En Maliyetsiz Köpeklerin bakımı Pahalı Mıdır?

EN MALİYETSİZ KÖPEKLER MALTA TERİYERLERİ BAKIMI PAHALI MIDIR?

Bir köpek sahibi olmak konusu gündeme geldiğinde akla iki soru geliyor köpek evin düzenini olumlu veya olumsuz nasıl etkileyecek? İkincisi köpeğin maliyetleri bütçeyi aşacak mı? Eğer sahip olduğunuz köpeğin denenmiş ve bilinen maliyetlerini biliyorsanız işiniz biraz daha kolay olabilir. Köpek Sahiplenme ve yavru köpek sahiplenme ilanlarına https://petyasam.com/tur/kopek/ buradan bakabilirsiniz.

İşte maliyetsizliği ile diğer türlerden ayrılan ve oldukça popüler bazı köpek cinsleri:

MALTESE TERRİER

Bir maltese terrier sahiplendirme bu yönden kolaydır çünkü onların maliyetleri düşüktür ve bütçe dostu olarak bilinirler. Safkandırlar bu sebeple sürpriz özellikler getirmezler. Herkes tarafından seviliyorlar. Bu sebeple onlarla ilgili çok fazla melez tür meydana gelmekte bir maltese terrier teacup oldukça küçüktür ve en maliyetsiz grubu oluşturur. Maltese terrier 0 numara köpekleri maltese terrier sahiplendirme ilanlarında sıkça görebilirsiniz. Bu köpeklerin apartman yaşamıyla uyumlu olması, evin genel halkına ve misafirlere karşı nazik olması ve çok az masraf gerektirmeleri en çok tercih edilme sebepleri.

PUGGLE

Bu cins pug ve beagle gibi iki sevimli ırkın karışımıdır. Hafif dökülen tüyleri dışında bir masraf gerektirmezler. Salonun ortasında koşturmayacak bir mizaçta gelir yani apartman dostudur. Türün diğer özelliği ise oldukça küçük olmaları. Köpekler ne kadar küçülürse masrafları da o oranda azalmakta bu sebeple puggleları listenin başına koyabiliyoruz.

CHİHUAHUA

Bu köpekler o kadar küçük ki bir minderin arasına sıkışık kaybolabilir aynı oranda çok az yemek tüketirler bu da onları en maliyetsiz köpeklerden birisi yapıyor. Minik köpek havlamaları ise eğitim açısından tamamen sahibinin insiyatifine kalmış. Onların eşyalara zarar vermesi bile çok küçük bir ihtimal. Chihuhua -’ların bazı sağlık sorunları olsa bile biraz tedbirle hastalıkların önlenebilir olduğu düşünülüyor.

BİCHON FRİSE

Küçük ırklardan biri olan bichonlar hipo alerjeniktir ve bu yönden masrafsızdırlar. Kolay eğitilirler ve küçük boylarıyla çok daha maliyetsizdirler.

BOSTON TERİYERİ

En maliyetsiz köpeklerden birisidir. Eğitilmesi kolaydır yani iyi mizaçlıdır ve minimal bir boyda gelen bu köpekler gerçekten az yer kaplar. Evinizde küçük biryer kaplasa da kalbinizde kocaman bir yer tutacağı kesin. Mutlu, neşeli ve sevecen tavırlarıyla bilinen boston teriyerleri sahiplerini çok nadir büyük masraflara sokuyor.

DAKHUND

Onu iyi bir ev arkadaşı yapan özelliği güçlü genleri ve sahiplerine uyumlu olmaları. Güçlü karakteristik özelliklere sahip bu köpekler eve getirdikten sonra size çok nadir ekstra faturalar çıkarırlar maliyetsiz bir köpeğin bütün özelliklerini taşıyorlar. Az kuaför ziyareti, sağlıklı genetik yapı, sosyal, zararsız, kolay eğitilebilir.

Bir köpeğin maliyetsiz olduğunu anlamak mümkün mü?

Köpeklerin beraberinde gelen maliyetlerin başında sağlık ve eğitimsizlik faturaları gelir. Bir köpeğin tam bir sağlık durumunu öğrenmek çok kolaydır. Üreticiden alınan köpekler sağlık karnesi ile gelir aynı zaman da almak istediğiniz köpeği bağımsız bir muayeneden geçirerek şartlı teslim alabilirsiniz . Genel olarak satıcıların bu konuda dürüst olduğu varsayılabilir. Yine de standart bir sağlık kontrolü ileride oluşabilecek tatsız durumların önüne geçebilir.

Almak istediğiniz köpeğin en büyük maliyeti genellikle hiç hesaba katılmayan bir maliyet tablosunu oluşturur. Bazıları bir mastiffin sakin olduğu için koltuğunuzu kaplamasına da aldırmadan daireniz için uygun olduğunu ve maliyetsiz olduğunu söylemesi isabetli değildir. Mastiffler neredeyse bir at kadar büyüktür ve dairenizin içinde ki eşyaların kırılmasına sebep olurken küçük çocuklar içinse sakıncalıdır. Aynı şekilde bir çoban köpeği sizinle olan küçük bir anlaşmazlıkta veya kontrolsüzlükte eşyalarınıza içgüdüsel olarak zarar verebilir. Evet köpekler evcildir sadece yarı evcil. Bir köpeğin tamamen maliyetsiz olacağına güvenmek için küçük ve zararsız bir ırk seçmek ideal olabilir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap