oyuncu olmaları. Bütün bunlar onları popüler aile köpeği haline getiriyor.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap