Köpeklerin En Sevdiği Oyuncaklar Nelerdir?

Köpeklerin en sevdiği oyuncaklar nelerdir? Köpekler genel anlamda güdülerine hitap eden oyuncaklar ile oynama eğilimi gösterirler. Ancak bu onların parlak, canlı renklere sahip oyuncaklardan etkilenmesine engel olmaz. Köpeğiniz için doğru oyuncağı seçeceğinizde onu da yanınızda götürmeniz ve hangisini daha çok beğeneceğini görmeniz gerekir. Kimi köpekler kovalama, kimisi yakalama ve kimisi de zeka oyunlarını sever. Bu birbirinden farklı oyunlar köpeklerin eğitimi ve gelişimi için önemli olduğu kadar onların düzenli egzersiz yapmaları için de gereklidir. Peki, köpeklerin en sevdiği oyuncaklar nelerdir?

Köpeklerin En Sevdiği Oyuncaklar Nelerdir?

Yeni yavru köpek sahiplenme düşüncesinde sahip olan kişiler genellikle köpekleri için farklı pek çok oyuncak alırlar. Bu oyuncakların her birini her köpek beğenmeyecektir. Bazı köpekler basit bir şişe ile oynarken bile keyif alsa da bazıları kendi beğenilerine hitap eden oyuncakları daha çok sevmektedir. Özellikle de yavru köpekler oyuna çok meraklı olduğu için farklı çeşitlerde oyuncaklar ile rahatlıkla oynar. Ancak yetişkin köpekler kimi zaman oyuncak seçer.

Toplar Köpeklerin İlgisini Çeker

Köpekler genel olarak toplar ile oynamayı sever. Özellikle de tenis topu gibi canlı renge sahip, ağızlarının boyutu için uygun olan toplar köpeklerin eğlenmesini sağlar. Köpek sahiplenme sonrasında köpeğiniz için uygun oyuncağı arıyorsanız tercihinizi toplardan yana olmalı. Köpeğinizin keyifli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Toplar köpeklerin sağlıklı şekilde egzersiz yapmasına yardımcıdır. Bu nedenle güvenle tercih edebileceğiniz oyuncaklardan biri toptur. Bu oyuncak köpeğinizin “git”, “tut” gibi basit komutlara alışması için de iyi bir seçenek olacaktır.

Frizbiler ve Köpekler

Köpekler genel anlamda frizbileri sever. Frizbiler uçan ve dönen yapıları ile köpeklerin ilgisini çektiği için canlı renklerde olanlarını tercih ederek köpeğinizin eğlenmesini sağlarsınız. Frizbi yakalama ve kovalama güdülerini tetikler. Köpeğinizin yutabileceği parçaları içermediği için sağlıklı bir oyuncak tercihi yapabilirsiniz. Ayrıca kumaştan ya da yumuşak plastikten yapılan frizbileri tercih ederek köpeğinizin dişlerine zarar gelmesini de önleyebilirsiniz.

Ses Çıkaran Oyuncaklar Köpeğinizin Favorisi Olacak

Köpekler özellikle de ses çıkaran oyuncaklar ile oynamaya bayılırlar. Tiz seslere sahip, dokunulduğunda ya da sıkıldığı zaman ses çıkaran oyuncaklar ile köpeğiniz saatlerce sıkılmadan oynar. Bu oyuncakların parçalanmamasına ya da dağılmamasına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü meraklı dostunuz içinden ses çıkan bu garip oyuncağı parçalayıp içinde ne olduğuna bakmak ister.

Çıngıraklı toplar egzersizlerde kullanmak için birebir ürünlerdir. Bu nedenle de köpeğinizin eğlencesi için çıngırak gibi ses çıkaran farklı topları tercih edebilirsiniz. Köpeğinizin ilgisini çekecek olan bu oyuncakların ayrıca kemik, sopa gibi farklı tasarımları tercih edebilirsiniz. Ses çıkaran farklı tarzda onlarca köpek oyuncağı olduğu için ağız yapısına ve zevkine uygun oyuncağı seçmek sizin göreviniz!

Doldurulmuş Oyuncaklar

Köpekler kimi zaman doldurulmuş oyuncaklardan hoşlanırlar. Örneğin bir oyuncak ayı şeklindeki doldurulmuş oyuncak köpeğinizin en yakın arkadaşı olur. Köpeğiniz onu gittiği her yere taşımak ister. Bu oyuncaklar makinede yıkanabileceği için de oyuncağı kolayca temizleyebilirsiniz. Bu sayede köpeğiniz sevimli doldurulmuş oyuncağı ile keyifli vakit geçirirken aynı zamanda oyuncağı da temiz kalacaktır.

Doldurulmuş oyuncaklar evcil hayvan mağazalarında ve veteriner kliniklerinde de satılıyor. Oyuncak dükkanlarında satılan doldurulmuş oyuncaklar, çok tüylü ya da küçük parçalı olabileceği için; veteriner kliniklerinden ya da evcil hayvan mağazalarından bu ürünleri temin etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Köpeğinize küçük parçalara, iplik ya da tüylere sahip oyuncaklar ile oynamasına izin vermemelisiniz.  Köpek sahiplenme sonrasında ona doldurulmuş bir oyuncak alarak onunla sıkı bağ kurmasını sağlayabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap