Dünya’daki En Sessiz 15 Köpek Irkı Özellileri

Köpekleri seviyoruz ancak onlar havladıklarında bir dizi problemde beraberinde geliyor. Havlayan köpeklerle baş başa kalan en sakin sahip bile sinirlenebilir. Üstelik bazı insanlar için gürültü çekilebilir bir şey değildir migren gibi kronik rahatsızlıkların tetikleyicisi olabilir. Eğer sesten kolay etkilenen ve başı ağrıyan biriyseniz en sessiz ırklardan bazılarını merak edebilirsiniz.

Çoğunlukla bir maltese terrier sahiplendirme sebeplerinden birisi budur. Oldukça küçük olan bu köpekler yüksek bir vokal değiller. Bu da onları en iyi apartman köpeği yapıyor. Bir maltalı size çok farklı şekillerde gelebilir maltese terrier teacup ve  maltese terrier 0 numara maltese terrier satılık ilanlarından bazılarıdır. Malta terriyerleri sessiz bir ırk olarak biliniyor. Diğer mizaç özellikleri ise onu en çok talep gören ev hayvanı olarak yapmak için yeterli nitelikte. Maltalılar şefkatli, mutlu, pozitif, uyumlu, barışçıl, cesur, sevecen ve oyuncu olarak biliniyor. Bu özellikler onu iyi bir ev hayvanı yapmak için yetebilir.

Diğer sessiz evcil köpek ırklarına gelince hepsinin mizacı ve fiziksel görünümü farklı olsa da sessiz olmaları veterinerler ve sahipleri tarafından onaylanmıştır. İşte evinize alabileceğiniz en sessiz köpek ırkları listesi.

Maltese Terrier

MALTESE TERRİER

Beyaz ipeksi tüyleriyle düğme burnu ve parlak siyah boncuk gözleriyle “teddy dog”u andıran bu köpekler oldukça sevimli olmakla yetinmiyor sahiplerine huzurlu bir hayat sunuyor. Çoğu rehablitasyon ve yaşlı merkezinde malta teriyerleri terapatik olarak işe alınıyor. Amaç onların pozitif enerjisiyle hastaların çok daha çabuk iyileşmesi. Eğer evinizde sakin bir ortam olsun istiyorsanız malta teriyerleri sizin için uygun bir seçim olabilir.

BULLDOG

Eğer köpeğiniz sessiz olmakla yetinmesin ciddi görünsün istiyorsanız onlar iyi bir koruyucu ve arkadaştır. Britanya adasının sembolü olan bu köpekler hem hayatınızı hem kalbinizi dolduracak kadar dost. Ayrıca sizi yormayacak kadar sakindir.

Akita İnu

AKİTA

İyi bir bekçi köpeği olan akitalar sahibini tehlikelere karşı uyarmak dışında pek havlamamalarıyla biliniyor. Onlar iyi bir dost ve arkadaştır fakat inatçılık konusunda biraz eğitilmeleri gerekir.

Bernese Mountain

BERNESE MOUNTAİN

Bazı insanlar için gerçekten büyük bir köpeklerinin olması sorun değildir. Eğer onunla baş edebileceğini düşünüyorsanız bu koca oğlan büyük köpek havlamalarıyla bile sessizdir. Oldukça dost ve akıllıdırlar. Onlarla ilgili tek sorun büyük oldukları halde bunun pek farkında olmamaları. Bir aziz bernardın küçük bir köpek gibi heyecanlı davranması görülmemiş bir şey değil. Eğer evde çocuk varsa bu köpekler sizin için uygun olmayabilir.

Coton De Tulear

COTON DE TULEAR

Malta köpeklerini andıran bu köpekler elbette bir maltalı kadar karakteristik değildir. Malta teriyerleri bir safkandır ve geçmişi binlerce yıl öncesine dayanır yani kanıtlanabilir bazı kişlik özelliklerine sahip. Pek çok köpekse son yarım asırda melezlenerek ortaya çıkmıştır ve bazı öngörülemez özellikler içerir. Yine de bu köpekler kanıtlanmış bazı iyi huylar içerir. Bunlardan biriside gayet mütevazi bir hayatı benimseyip sessiz olmaları.

Rodezya Ridgeback

RODEZYA RİDGEBACK

İyi bir tazı olan bu köpekler aileleri tarafından sevilir ve çok sık havlamadıkları için sıklıkla övülürler. Biraz bağımsız doğası ve güçlü iradeleri için daha sabırlı ve kontrollü bir sahip gerektirebilir. Eğer sizi zorlamayacak bir köpek istiyorsanız rodezya size uygun olmayabilir. Bazı köpekler sınırlarını çokça merak eder ve bu tazılarda tam olarak böyle yapıyor.

Cavalier King Charles

CAVALİER KİNG CHARLERS

Bu köpeklerin bir prens gibi yaşamayı sevdiği bir gerçek. İngiliz kraliyetinden gelen asaletleri onları iyi bir ev köpeği yapıyor. Hemen her şeye havlamayan ve kolay heyecanlanmayan bu spanieller 15 farklı spaniel türünün en iyi örneklerinden birisi. Yine de gezmekten ve dışarıda dolaşmaktan vazgeçmiş değil. Düzenli yürüyüşler yaptığınız takdirde onlar çok nadir havlar.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap