Maltese Terrier Beslenme İpuçları

Maltese terrier beslenme ipuçları hakkında bilmeniz gereken birka. faydalı bilgi vardır. Tüm köpek ırklarının diyet planları birbirinden farklıdır. Köpeklerde tıpkı biz insanlar gibi farklı beslenme ihtiyaçları hissederler. Örnek olarak kaslı köpekler için yüksek protein beslenmenin olmazsa olmazıdır. Hareketsiz köpekler içinse yağ ve karbonhidrat oranı düşük mamaların seçilmesi onların hayatını olumlu etkiler.

Beslenme hakkında bazı aksilikler olduğunda maltese terrier köpek sahiplenme konusunda bazı endişelerin olması doğaldır. Ancak erişkin veya maltese terrier yavru köpek sahiplenme her zaman sahiplerine doğru yolu göstermede iyidir. En iyisi ona birkaç şans sunmak ve en iyi markaların maltese terrier fiyat performans ürünlerini araştırmak.

Köpeklerin almaları gereken 22 farklı amino asit bulunur, bu amino asitler farklı protein kaynaklarından alınır. Kümes hayvanları, balık ve et kaynakları tek başına yeterli değildir, yapılı köpeklerin av hayvanlarıyla da beslenmesi yani tam ve zengin proteinler almaları sağlıkları açısından faydalıdır.

Malta Terrier Beslenme

Uzun beyaz kürke sahip maltese terrier köpek sahiplenme sonrası için neyin doğru olduğunu biliyor musunuz? Bir maltalı çoğu zaman sahibine ilk görüşte bağlanır ve onların beyaz kürkleri için biraz endişe kaynağı olabilir. Aslında o güzel beyaz kürkü hiç zor değildir ancak birkaç ipucunu bilmekte fayda var. Hem sağlığı hem dış güzelliği için onu nasıl beslemeniz gerektiği hakkında bazı ipuçları burada.

Bileşenlerine geçmeden önce malta teriyerinizin yüzünde karartılar görmek istemiyorsanız renk vermeyen, rengarenk olmayan mamaları seçmenizde fayda var. Yani boya veren mamaları seçmemek onların hijyenik görünmesi için önemlidir.

Yağlı gıdalar Malta terrierleri için önemlidir. Yemeklerini hızla yiyen bu köpeklerin ne kadar sık beslendikleri bilinir. Balık ve tavuk yağları onlar için biyolojik olarak değerlidir. Bitki bazlı yağlar ise köpeğinizin diyetinde ki omega 3 ve omega 6 gibi yağları dengelemek için kullanılabilir.

Puppy Maltese Mama Seçimi

Yavru köpeğiniz büyürken çok fazla protein ve minerale ihtiyaç duyacaktır. Yavru köpekler için en az %22 protein, %8 yağ tercihen biraz daha fazla yağ onun hızla ve sağlıklı büyümesine yardımcı olur.

Erişkin Maltese Mama Seçimi

Malta teriyerleri 12 aya ulaştıklarında artık erişkin oldukları var sayılır. Onun ihtiyacı kadar enerji ve protein aldığından emin olmak için onu oyuncak veya küçük cins köpek mamasına geçirmelisiniz.

Bir yetişkin olarak köpeğinizin %18 protein ve %5 yağa ihtiyacı vardır.

Yaşlı Maltese Teriyer Mama Seçimi

Malta köpeğiniz 8-9 yıla ulaştığında artık metabolizması yavaşlamaya başlayacaktır. Maltalıların düşük egzersizli rutinleri zaten onların kolay kilo almasına sebep olur. En iyi beslenme şekli mama miktarının azaltılmasıdır. Bu eşiğe ek olarak daha zengin içerikli mamalar seçmek idealdir.

Maltese Terrier İçin Mama Seçimi

Malta teriyerinizi beslerken onun için neyin daha iyi olup olmadığını bilmek istersiniz. Henüz yavru bir köpekse oldukça hassas bir mideye sahip olabilir. Maltalar için bu durum genel olarak dez avantajlıdır. Onların mideleri yiyeceklere karşı biraz daha hassas olabilir. Eğer ne yedirdiğinizi biliyorsanız ve buna devam etmekte kararlıysanız iyi seçim olabilir. Bunun yanında köpek ve kedilerin bizim yemeklerimizden yemeleri normal bir durumdur. Çoğu evcil hayvan sahibi onların yiyebileceği ev yiyeceklerinden de vererek kuru mamaları destekler. Kuru mamalar ile ilgili sorun ise tek bir mamanın ideal bir mama olamayacağı düşüncesini güçlendirir. Bunun yerine evcil hayvan sahipleri artık mamaları dönüşümlü olarak vermeyi seçiyor.

Tahılsız Mama Sağlıklı mıdır ?

Çoğu forumda ve genel görüş olarak tahılsız mamaların sağlıklı olduğu iddia edilir. Buna karşın yeni yapılan çalışmalar gluten alerjisi endişesiyle köpekleri salt tahılsız mamalarla beslemenin bazı kalp hastalıklarını ortaya çıkardığını ortaya çıkardı. Yeni görüş ise sağlıklı tahılların beslenme düzeninde mutlaka olması gerektiği. Özellikle Acana ve Taste of Wild gibi yüksek protein içeren tahılsız gıdalarda 100’ün üzerinde kalp hastalığı vakası bildirildi. Buna göre alınması gereken mamaların kaliteli proteinlere ek olarak kaliteli tahılları içermesi gerektiği.

Maltese Terrier Ne sıklıkla Beslenmeli?

Yavru köpekler için açık beslenme yöntemi idealdir. Yeni yavruların hipoglisemiye yakalanma ihtimali çok yüksektir. Hipoglisemi kan şekeri düşüklüğüdür. Mamayı kaseye doldurmak yerine azar azar vermek daha iyidir. Açıkta kalan mamalar bayatlar ve kokularını kaybeder. 9. aydan sonra günde üç öğün vermek yeterlidir. Açık beslenme yöntemi devam eder. Maltalar küçük ve hızlı çalışan metabolizmalara sahiptir. Bir maltalı kg başına yavrular için 55 kalori yetişkinler için 45 kaloriye ihtiyaç duyarlar.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap