Pug Sadık Köpek midir?

Pug sadık köpek midir? Pug köpek cinsi, diğer köpek cinslerinden sadece farklı görünümleriyle değil, aynı zamanda karakterleri ile de ayrılırlar. Eğlenceli, hareketli mizahları ile sahiplerini mutlu ederler. Özellikle
pug yavru köpeklerin çocukluklara, diğer evcil hayvanlara karşı çok nazik davranırlar. En popüler köpek cinsleri arasına giren pug yavru köpekler çoğu köpek sahibinin en iyi arkadaşıdır. Küçük köpek ırkı kategorisine girerler. Tam bir kucak köpeği oldukları için ve sizi kucaklamayı sevdikleri için daha yaygın olarak kucak köpekleri olarak tanımlanırlar.

Pug Sadık Köpek midir?

Tam bir aile köpeği olan Pug, apartmanda bakımı kolay olan köpeklerdendir. Sahibine ve ailenin diğer üyelerine karşı sevecen ve sürekli çevrenizde dönecektir. Küçük boyutlara sahip olmaları ve büyümeyen bir köpek olduğu için pug yavru köpeğinin de tercih edilirliğini arttırıyor. Pugların orantılı bir vücudu ve siyah bir burnu vardır. Disket kulakları başlarına oturur ve gözlerine ulaşır. Pürüzsüz hissettiren ancak çok fazla dökülen kısa bir çift katları var.

Pug Koruyucu Bir Köpektir

Ailesi olarak benimsediği kişilere karşı çok koruyucu yaklaşırlar. Aileden birinin bile tehlikede olduğunu hissederlerse harekete geçerler. Seslere karşı oldukça duyarlı bir köpektir. Üşengeç ve tembelliği ile bilinseler de herhangi bir ses duymaları onları yerinden kaldıracaktır. Harika kişilikleri nedeniyle sıklıkla refakatçi köpek olarak kullanılsalar da, aynı zamanda koç ve bekçi köpeği olarak da kullanılmıştır.

Puglar Düşündüğünüz Kadar Tembel Değildir

Yuvarlak, sıska vücut hatları ve kısacık bacakları ile aşırı egzersizden hoşlanmazlar. Yemek yemeyi sevdikleri kadar hareket etmekten çok hoşlanmazlar. Normal bir pug köpek cinsi günde 14 saatini uykuda geçirir. Evinizdeki kanepe Pug’ınız için bir yaşam alanına dönüşür. Benimsediği yeri de başkasıyla paylaşmak istemezler. Sahibine karşı yakın olmak isterler. Ayrışıl kaygısı yaşamaları da bundan dolayıdır. Sahibi nerdeyse onun yanında olmaktan büyük mutluluk duymaktadırlar. Güçlü sadık eğilimler sergilerler ve tanıdıkları veya birlikte yaşadıkları insanlara çok bağlıdırlar.

Pug Karakter Özellikleri

  • Çocuklarla ve diğer hayvanlarla güzel anlaşırlar.
  • Oyuncu oldukları için eğitilmeleri son derece kolaydır.
  • Sahibine karşı son derece sadıktır. Sahibinin komutlarının dışına çıkmazlar.
  • Daima mutlu ve sevecen köpeklerdir. Üzgün görünüşlerine aldanmayın Pug köpek ırkını her zaman mutlu görmeniz mümkün.
  • Puglar çok fazla havlamazlar. Çünkü nefes almak onlar için biraz zordur.

Pug Köpek Cinsi Zekidir

Puglar çok zeki köpek ırklarıdır. Onlara öğrettiğiniz komutları kısa süre içinde kavrarlar. Sizi nasıl mutlu edeceklerinin de iyi farkındadırlar. Pug köpek cinsi yavruluk döneminden itibaren sosyalleşme, itaat, tuvalet eğitimlerini almaya başladığında kısa süre içinde eğitimlerden olumlu geri sonuçlar alabileceksiniz. Yetişkinlik dönemlerinde biraz daha tembelleşecekleri için yavruluk dönemlerinde olduğu kadar enerji dolu olmayacaklardır.

Pug Sahibini Koşulsuz Sever

Her köpek gibi pug köpek cinsi de sahibini koşulsuz sever. Sadece yapmanız gereken tek şey onu yalnız bırakmamanızdır. Köpekler daima sadık ve sevgi doludurlar. Mutludurlar, sevgi dolu, sabırlı ve son derece naziktirler. Gerçek, koşulsuz sevginin ne olduğunu bilmek ve anlamak, bir pug tarafından sevilmek demektir.

Puglar Sahiplerini Gerçekten Sever

Tıpkı insanlar gibi köpeklerde övülmekten çok mutlu olurlar. Pug köpek cinsi de neşeli bir tonda konuştuğunuzda ve kafasına okşadığınızda övgüye bayılır. Köpekler beden dilini anlar ve neşeli ses tonunuzla onlara söylediklerinizi övgü olarak algılarlar. Pug köpek cinsi, sahibi en çok seven sadık ırkların başında gelir. Aslında her köpek sahibine karşı sadıktır. Ancak bazıları biraz özgürlüğüne düşkün olacağında dolayı biraz bu konulardan uzaktırlar.

Pug köpek cinsi sahiplerinden çok fazla ilgi görmek isterler. Eğer yeterince ilgi göremediklerinin farkında olurlarsa kıskanmaya meyillidirler. İlginizi göstermediğinizde strese girebilir ve size küsebilirler. Sahibinin sesinin tonuna duyarlı oldukları için, sahibinin sert cezalar kullanmasından hoşlanmazlar. Sahiplerini güldürmeyi severler ve genellikle sahiplerinin yanında, kucağında veya ayaklarının dibinde bulunurlar.

Pug Sahibi Nasıl Olunur?

Aileniz için bir Pug almayı sahiplenme düşünüyorsanız, sağlıklı ve güvenilir üreticileri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Güvenilir evcil hayvan sahiplendirme platformu olan petyasam.com sayfasından sizde kendinize uygun pug köpek cinsi ilanlarına ulaşabilirsiniz. Pug’unuzu bir köpek yavrusu olarak satın alırsanız, yüzündeki sevimli kırışıklıklar ile sevimli ve küçük olacaktır. Bir ömür boyu sadık yol arkadaşınız olacaklardır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap