Gezgin Köpek Irkları: Seyahat Etmeyi Seven Köpekler

Gezgin köpek ırkları merak ediyor musunuz? Seyahat etmeyi seven bir misiniz? Hayatınızın çoğunu yollarda geçirmeyi seven bir yapınız mı var ya da hayalleriniz yollarda olmak mı? Belki de bir de bu hayallerinize size eşlik edecek bir pati dostunu ekliyorsunuz. Elbette yol arkadaşınızın bir pati olmasının keyfi bir başka olacaktır.

Seyahatleriniz de sizlere eşlik edecek dostunuzun değişen durum ve koşullara uyum sağlayabilecek ve dostunuzun gerek sağlık gerek psikolojik olarak güçlü bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Seçeceğiniz yolculuk arkadaşınızın ev tipi köpeklerin aksine daha çok özgürlükçü, dayanaklı ve sosyal bir karakteri olmalıdır. Köpeğinizi karakter ve fiziksel yapılarına göre seçmeye özen gösterseniz de aranızda kuracağınız bağın ve iletişimin etkisi oldukça önemlidir.

Seyahat etmek denildiğinde elbette herkesin aklına güzel yanlarının geldiği doğrudur ancak karşılaşa bilinecek zorluklar ve enerjinizin yetmediği günler olacaktır. Bu zorlu koşullara dayanıklı olabilmesi adına daha çok önerilerimizde çoban köpeklerini tercih ettik.

Gezgin Köpek Irkları

Avustralya Çoban Köpeği

Bu ırkı sizlere önermemizin sebebi oldukça dayanaklı bir yapıya sahip olması. Orta boyutlara kadar gelişimini sağlaması seyahatler için oldukça ideal olmasını sağlamaktadır. Avustralya’nın zorlu hava koşullarında gerek soğuk gerek sıcak, sürülere çobanlık yaparak boyundan büyük işleri başarıyor diyebiliriz. Hızlı ve çevik olmalarından kaynaklı birçok köpek yarışmalarında birinciliği bulunan bir ırk.

Rotweilerr Köpek Irkı

Güçlü yapısı ile gözlere çarpan bir ırk. Büyüdüklerin de görüntüleri her ne kadar sert dursa da yavru iken sempatiklikleri ile alakası olmayabilir. Enerjik ve çevik yapısının dışında aileye olan sadakati ile bilinmektedir. Yolculuklarda sadakati ve bağlılığı ile hem dost olurken hem de sizi koruyacaktır.

Labrador Retriever

Oldukça uysal görünümü ile kalbinizi feth edecek bir ırktır. Sahiplerine olan bağlılığı ve sevgisi evinizden ne kadar uzakta olsanız da sizi evinizde hissettirecektir. Yolculuklar için dayanaklı ve sabırlı bir yapısı vardır. Yol ne kadar uzun olsa da sizlerle kurduğun bağın yanınızda olmasını bilmesi ona bu süreci tamamlama gücü verecektir.

Shetland Çoban Köpeği

Oldukça zeki olması ile öne çıkan bir çoban köpeği ırkıdır. Çoban köpeği olması sizlerde dayanaklı ve içgüdülerinin doğa ile ne kadar uyumlu olduğunu söylemeli. Uzun tüyleri ve manzara gibi görüntüsü ile seyahat severlerin ve fotoğraf çekme tutkunuz da sizlere çok tatlı kareler çıkaracaktır. Zarif görünmesi ise sizleri ayrıca büyüleyecektir.

Oldukça zeki olduğunu söylemiştik. Bu özelliği ona mükemmel bir iz sürme e yabancılara karşı olan uzun süreli şüphe duyması ile kendini göstererek kendine hayran bırakmaktadır.

Alman Çoban Köpeği

Tehlikeli ve sert görüşlerine rağmen sahiplerine olan sadakatleri ile tanınmıştırlar. Zekâları ve iletişime olan açıklığı ile kolayca eğitilerek daha iyi bir konuma gelmektedir. Bu özelliği sayesinde tüm dünya da polis köpekleri olarak bilinmektedirler. Seyahatleriniz de size iyi birer arkadaş olacaktır. Hem kendini hem de sizi dinç tutacaktır.

Border Collie

Kolay eğitilen ve hızlıca sahibine adapte olabilen oldukça zeki bir ırktır. Çoban köpeği olarak da bilinler. Çoban köpeklerinin güçlü ve dayanıklı yapısına ek olarak spor branşında da kendini gösteren bir ırktır. Sahipleri ile çalışmaktan da özellikle zevk alması yolculuklarınız da sizlere eşlik edebilecek dostunuza hızlıca alışacaksınızdır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap