Bakımı Kolay Köpek Irkları ve Özellikleri

Malta Terrier Bakımı Kolay mı?

Bakımı kolay köpek ırkları, köpek sahibi olmak isteyenler için tercih edilebilirliği daha yüksektir. İlk defa köpek sahibi olacaklar için köpek seçimi üzerinde düşünülmesi gereken bir konudur. Daha önce köpek sahibi olanların bu konuda biraz fikri olur. Yine de her yeni köpek bir sürpriz kutu gibidir ve onunla hayatın nasıl olacağını sadece zaman gösterir.

Malta teriyerleri sınıfının en iyi köpeklerinin başında gelir. Bir maltese terrier sahiplenme fikri oldukça anlaşılabirdir. Yetişkin yada yavru maltese terrier sahiplenecek olun bu hayvanların hayatınıza nasıl adapte olduklarına şaşırabilirsiniz. Diğer safkan ırklara göre cazip bir başka özellikleri ise maltese terrier fiyat olarak daha uygun ve bakım maliyetlerinin de daha avantajlı olması.

Her köpeğin ihtiyacı birbirinden farklıdır. Köpeklerin bakımı genellikle onların beslenme ihtiyaçları, almaları gereken takviyeler, ekstra kulak- diş- tırnak- kürk bakımlarıdır. Örnek olarak Pug cinsi köpekler buruşuk derileri için özel bakım gerektirir. Zamanla derilerin kıvrıkları arasında kir birikip mantar enfeksiyonlarına sebep olur. 

Çoğu köpek sahibinin onlarla uğraşmak için bol zamanları olmaz. İşte en ağır bakım gerektiren köpekler şu sınıflardadır ve bu listeye dahil değil: buruşuk köpekler, ağır tüy dökücüler, yağlı derili ve tüylü köpekler, sarkık köpekler, aşırı büyük köpekler, tazı kokusu olan köpekler ve sık hastalanan düşük bağışıklığı olan köpekler.

Bakımı Kolay Köpek Irkları

Yeni köpek sahiplenmek isteyenler için alternatif -kolay bakım köpekleri listesi- aşağıdadır:

Maltese Terrier Köpek Irkı

Malta teriyerleri bütün iyi huylu ve basit köpeklerin bir toplamına benziyor. Ayrıca onlar evde sizi canlandıracak kadar neşeli dışarı çıkmaya gerek kalmayacak kadar düşük enerjili. Sağlıklı. Kürk bakımı için aylık kesimler ve günlük taramalar yeterli. Bir maltese terrier birçok açıdan donanımlıdır ve bakılması kolaydır. Üstelik ona bakmanız için sizi teşvik edecek kadarda akıllıdır.

Beagle Köpek Irkı

Acemi bir köpek bakıcısı için ideal köpek olabilirler. Bütün neşesi ve enerjisiyle beagle ırkı köpekler onlara bakmanızı kolaylaştırır. American kennel centera göre onlar neşeli, eğlenceli ve meraklıdır. Ayrıca son derece sağlıklı olmaları onları en kolay bakılan köpek haline getiriyor. Beagle’lar fiziksel anlamda yormayacağı gibi rahat kişilikleri ile sizi yormayacak ender köpeklerden birisidir.

Bichon Frise Köpek Irkı

Bichonlar fransızca da beyaz tüy yumağı anlamına gelen bir isimle tanınır. Onlar gerçekten mutlu, aktif ve bakımsızken de iyi görünen hayvanlardan birisi olur. Beyaz tüyleri sizi korkutabilir ancak onları çamura çıkarmadığınız sürece endişelenecek bir şey yok. Fazladan enerjileriyle günlük yürüyüşlerine katkınız durumunda sizinle seve seve dışarı çıkabilirler. Durup dururken enerji patlaması yaşayacak bu enerjik hayvanla hayatınıza biraz hareket katabilirsiniz.

Border Terrier Köpek Irkı

Biraz vokal olabilen bu köpekler açık hava gezilerine oldukça düşkün olması dışında bir negatif özellik içermiyor. Kırsal da muhtemelen hayatı çok hareketliydi ancak şehir hayatında yaşayabilmesi için onu serbest bırakabileceğiniz ya da gezdirebileceğiniz alanlara ihtiyaç var. Kendi halinde sorunsuz ve kolay olan bu teriyerler diğer teriyer ırklarına göre rahat karakteriyle ön plana çıkıyor. 

Cavalier King Charles Spaniel Köpek Irkı

O bir İngiliz kraliyet köpeği ve isminin hakkını sonuna kadar veriyor. Ne zaman nasıl davranması gerektiğini bilen nadir köpeklerden birisi ve sizi zor duruma sokmayacak kadar akıllı olabilirler. Çoğu köpeğin aksine beyfendiliği sizi seve seve köpek bakıcılığına razı edebiliyor. Yine de onlar çok kolay ve ekstra bakım gerektirmiyor. Sağlıklı ve ideal bir ev köpeği olarak charles spanieller sıkça tercih sebebi.

Bulldog Köpek Irkı

Bazı köpek severler için köpeklerin enerjisi hayat tarzlarıyla uyumsuz bir senaryo ortaya çıkarır. Eğer onunla fazladan geçirecek vaktiniz yoksa ve açık alanda koşturamayacaksa bir tazıyı sahiplenmek, kötü olabilir. Bunun yerine daha düşük enerjili köpeği seçmek istersiniz. Bulldoglar yumuşak ve sabırlı köpekler olarak hem bakımı az hem de basit bir seçenek sunuyor. Çoğu sahip onların uykucu ve sempatik olduğunu söylemesi bir tesadüf değil.  Bir bulldogu neşelendirmenin ve hareketlendirmenin yolu onu sürekli ödüllendirmekten geçiyor.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap