Maltase Terrier Köpek Irkı Koruyucu Mu?

Malta terrier köpek ırkı koruyucu köpek ırklarından mıdır? Bazı köpek sahipleri için koruyucu bir köpek sahibi olmak ekstra şımartılmak iyi olur. Bir maltese terrier köpek sahiplenme kararı vermeden önce onlar hakkında bilgi sahibi olmak istersiniz. Yada çoktan bir maltese terrier yavru köpek sahiplenme olabilirsiniz.  Bu yazıyı okuduktan sonra ilk defa bir köpek sahibi almak için maltese köpek sahiplenme fiyat araştırması yapmamak için bir neden bulamayabilirsiniz.

Köpeklerin koruyucu ve sahiplenici olduğu bilinir. Biz kısaca buna sadakat diyebiliriz. Ancak onların sadakati altında yatanın sevgi mi yoksa bir hayatta kalma stratejisi mi olduğu hala bir muammadan ibarettir. Bazı köpeklerin tam olarak bir kalp köpeği olduğu biliniyor. Yani sizin ihtiyaçlarınızı gerçekten önemser. Bazıları içinse sadece bedava yatak ve mama kaynağı olursunuz. Her iki ihtimalde de köpekler sevgilerini sonuna kadar gösterir. Yani bir köpek sizi kendisi için istiyorsa bile size sevgisini sonuna kadar gösterir ve minnetini ifade eder.

Malta teriyerleri ise köpek familyasında sahiplerine en çok düşkün olan köpeklerden birisidir. Kucak köpeklerinin geneli sahiplerine aşırı düşkün olsalar bile maltaların kendilerini biraz daha fazla iyi ifade ettiği düşünülebilir.

Maltase Terrier Diğer Bekçi Köpek Irklarına Göre Koruyucu Değil

Malta teriyerlerin sahiplerine olan koruyuculuğu diğer köpekler gibi olmaz. Onların tam olarak bir kalp bekçisi olduğu doğrudur. Yani yanınızda sizi kötü niyetli insanlara karşı koruyacak bir köpek olmaması biraz hayal kırıklığı yaşatır. Ama diğer yandan sizi hiç yalnız bırakmayacak ve üzgün olduğunuz her an kucağınıza koşacak bir köpek sahibi olacaksınız. Maltalıların düşünceli siyah zeytin gözlerinin en iyi yanı sizi gerçekten anladıklarını hissettirmeleridir. Maltalı teriyeriniz zor bir zamanınızda kucağınıza gelir ve sizi teselli eder. Malta teriyerlerin koruyuculuğu onların şefkati en iyi bilinen mizaç özellikleri. Maltalıların diğer özelliği ise onların gerçekten paylaşımcı ve başka insanların ya da köpeklerin varlığına açık olmaları.

Köpekler bazen kıskançlık yapar. Sizi başkalarına kaptırmak istemez. Eve yeni gelen bir aile üyesi onlar için zorlayıcı bir yenilik olur. Bununla baş edemediklerinde ise bazı sorunlar çıkar. Saldırganlık, aşırı ilgi, takip ve yaramazlık yapmak. Eğer maltalı teriyeriniz sizi kıskandıysa ve koruyucu davranıyorsa bunu anlamanın bazı yolları var. Sorunun kaynağının ne olduğunu anlamak onu ortadan kaldırmanın en iyi yoludur.

Nadirde olsa maltalıların sahiplerini kıskandığı görülüyor. İşte köpekler için bazı kıskançlık belirtileri.

  • Hile yapmak köpeğinize öğrettiğiniz her şey zamanı gelince onun için bir koza dönüşür. Eğer eve yeni gelen köpek bunlardan mustaripse kendini fark ettirmenin en iyi yolu numaralar çekmektir. Durup dururken küçük gösteriler sergilemeye başlıyorsa köpeğiniz kıskançlığa girmiş olur.
  • Saldırganlık eğer köpeğiniz için stresin boyutu büyükse dişlerini göstermeye başlar. Bir maltalı çoğu zaman aklıyla savaşmayı tercih etse de rakibine göre dişlerini göstermekten çekinmiyor. Onlar her zaman cesurdur.
  • Yaramazlık yapmak köpeğiniz için dikkatinizi çekmenin en basit yoludur. Git ve halıya işe işte hepsi bu kadar. Eğer malta teriyeriniz olmadık yaramazlıklar yapmaya başlıyorsa ona kızmak yerine daha fazla vakit geçirip onu sevdiğinizi gösterin.
  • Odayı terketmek bazen onlar gerçekten savaşacak güçleri olmadığında bunu yaparlar. Özellikle yaşlı köpeklerin genç köpeklerle uğraşacak gücü olmaz. Eğer buna güç yetiremeyeceklerse ortamı terk etmeyi ve yenilgiyi kabul etmeyi deneyebilirler. Bu durumda en iyisi ona kendi alanını vermek ve diğer köpek tarafından rahatsız edilmesinin önüne geçmektir. En iyisi bütün eşyaları ayırmaktır. Köpeğinizin özgüven kazanması ve yerini bilmesi için biraz zamana ihtiyacı var. Bu durum bir köpek yerine bir kedi veya insanla da gerçekleşir.
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap