Bu yılın En İyi Köpek Mamaları

Bu yılın en iyi köpek mamaları sizler için listeledik. Köpek maması seçiminde ilk yaptığımız şey ne oldu? Evet… İlk yaptığımız şey mama hakkında müşteri yorumlarını okuduk. Peki binlerce markanın olduğu ve sıkı rekabetin döndüğü bir pazarda, seçeneklerin sadece birkaç tanınan marka olması ne kadar tesadüf?  Sizin için müşteriler tarafından sevilmiş az tanınan veya popüler markalar arasında, 2021’de en çok sevilenleri topladık.

Bu yılın En İyi Köpek Mamaları

Düşünün tek bir besinle besleniyorsunuz ve başka hiçbir gıdadan yararlanma şansınız yok. Ne kadar dikkatli seçim yapacağınızı düşünün hem vücudunuzun bütün eksiklerini tamamlayacak kadar güçlü, hem de geride artık madde bırakmayacak kadar sağlıklı olması ne kadar önemli.

 Özellikle mama değişimlerinde ortaya çıkan bir durum reflü, ishal, halsizlik, kabızlık sorunları büyük bir sorunun habercisi. Kuru mama ya çok yağsız, kuru, besinsiz veya çok yağlı, besin olarak fakirdir. Sadece patates kızartması veya sadece ekmek yediğinizi düşünün. Köpeğinize sadece patates kızartması türünden bir yiyecek vererek onu besinsiz ve hastalıklara karşı zayıf bırakmış olursunuz. 

Köpeğimizin dengeli beslenmesi ve vücudunda eksik-fazla alınan besinlerden dolayı problem olmaması gerekir. İşlenmiş gıdalar kullanım kolaylığı açısından yararlı olsalar bile, beraberinde beslenme sorunlarını da getirir. Özellikle ucuz markalardan çoğunluğu içlerinde bolca işlenmiş gıda tutar. Bilinmeyen yağlarla güçlendirilmiş ya da saman gibi yağsız ve niteliksiz mamalar köpeklerimiz için birer tehlike kaynağı. Ne yazık ki bu sorun sadece ucuz olan mamalarda değil pahalı mamalarda da görülebiliyor. Fiyatı yüksek olduğu için çoğu köpek sahibi bu mamaların iyi olabileceğini düşünüp köpeklerine yediriyor. Bu mamalarında pahalı patates kızartmasından pek farkı yok.  İçeriği uzmanlar tarafından onaylanmış bazı köpek mamalarını sizin için listeledik.

2021’de En Sevilen Köpek Mamaları

Taste Of Wild premium kalite: Amerika’nın 2021’de en beğenilen köpek maması seçildi. Sırrı ise vahşi köpek maması olması. Köpeğinizin atalarından gelen beslenme alışkanlıklarını geri verecek, dengeli bileşenleri var.

ACANA köpek maması premium kalite. Kanada menşei bu marka mamalar ACANA’nın kendiçiftliklerinde büyüttükleri hayvanlarla yapılıyor. ACANA kuru mamaları İçeriği en zengin mamaların başında geliyor. ACANA small puppy tahılsız köpek maması çeşidi küçük ırk köpekler için özel üretilmiş. ACANA Puppy Large Tahılsız ve ACANA puppy tahılsız en sevilen bazı tahılsız ürün çeşitleri. Köpeğinizin doğasına uygun bir mama yedirmek istiyorsanız ACANA bu ihtiyacınızı karşılayacak nitelikte.

Orijin köpek maması   premium kalite. Tahılsız mamalar grubunda üst segment bir kuru mama istiyorsanız tercihinizi Orijen’den yana kullanabilirsiniz.

Bravery köpek maması premium kalite. Köpek maması hakkında kendisini çok yükseğe koymuş ve üretim kapasitesi yüksek olan bir marka. %100 gerçek evcil hayvan yemi üretme sözüyle tüketicilerinin güvenini kazanmıştır.

Purina Puri Plun Focus köpek maması üst kalite.Eğer mamalardan kaynaklı hassas mide sorunu yaşıyorsanız Puri Plun Focus tam size göre. Bu mama türünde hassas midesi olan ve cilt alerji sorunu yaşayan köpeklerin sağlığı ön plana alınmış.

ProPlan köpek maması premium kalite.Puri Plan geniş ürün yelpazesi ve sağlıklı ürünleriyle her türlü köpek sahibine hitap ediyor. Puri Plan bulunup satın alınması en kolay mamalar arasında. Lezzetli ve sağlıklı mamaları yiyen köpeğiniz size teşekkür edecek.

ND köpek maması premium kalite.ND mamaları tahılsız mamalardandır, %70 hayvansal protein %30 meyvelerden üretilir. Benzer tahılsız mamalardan farklı olarak sebze yerine meyve kullanır. Glisemik endeksi düşük tahıllar kullanır buğday ve yulaf gibi. Böylece köpeklerde hipoglisemiyi önler. İçerisinde şeker pancarı küspesi bulunur buda köpek soyası gibi bişeydir. Alerji ve enfeksiyonlara sebep olabilir.

Brit Care köpek maması premium kalite. Tahılsız ve hipoalerjeniktir

Naturea köpek maması, premium kalite. Tahılsız veya tahıllı seçenekleri bulunan marka ürünlerinde esmer pirinç kullanıyor. Yalnızca sağlıklı tahıolları kullanan markanın mamalarını köpekler severek tüketiyorlar.

BonaCibo köpek maması, yerli orta kalite. Ülkemizde en sevilen, yerli, uygun fiyatlı mamaların başında geliyor. Markanın en önemli özelliği üretim kapasitesi ve sürekli taze ürün çıkartması.

Pedigree köpek maması, yerli alt-orta kalite.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap