Bahçede Beslenebilecek Köpek Irkları

Bahçede beslenebilecek köpek ırkları de diğer köpekler gibi özel bakım koşullarına ihtiyaç duymakta. Bahçede beslemek istediğiniz köpeğin bahçe şartlarına uygun olup olmadığını araştırmak gereklidir. Böylece bahçe yaşamına ayak uydurması ve koşullara karşı sağlam kalması önemlidir. Genel anlamda bahçede bakılabilecek köpekler enerjilerini rahatça atabileceği ve çevreyi izlemek bakımından şanslı sayılır. Kışın bahçede köpek bakımı için gerekli önlemleri almalıdır. Aksi takdirde köpeğinizin soğuk havalara dayanamayacak ve hastalanacaktır.

Bahçede Beslenebilecek Köpek Irkları

Her köpek için en uygun yaşam alanı bahçeler olarak görülüyor. Fakat bahçede bakılabilecek köpekler de sizinle vakit geçirmek ve oyunlar oynamak ister. Arka bahçenizde kalan ve ilgi görmeyen köpekler kısa sürede depresyona girebilir veya hastalanır. Genellikle büyük boy köpeklerin bahçede bakılma tercih edilmektedir. Küçük ırk köpekler bahçe hayatına dayanıksız olabilir ve kolayca hastalanabilirler. Bahçede köpek beslemek tüylü dostunuz için en uygun yaşam alanın oluşturmak önemlidir.

1) Doberman Köpeği

Bahçede beslenen köpekler arasında akla gelen ilk isimlerden biridir. Evinizi, iş yerinizi ve ailenizi korumak için bir köpeğe ihtiyaç duyuyorsanız Doberman köpeği sahiplenmek doğru bir tercih olur. Daha önce köpek sahiplenmeyen birinin Doberman ırkı sahiplenmesi son derece zor olur. Bu nedenle tecrübeli kişiler tarafından eğitilmesi önemlidir. Doberman ırkı köpekler sadık, akıllı ve koruyucu köpeklerdir. Yavruluk dönemlerinde köpeği bahçeye alıştırma son derece önemlidir. Güçlü ve iri vücutlu hayvanlardır. Hem karakter yapısı hem de görünümü ile sizi ve ailenizi koruması kaçınılmazdır.

2)Rottweiler Köpeği

Sahibini ve aile üyelerini tehditlere karşı korumak konusunda son derece başarılıdır. Oldukça büyük yapılı ve zeki hayvanlardır. Uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Sahiplerine ve ailesine düşkün oldukları biliniyor. Bu nedenle Rottweiler ırkı köpeğiniz ile bol bol vakit geçirmeyi ve yanında kalmayı aksatmamalısınız.

3) Cane Corso Köpeği

Eğer bir koruma köpek sahiplenme istiyorsanız Cane Corso ırkı köpekleri seçebilirsiniz. Doberman ırkı köpeklerde olduğu gibi Cane Corso köpeklerinin de itinalı bir bakıma ihtiyacı vardır. Köpek bakma konusunda tecrübe sahibi olmayan kişiler Cane Corso köpeklerinin bakımında problemler yaşayabilirler. Genellikle pek sosyal değillerdir ve sessiz bir yapıları bulunmamaktadır. Aile içerisinde son derece uyumlu bir hayat sürebilirler. İyi eğitildiği sürece iyi bir dost ve harika bir koruyucu olmaları mümkündür.

4) Border Collie Köpeği

Oldukça kolay eğitildikleri ve ilgiyi çok sevdikleri bilinmektedir. Çok akıllı fakat koruyucu özellikleri bulunmayan köpek ırklarından biridir. Aileniz ile dost olabilecek kadar sevecen ve sıcakkanlı bir köpek cinsidir. Koruma köpeği isteyen kişiler için Border Collie köpek ırkı doğru bir tercih olmayacaktır.

5) Sibirya Kurdu Köpeği

Soğuk iklimlerin köpeği olarak bilinen Sibirya kurdu, rahat bir yaşam alanı için yine soğuk iklimlerde bakılmalıdır. Koruyucu özelliği pek bulunmadığı halde iri yapısı sayesinde insanları ürkütmektedir. Sakin, oyuncu ve zeki yapıları ile tanınmaktadır. Aile üyelerine ve çocuklara oldukça düşkündür. Mavi gözleri ve eşsiz güzellikte ki kürkleri ile görenleri kendisine hayran bırakmaktadır.

6) Kangal Köpeği

Çoban köpeği olarak bilinen Kangal köpekleri, iri ve yapılı cüsseleri nedeniyle bahçe hayatına uyum sağlayabilirler. Hem sahiplerini hem de sürülerini koruma içgüdülerine sahiptirler. Aynı zamanda oldukça zeki  ve sadık köpeklerdir. Sahiplerine bağlı, koruyucu ve akıllı köpeklerdir. En iyi bahçe koruma köpekleri arasında yer almaktadır. Bakımlarının sağlanması için geniş bahçelerde bakılması uygun olacaktır.

7) Alman Çoban Köpeği

Bahçede beslenebilecek köpekler arasında en yüksek korumayı sağlayabilecek köpekler arasında Alman Çoban köpekleri bulunur. Sahiplerine oldukça bağlı, itaatkar ve kolay eğitilen köpeklerdir. Bu nedenle ailesini korumak konusunda oldukça başarılıdır.

Güçlü fiziksel yapıları sayesinde üstün koruma sağlayabilirler. Bahçe içerisinde havlama problemleri bir dezavantaj olarak görülebilir. Fakat sağlam yapıları, sağlıklı, kuvvetli ve güçlü yapıları sayesinde en iyi bahçe köpeklerinden biri kabul edilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap