Pug Köpeklerinin Güncel Fiyatları

Pug Köpeklerinin Güncel Fiyatları

Sıra dışı bir görünüme sahip Pug köpekleri, kırışık yüz yapılarıyla diğer köpek ırklarından ayrılmaktadır. Günümüzde oldukça tercih edilen bir ırk olduğu için pug fiyatları da sıklıkla merak edilmektedir. Pug ırkı bir köpek sahiplenmek istiyorsanız, muhtemelen aklınıza ilk gelen konulardan biri Pug fiyatları olur.

Türkiye’de üretilen pug cinsi köpekler İstanbul, İzmir ve Bursa’da satılmaktadır. Pug fiyatları rengine ve yaşına bağlı olarak farklılık gösterir. İstanbul genelinde pug ırkı bir köpeğe 4600 civarında bir fiyata sahip olabilirken Bursu ve İzmir’de bu fiyat 3000 TL arasında. Dünya genelinde en sık beslenen köpeklerden biri Pug ırkıdır. Ortalama 1000-1800 ABD Doları arasında bir fiyata sahiptir. Safkan olma durumu pug fiyatlarının değişmesine neden olur.

Pug Köpeklerinin Tarihi

Pug, Hollanda kraliyet ailesinden, Çin imparatorlarına kadar dünyanın her yerinde birçok kişiye yoldaşlık etmiştir. Kırışık derisi, üzgün ve biraz tatlı bakışları ile tarihte de birçok kişiyi kendisine hayran bırakmıştır. Pug ırkının birden fazla bilinen ismi vardır. Almanya’da ‘’Mops’’, Hollanda’da ‘’Mopshond’’, İngiltere’de ‘’Çin’li Pug’’, İspanya’da ‘’Dogullo’’, Fransa’da ‘’Carlin’’ ve İtalya’da ‘’Caganlino’’ gibi isimler ile tanınmaktadır. Pug ırkı yüzyıllar önce Doğu’da minyatürleşen az sayıda köpek ırklarından biridir. Çin’de ise yüzündeki kırışıklıklar prenslerin işaretleri olarak bilinir ve hatta dikey olanları Çince prens yazısına benzetilir. Bu durum kırışıklıkların Pug ırkına özel bir anlam vermesini sağlamıştır.

Köpek Sahiplenmeden Önce: Bilmeniz Gerekenler

Bir köpek sahiplenmek, her anlamda muhteşem olsa da elbette ki bazı zorlukları beraberinde getirir. Köpeğinizle geçireceğiniz zaman ve anılarınızın bu zorlukların önemini gölgede bırakır. Köpeklerin de tıpkı insanlar gibi çeşitli ihtiyaçları bulunur. İnsanlardan farklı olarak, kendi ihtiyaçlarını tek başına karşılayamaz. Sahiplerinin köpeklerine yeteri kadar vakit ayırması gerekir. Onlarla geçireceğiniz zaman, onlar için çok daha anlamlıdır. Sahipleri ile derin bağlar kurarlar. Köpekler sadık olmaları ile bilinir. Sahipleriyle zaman geçirmekten ve ilgi görmekten hoşlanırlar. Bu durum yüzlerine ve davranışlarına yansır. Mutlu köpekler sağlıklı köpeklerdir. Günlük tempo nedeniyle sahipleri, köpeklerini ihmal edebilir. Bu durum köpeğinizin depresyona girmesi gibi olumsuz sonuçlara neden olur.

Köpek Sahiplenmeden Önce: Uygun Yaşam Koşulları

Köpeğiniz için evde en uygun yaşam alanını ve koşullarını oluşturmanız hayati önem taşır. En doğru alanı oluşturmak hem köpeğiniz hem de sizin için faydalı olur. Yaşam alanı oluştururken köpeğinizin evdeki düzenini de sağlamış olursunuz. Köpeğiniz için ilk belirlemeniz gereken alan tuvalet bölgesidir. Köpeğinizi belirlediğiniz alana götürerek, ödül sistemi ile tuvalet eğitimine başlayabilirsiniz. Köpeğinizin ev içinde belli bir alanı olduğunda, siz evde olmadığınız zaman hangi alanlara gireceğini öğrenmiş olur. Köpeğinizi eve kısa süre içinde alıştırmak için uygun koşulları sağlamanız önemlidir. İhtiyacına yönelik bir düzen, onları evine daha çok bağlar ve sağlıklı bir ev arkadaşlığı başlar. Uygun yaşam koşulları; hareket alanlarını, beslenme düzenini ve köpeğin sahibi olan ilişkisini de kapsar.

Köpek Sahiplenmek Sabır İster

Pug köpekleri de tıpkı insanlar gibi farklı karakteristik özelliklere sahiptir. Bazıları uysal ve kolay öğrenebilir bir yapıya sahipken bazıları ise inatçı olabilir. İnatçı karaktere sahip köpekler eğitime direnir. Bu noktalarda sabırlı ve disiplinli olmanız gerekir. Eğitimimiz uzun sürse de, köpeğinizle bir evi paylaşmanız hayati önem taşımaktadır.

Öncelikle köpeğinize tuvalet eğitimi vererek işe başlayabilirsiniz. Bazı inatçı pug köpekleri, eğitime direnebilir ya da reddedebilir. Sizin her halükarda sabırlı olarak eğitimi tamamlamasını sağlamalısınız. Aksi halde köpeğiniz tuvaletini salonun ortasına yapar. Bu durum köpeğinizle bir evi paylaşmanızı güçleştirir. Köpeğinizin size soğuk davranması ya da eve alışamaması doğaldır. Bu durumda köpeğinizle daha fazla ilgilenmeniz ve vakit geçirmeniz gerekir. Zaman içerisinde sizinle derin bir bağ kurar.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap