Alman Kurdu Sahiplenmek İçin 10 Sebep

Alman kurdu sahiplenmek için önünüze gelen birçok seçeneği araştırmanız gerektirmektedir. Hangi köpeğin sizin için daha uygun olduğu ve o köpeğe uygun koşulları sağlayıp sağlamayacağınız önemlidir. Bu nedenle Alman kurdu sahiplenmek için karar vermeniz çok kolay olmayabilir.

Alman Kurdu Sahiplenmek İçin 10 Sebep

Alman kurdu köpekler hem fiziksel hem de karakter özellikleri sayesinde her kesimden insana hitap etmektedir. Sıra dışı zekâları ve sevecen hareketleri ile birçok insanın sevgisini kazanan bir ırk olmaktadır. Özellikle koruma içgüdüleri oldukça yüksektir. Dişi Alman kurtları erkeklere kıyasla daha zayıf ve küçük ebatlara sahip olabilir. Yetişkin erkek Alman kurdu köpekleri 60-65 cm yüksekliğe ulaşabilirken dişileri 55-60 cm arası bir yüksekliğe sahiptir. Aynı şekilde erkekleri 35-40 kilogram olabilirken dişi Alman kurdu köpekler 22-32 kilogram arasında kabul edilmektedir. Alman kurdu köpeklerin sağlıklı beslenme ve doğru yaşam koşulları sayesinde 10 ila 12 yıl arası yaşayabildikleri bilinmektedir. Bu süreyi beslenme şartlarını eksiksiz sağlayarak ve aşılarını aksatmadan uzatabilmeniz mümkündür.

1) Alman Kurdu Cinsi Sahiplerine Bağlıdır

Size itaat eden ve bağlı köpek istiyorsanız Alman kurdu sahiplenmek doğru bir tercih olacaktır. Alman kurdu köpekler sahiplerine oldukça bağlıdır. Sizin vereceğiniz doğru eğitim sayesinde iyi bir dost ve harika bir koruyucu olmaları mümkündür. Sahiplerine bağlı oldukları kadar tüm aileyi korumayı da kendilerine görev edinmiş köpeklerdir.

2) Alman Kurtları En Zeki Irklardan Biridir

Alman kurdu köpeklerin zekâsı tüm dünya tarafından kabul görmüştür. Zekasının yanı sıra çok kolay öğrendikleri de bilinmektedir. Bu nedenle Alman kurdu köpeklerin hem ülkemizde hem de dünyada polis köpeği olarak görevlendirildikleri bilinmektedir.

3)Alman Kurdu Ailesini Korur

Sahibi ve ailesinin yanı sıra evlerini de koruyan köpeklerdir. Çok iyi bir bekçi köpeği oldukları için yabancı kişilerin evlerine yaklaşmasına izin vermemektedir. Bu özelliği sayesinde aranılan ırklar arasında yerini almaktadır.

4) Alman Kurtlarının Çocuklar ile İyi Anlaşır

Alman kurdu köpekler çocuklar iyi anlaşıkları gibi oyunlarla hiç sıkılmadan saatlerce oyun oynayabilirler. Özellikle küçük yaşlardan itibaren beraber olduklarında, çocuklara olan tahammül seviyeleri oldukça yüksektir. Yine de diğer her hayvan gibi yemek saatlerinde rahatsız edilmemeleri önemlidir.

5) Sağlıklı Bir Alman Kurdu Enerjiktir

Alman kurdu köpekler bitmek bilmeyen enerjileri sayesinde kolay kolay yorulmazlar. Uzun süren yürüyüşler ve koşular sırasında sahiplerine iyi birer arkadaş olabilirler.

6) Alman Kurdu Çabuk Öğrenir

Sadık ve akıllı ırklardan biri olan Alman kurdu köpekler çabuk öğrenmeleriyle de tercih edilmektedir. Bu nedenle eğitilmeleri kolaydır ve birçoğu şeyi öğretmek mümkün hale gelmektedir. Köpeğinizi eğiterek size birçok işte yardım etmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda av, yetenek yarışmaları ve spor yarışmaları için de eğitilmeleri mümkündür.

7) Alman Kurdu Dayanıklıdır

Diğer köpek türlerine kıyasla sağlıklı ve dayanıklı köpeklerdir. Dengeli beslenmeleri ve iyi yaşam koşulları sağlandığı taktirde uzun yıllar size eşlik etmeleri mümkündür.

8) Alman Kurdu Uyumludur

Her türlü hava şartına ve yaşam koşuluna uyum sağlamaları kolaydır. Kısa süre içerisinde bulundukları ortama ayak uydurabilirler. Böylece köpeğiniz için yaşam tarzınızda büyük değişimler yapmanıza gerek kalmaz. Genellikle o sizin hayatınıza ayak uyduracaktır.

9) Alman Kurdu Yeteneklidir

Zekâsı ve birçok yeteneği sayesinde dünya çapında popülerliğini korumaktadır. Kolayca bulmanız mümkün olduğu için sahiplenmeniz zor olmayacaktır. Fakat özellikle Alman kurdu yavrusu sahiplenmek istiyorsanız yüksek sayılabilen ücretleri gözden çıkarmanız gerekir. Çünkü Alman kurdu köpekler değerli kabul edilen ırklardan biridir.

10) Alman Kurdu Sakindir

Alman kurdu köpekler genel itibariyle sakin ve iyi huylu köpeklerdir. Sahiplerine ve aile üyelerine karşı agresif tavırlar sergilemezler. Yabancılar içinse aynı durum mümkün değildir. Eve girmeye çalışan kişilere karşı saldırgan olabilirler. Doğru bir eğitim verdiğiniz sürece ve sosyalleşmesini sağladığınızda, istenmeyen tüm davranışlarını engellemeniz mümkündür. Böylece güçlü ve koruyucu bir arkadaşa sahip olabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap