Maltese Terrier Evde Bir Günü Nasıl Geçer?

Maltese Terrier evde bir günü güzel geçmesi için farklı aktivitelere ihtiyaç duyarsınız. Özellikle evde olmadığınız zamanlarda köpeğiniz yalnızken sizin yokluğunuzda oyalanması gerekir. Maltese terrier sahibine çok bağlı bir köpektir. Bu da yabancı insanlara karşı alışma sürelerinin biraz zaman aldığını gösterir.  Maltese terrier sahiplenme kararı aldıktan sonra köpeğinizin yavruluk dönemlerinde sosyalleşmesi gerektiğini unutmayın. Köpekler sandığınızdan daha çok duygusaldırlar. Eğer gün içinde evde kendini kötü hissettiğini düşünüyorsanız, onu duygusal ve zihinsel olarak sağlıklı tutmak önemlidir. Maltese terrier sahiplenme öncesinde köpeğin evde nasıl vakit geçireceğini, yavruluk döneminde nasıl sosyalleşme eğitimi alacağını öğrenmelisiniz.

Maltese Terrier Evde Bir Günü Nasıl Geçer?

Aktif bir köpeğin mutlu bir köpek olduğu gerçeği doğru. Ancak ideal olarak istediğiniz kadar dışarı çıkamıyorsanız bile, köpeğinizi uyarmak ve eğlendirmek için evde yapabileceğiniz çeşitli alternatifler var.
Maltese Terrier sahiplenme ile köpeğinizle evde çeşitli oyunlar oynayarak ikiniz için keyif dolu oyun seansları sağlarsınız.

Maltese Terrier Aktivitesi Gereksinimleri

Terrier Maltese köpeklerin formda, sağlıklı ve mutlu kalması için fiziksel ve zihinsel uyarılmaları gerekiyor. Fiziksel olarak efor harcamaları için yürüyüş, koşu ve oyun oynayarak birçok aktivite ile zihinsel egzersiz yapabileceksiniz. Köpeğinizin dışarıda kokuları takip etmesine izin vererek zihinsel gelişimi ilerletebilirsiniz. Fiziksel ve zihinsel olarak yorulmayan köpeklerin evde mobilyalarınızı kemirmeye ve evinizin dağılmasına neden olurlar. Bu yüzden evinizin dağılmaması için köpeğinize oyuncaklar sunun ve dışarıda yürüyüşe çıkarmalısınız.

Maltese Terrier Köpeğinize Kısa Aralıklarla İtaat Eğitimi Verin

Köpeklerin eğitilmesi harika bir zihinsel uyarılma sağlar. Olumlu pekiştirme eğitimi sayesinde köpeğinize her gün komutları tekrar ederek uygulaması durumunda ödül maması ile pekiştirin. İster itaat eğitimine yeni başlayın isterseniz daha önceden başlamış olun komutların köpeğinizin zihnine yerleşmesi için günde en az 15 kere tekrarlayın. Sık antrenman yapmak köpeğin daha iyi kavramasına ve unutmamasını sağlayacaktır.

Maltese Terrier Köpeğinize Yeni Numara Öğretin

Terrier maltese köpeğinize yeni bir numara öğütmek ister misiniz? Pati sallamayı, en sevdiği oyuncağın adını öğretmek, otur, kalk ve getir komutu öğretebilirsiniz. Getir komutunu öğreterek köpeğinize istediğiniz eşyaları size getirmesini sağlayabilirsiniz. İlk olarak köpeğinize, oyuncaklarından birini alıp bir kutuya koymasını öğretin. Sonrasında yerdeki eşyayı kaldırarak istediğiniz yere kaldırmasını sağlayın. İstediklerinizi yaptığında pozitif bir etki yaratması ve akılda kalması için ödül maması ve bol tekrar yapınız.

Köpeğinize İçi Dolu Bir Kong Oyuncak Verin

Köpeğinize içi dolu kongtaki ödül mamasını bulması için öğrettiğinizde maltese terrier köpeğinizi zihinsel olarak yormuş olacaksınız. Bu sayede bazı doğal becerilerini geliştirmelerine yardımcı oluyorsunuz. Doldurulmuş Kong, hazırlanması çok kolay olduğu için köpek can sıkıntısını gidermek için en kolay yoldur. Köpeğinizi bir süre meşgul etmek istiyorsanız, en sevdiği ikramlardan bazılarıyla doldurun. İçine biraz fıstık ezmesi veya et suyu koyabilirsiniz.

Köpeğinizle Saklambaç Oynayın

Özellikle çocuklu bir aileyseniz köpeğinizle saklambaç oynamanın keyfini daha zevkli çıkabilirsiniz. Köpeğinizi bir yerde beklemesini sağlayın. Sonra siz bir yerde saklanarak bekleyin. Köpeğiniz sizi bulduğunda coşkuyla tepki verin. İyi bir iş çıkardıklarını bilmeleri ve oyundan sizin kadar zevk almaları için köpeğinizi ödüllendirin.

Köpeğinize Kapalı Bir Engel Parkuru Oluşturun

Evinizde yeterince bir yer varsa küçük parkur oluşabilirsiniz. Yavrunuzun çevikliğini arttırmak için bazı küçük kutuların üzerinden atlatın. Kitap yığınlarının arasından geçerek sonunda ödüle ulaşmasını sağlayın.

Köpeğinize Ev İşlerinde Yardım Etmeyi Öğretin

Maltese terrier köpeğinize terliklerinizi getirmek kadar basit bir şey olsa bile hareket etmelerini sağlayın. Bazı eşyaların isimlerini öğreterek hem kelime hafızasını arttırırsız hem de bir şey istediğinizde getirmelerini sağlamış olursunuz. Örneğin köpeğinize buzdolabını açmayı öğretirken, kapı kolunun etrafına bir havlu bağlayın, böylece kapıyı çekmesi kolay olur.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap