Köpek Eğitim Çiti Nedir, Ne işe Yarar?

Köpek eğitim çiti nedir? Birçok köpek sahibi için, köpeğinizin etrafta dolaşması, ilginç şeyler koklaması ve gölgede uyuması için güzel çitlerle çevrili bir bahçe olmazsa olmazdır. Köpeğinizin güvenliği konusunda endişelenmenin yanı sıra, kendi bahçemizde bile duyulamayacağınızı bilmeniz sinir bozucu olabilmektedir. Ancak umutsuzluğa kapılmayın; Köpeğinizin arazide olduğunu söylemek için yapabileceğiniz nispeten basit şeyler vardır, onlardan biri de Köpek eğitim çitidir.

Köpek Eğitim İçin Neden Gerekli

Köpeğiniz dışarıda yalnız olduğu için koşmayı seçer. Tüm bu açık alana sahip olmak ne kadar güzel olsa da, sadece bir arkadaş arar. Bölgesel bir köpek, evini tehdit ettiğine inandığı sınırları dışında bir şeyi görür. Bu yüzden oraya çıkıp onunla savaşmayı arzu etmektedir.

Belki de diğer tarafta bir hazine gibi kendisi için güzel bir şey bulmuştur. Örneğin; oyun Oynamak, yemek yemek, çekici gelen bir su fıskiyesi veya koşmak için büyük bir alan olur. Ve elbette av güdümlü avcılar da vardır. Farklı köpeklerin farklı kaçış yolları vardır. Bazıları tırmanmak için çitin yanındaki her şeyi kullanmak isteyebilir. Sonra üzerinden geçerler. Bu yüzden köpek eğitim çiti gereklidir. Diğer köpekler yorulmadan özgürlük için kazarlar. Bir de çitin içinde kayabilecek kadar büyük bir delik açabilen çiğneme makineleri mevcut. Derin düşünürler ve bir kapının nasıl açılacağını çözebilirler. Bazı köpekler, kapı açıldığında kapıyı fırlatır ve siz onu yakalayamadan kaçar. Özellikle belirlenen köpekler bu tekniklerin bir kombinasyonunu kullanacaktır.

Verimsiz görünse de, güzel çitlerle çevrili bir mülkünüz olsa bile köpeğinizi her gün yürüyüşe çıkarmalısınız. Yürüyüşle gelen harika fiziksel ve zihinsel egzersiz, köpeğinizin enerjisinin bir kısmını kullanmasına ve bahçedeyken can sıkıntısından korunmasına yardımcı olabilir.

Köpeğinizi mülkte tutmanın yaratıcı yolları:

  • Köpek eğitim çiti uzatın. Mutlaka açmak zorunda değilsiniz, ancak tepeye içe doğru eğimli bir bölüm eklemek köpeğinizin bunu yapmasını engelleyecektir. Bir miktar tarla teli alıp çitinizin tepesine takarak içeriye bir tür tente oluşturarak eğebilirsiniz. Köpeğiniz nasıl çitle çevrildiğini görecektir. Çitin üstünden yatay olarak uzanır. Ayrıca tente benzeri bir caydırıcı oluşturur.
  • Tırmanma yardımcılarını çıkarın. Mülkün etrafında yürüyün ve çitin yakınında tırmanabileceğiniz herhangi bir şey arayın: bir tahta yığını; Çöp tenekesi; Çocuklar veya oyun ekipmanları için kaydıraklar; hatta bir bank, sandalye veya kaya parçası.
  • Bir çakal silindiri al. Bunlar, köpeğinizin çitin üzerinden geçmesi için ihtiyaç duyduğu desteği almasını önlemek için çite takılabilen uzun metal çubuklardır. Bir hayvan onunla bir yer edinmeye çalıştığında oklava gibi yuvarlanır. Sevilen bir evcil hayvanı içeride tutmada da aynı derecede etkilidirler. Montaj braketlerine ve uç kapaklarına ihtiyacınız olacak, ancak tam kitleri çevrimiçi olarak bulabilirsiniz.
  • Peyzaj ekleyin. Çit hattının iç tarafına kalın çalılardan bir çit dikin. Bu sadece atlamayı zorlaştırmakla kalmaz, aynı zamanda iyi bir figür keser.

Köpek Eğitim Çiti: Köpeğinizi Güvende Tutar

  • Köpeğinizin mülkü nasıl terk ettiğine bakılmaksızın, köpeğinizi güvende tutmak için yapabileceğiniz başka şeyler vardır.
  • Genellikle yanlışlıkla açılan veya açık bırakılan bir kapınız varsa, bir hava kilidi veya çift kapı takın. Birkaç uzunlukta çit ve başka bir kapı alın ve çitin içinde veya dışında küçük, kapalı bir alan oluşturun. Birisi binmek veya inmek isterse, bir kapıdan geçmeli, onu kapatmalı ve sonra ikinci kapıyı açmalıdır.
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap