Pitbull Köpek Irkı: Pitbullar Sahibine Saldırır mı?

Pitbull köpek ırkı genelde herkes tarafından korku duyulan bir cinstir. Pek çok köpek sahibi kesinlikle bu durumda olmuştur: Kendi köpeğinizle yürüyüşe çıkarsınız ve aniden garip bir köpek belirir ve kendi dört ayaklı arkadaşınıza saldırır veya size saldırır. Bir Pitbull saldırısında nasıl tepki verirsiniz?

Pitbull Köpek Irkı: Gösteri Savaşı mı Yoksa Gerçek Ciddi Kavga mı?

Bir köpek sahibi olarak, bir başka köpeğin size saldırması ve kavga ettiğini görmek gerçekten kötü bir durumdur. Yine de, durumu değerlendirmek için her zaman soğukkanlı olmalısınız. Her iki köpek sahibinin de ters yöne hareket etmeleri ve kendi köpeklerini uzaktan çağırmaları veya ıslık çalmaları yardımcı olur.

Ciddi bir kavga ise, ölü bir sessizlik vardır. Dövüş köpekleri güçlerini hırlamak ya da havlamak için kullanmaz. Diğerini ciddi şekilde yaralamak, hatta onları öldürmek üzere de yaparlar.

Bu durumda kendinizi sakinleştirmelisiniz. Histerik olursam, hatalar durumu daha da kötüleşir, hatta kendimi tehlikeye veya ölümcül tehlikeye atabileceğini bilmelisiniz.

Herkesin olmadığı ve her zaman kullanılamayacağı ve köpeği ayırmanın farklı yolları vardır. Her halükarda, böyle bir duruma tekrar tekrar bakmış ve zihninizdeki en çeşitli senaryoları izlemiş olmanız bir avantajdır. Çünkü beynimiz gerçeklik ile hayal gücü arasında ayrım yapmaz. İlgili durumlarda, bu fikirler otomatik olarak kullanılır.

Pitbull Köpek Irkı: Savunma Seçenekleri Nelerdir?

Küçük bir köpek, hedef alınabiliyorsa, tekmeleyerek veya vurarak dövülebilir. Pitbull bir köpekle işler daha da zorlaşır. Bu, kışkırtılmış hissedebilir ve size daha da yoğun bir şekilde saldırabilir. Ek olarak, bir dövüşte ağrı eşiğinin hormon kokteyli nedeniyle çok daha yüksek olduğu ve bu nedenle yumrukların ve tekmelerin bile fark edilmediği unutulmamalıdır. Ancak köpeğin size dönüp size saldırması da olabilir. Köpekler çoğunlukla hareket halinde olduklarından, ısıran köpeğin burnuna darbe gibi hedefe yönelik darbeler çoğu zaman gerçekten gerçekleştirilemez.

Köpekleri Uzaklaştırmak İçin Tehlikeli Maddeler Kullanmayın

Köpekleri uzaklaştırmak için bir bıçak kesinlikle yasaktır! Kendinize, kendi köpeğinize ve hatta diğer köpek sahibine zarar verme riski çok büyüktür ve ciddi sonuçları olabilir.

Böyle bir durumda kullanılabilecek onaylı şok tabancaları vardır. Bu varyant hem kendiniz için hem de saldıran köpek için en az tehlikelidir. Ve kendi köpeğinizi yakalasanız bile, ciddi şekilde yaralanmayacaktır. Ancak, önceden bir şok tabancasının kullanımına aşina olmalısınız. Ciddi bir durumda artık bu vaktiniz yok.

İki köpek birbirini ısırdıysa, ikisini ayırma olasılığı da vardır. Ancak, bu iki kişi gerektirir (elbette tercihen diğer köpek bakıcısı). Bunu yapmak için, her köpeğin arka ayakları tarafından tutulması gerekir (ayrıca gerçekten tutun ve tutun, köpekler muazzam bir güç geliştirebilirler!) Ve aynı zamanda her iki köpek de birbirine doğru itilir ve hemen ardından kaldırılır veya geri çekilir. Ancak bu, her iki köpek sahibinin de dikkatli ve aynı anda hareket etmesini gerektirir. Ağır yaralanmalara neden olabileceğinden köpekleri asla ayırmayın.

Köpeğiniz saldırıya uğradığında

Hangi yöntem seçilirse seçilsin: Tabii ki, bu yardımcıların (eğer kullanmak istiyorsanız) orada ve el altında olması ve köpek sahibinin bunları kullanacağından emin olması önemlidir. Dahası, savunma / savunma sözlü olarak yüksek sesle duyurulursa, kendinize yardımcı olur. Diğer köpek sahibinin orada olup olmaması önemli değil. Bu, şimdi harekete geçeceğinizi ve harekete geçmeniz gerektiğinin farkına varmanızı nasıl sağlar. Eğer emin değilseniz ve / veya tereddüt ediyorsanız, ciddi yaralanmalara maruz kalmamak için mücadelenin serbest kalmasına izin vermelisiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap