Maltase Terrier Çok Havlar mı? Köpekler Neden Havlar

Maltase Terrier çok havlar mı? Yeni bir köpek almadan önce onun ne kadar gürültücü olduğunu bilmek önemli. Pek çok apartman sahibi bir evcil hayvan dostu değildir. Aynı zamanda havlayan bir köpeğinizin olması işleri biraz daha ciddi bir duruma getirebilir. Malta teriyerleri havlayan bir tür değildir. En sakin tür olarak da sayılmazlar sadece standart havlamalar duyulur. Bir maltese terrier köpek sahiplenme en sessiz ırkı oluşturabilir onlar gerçekten minimaldir. Maltese terrier 0 numara ilanları yavru köpek sahiplenme veya maltese terrier köpek sahiplendirme ilanları olarak yayınlanır. Malta teriyerleri safkan bir ırk olduğundan ve nüfusunun kontrollü ve sağlıklı büyümesi için onları ücretsiz sahiplendirilmesi uygun değildir.

Maltase Terrier Çok Havlar mı?

Malta teriyerleri oyuncak köpek grubunda yer alan beyaz uzun saçlara sahip en çok tercih edilen köpeklerden birisidir. Köpek sahiplenme isteyenler bu köpekleri sıklıkla tercih etmektedirler. Malta teriyerlerinin popülasyonu hızla artarken buna neyin etken olduğu da merak konusudur. Çoğu insan için küçük ve etkisiz görünür. Ancak bu köpek cinsi fiziken küçük bile olsa, onlar büyük bir karaktere sahipler. Dışardan bakıldığında oldukça zararsız görünen malta teriyerleri genel olarak sakindir ve dış dünyayla barışıktır. Çocuklarla, yaşlılarla, misafirlerle hatta diğer kedi ve köpeklerle iyi anlaşan malta teriyerleri bu konuda en cömert köpek sayılabilir. Çoğu köpek yalnızca sahibini tanır ve diğer canlılara yaklaşmayı sevmez. Malta teriyerleri ise kendisine yaklaşan herkesle oyun oynamaktan zevk alır. Malta teriyerleri pozitif ve kolaydır. Bu da onların daha az geveze olmasını sağlıyor.

Köpeklerin -wouflamaları yani havlamaları aslında onlar için bir konuşma biçimidir. Sesleriyle dertlerini anlatan köpekler çoğu zaman bir ihtiyaçlarını dile getiriyor. Henüz onları anlayamasak da yalnızlıktan, sıkılmaktan, acıkmaktan yada tedirgin olduklarında havladıkları doğrudur. Yani ne kadar çok istek ve ihtiyaç varsa havlamalarda o kadar yükselir. Köpeğiniz ne kadar talep kâr anlamanın pek çok yolu var.

Maltase Terrier Karakterini İyi Bilmek Önemli

Bir köpeğin talep kâr olup olmadığını anlamak doğruca onun cins özelliklerini bilmeyi gerektiriyor. Köpeklerin istediği şeyler her zaman açıktır. Gezmek için dışarı çıkma havlaması yapabilirler. Acıktıklarında mama ver havlaması yapmaları normal. Bunları anlamak kolaydır çünkü beden dilleriyle tam olarak istediklerini gösterirler. Bir köpek ilgi istediğinde önünüzde durup havlayabilir ona sarıldığınızda çabucak geçer. Yani onlar için temel ihtiyaçlar ne kadarsa o kadar havlayacaklar. Eğer köpeğiniz ilgi duyulmaktan ve oyundan asla bıkmıyorsa beş dakika da bir havlar. Onu başka şeylere yönlendirmekte ayrı bir beceri ve eğitim gerektirir.

Genel olarak köpeklerin havlamaları şu genetik faktörlere bağlıdır:

  • Av sürüşü olup olmadığı terriyerler av sürüşüne sahiptir ancak bir maltalı isminin aksine teriyer değil
  • Bekçi köpeği olup olmadığı faktörü. Bunun için illa iri kıyım bir çocuk olmasını beklemeyin. Tibet rahiplerinin manastırlarını yıllarca bekleyen Chihuahua’da bir bekçi köpeğidir. Pomeranya, yorkshire, jack russel, cüce rushell boyutlarına göre en iyi bekçi köpekleridir.
  • Meraklı bir köpek olup olmaması. Arayıcı köpekler diğer köpeklerden üstün koklama becerilerine sahiptir. Kaşif ruhlarıyla birleştiğinde köpeğiniz evde gizem peşine düşebilir.
  • Liderlik ve sürü anlayışları. Egemenlik anlayışları. Köpeğiniz evde kendi egemenlik bölgesi mücadelesine girerse komşunun köpeğiyle uzun bir senfoni başlayabilir.

Bu iç güdüler sevimli dört ayaklı dostlarımızın başını evde belaya sokar. Havlayan bir köpeği susturmak neredeyse imkansızdır ne derseniz deyin havlamaya devam ederler. Malta teriyerleri bir oyuncak köpektir ve bu dürtülerin hiç birini barındırmazlar. Bu da onları en iyi apartman köpeği yapmaya yeterli bir sebeptir. Binlerce yıldır zengin ailelerin kucak köpeği olarak yaşayan Malta teriyerleri evde en sakin duran köpeklerin başında geliyor.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap