Köpeklerin Mutluluk Belirtileri

Köpeklerin mutluluk belirtileri nelerdir? Köpek sahipleri evcil dostlarının her daim mutlu olmasını ister. Mutluluklarını görmek de köpek sahiplerini neşelendirir. Bu nedenle köpeklerin nasıl mutlu olduklarını anlamak, onun mutluluğunun daim olması için önemlidir. Köpekler mutlu olduklarını, herhangi bir sorunlarının ya da rahatsızlıklarının olmadığını farklı belirtiler ile gösterirler. Bunları doğru anlamak ve yorumlamak da köpek sahiplerinin köpekleri ile doğru ve nitelikli iletişim kurabilmesini sağlar. Peki, köpeklerin mutlu olduğu nasıl anlaşılır? Köpeklerin hangi hareketleri mutlu olduklarının bir göstergesidir?

Köpeklerde Mutluluk Belirtileri

Köpeklerin mutlu olduğunun anlaşılması için çeşitli hareketleri takip edilebilir. Mutlu köpekler farklı hareketleri ile bunu belli ederler. Özellikle de sahibi ile doğru iletişim kurabilen, yeterli ve dengeli beslenen, egzersizlerini düzenli yapan ve oyun oynayan köpekler mutlu şekilde sahipleri ile anlaşmaya devam ederler. Köpeklerin her hareketi farklı bir duyguyu anlatabilir. Önemli olan bunları doğru anlamak ve buna uygun şekilde hareket etmektir.

Köpeğinizin Sürekli Kuyruk Sallama Mutluluğun Göstergesi

Köpeğinizin sürekli olarak size bakarak ve gülümser şekilde kuyruk sallaması, onun mutlu olduğu anlamına gelir. Özellikle de kulakları dik olmayan ve etrafta herhangi bir tehlikeye karşı tetikte beklemeyen köpeğiniz durmadan kuyruğunu sallıyorsa mutlu olduğunu göstermeye çalışıyordur.

Özellikle de köpeğinize ilgi gösterdiğinizde ya da onu sevdiğinizde bunu yaptığını sıklıkla görebilirsiniz. Köpeğinizin kulakları dik şekilde değilken sizin yanınızda kuyruğunu sallaması o anki halinden memnun olduğunun ve bir sorununun olmadığının göstergesidir.

Köpeğinizin Oyun Oynamak İçin Hevesli Olması

Köpekler sahipleri ve sevdikleri kişiler ile oyun oynamak için heveslidirler. Özellikle de sahiplerinin onlarla ilgilenmesi ve oyun oynamasından çok hoşlanırlar. Köpeğiniz yanınıza gelip bir oyuncağını getiriyorsa sizinle oyun oynamak istiyordur. Benzer şekilde sizinle kovalama, yakalama oyunları da oynamak isteyebilir. Eğer sizinle oynamak isteyen köpeğiniz varsa, bu onun mutlu olduğunu gösterir.

Kendini güvende hisseden, sahibini seven köpekler onlar ile daha çok vakit geçirmek ister. Bunun en iyi yolu ise sahibi ile oyun oynamaktır. Bu nedenle köpeğinizin sizinle oyun oynamak istemesi sizi sevdiğine, size güvendiğini ve sizin yanınızda mutlu olduğuna dair bir işarettir.

Köpekler Karnını Okşatması Mutlu Olduğuna İşaret Eder

Köpekler de tıpkı kediler gibi karın bölgelerini herkesin ellemesinden hoşlanmazlar. Karın bölgesi hassas olduğu için bu bölgeyi yalnızca güvendikleri ve sevdikleri kişilerin ellemesine izin verirler. Eğer sizin yanınıza gelip karnını okşamanız için yatıyorsa bu, size güvendiğini ve mutlu olduğunu gösterir.

Köpekler sanılanın aksine okşanmaktan ve ilgi görmekten hoşlanırlar. Bunu yalnızca sahipleri ve sevdikleri insanlar yaptığı zaman mutlu olurlar. Eğer sizi seviyorsa ve size güveniyorsa karnını okşamanız için açacaktır. Bu durumda onunla ilgilenip onu sevmeniz mutluluğuna mutluluk katacaktır.

Köpeğinizin Bacağınıza Sarılması

Köpekler sahiplerinin bacağına sık sık sarılır. Özellikle de sahipleri bir iş ile uğraşırken ya da bir yere gideceği zaman bu davranışı sıklıkla yaparlar. Bu aslında gitme demenin bir başka yolu anlamına gelir. Köpeğiniz bacağınıza sarıldığında sizin yanınızda mutlu ve huzurludur. Bunu bozmak ve sizin yanınızda ayrılmak istemiyordur. Bu nedenle köpeğinizin bacağınıza sarıldığını gördüğünüz zaman sizinle mutlu olduğunu anlayabilirsiniz.

Yalnız bırakılmaktan ve tek kalmaktan hoşlanmayan köpekler sahipleri ile daha fazla vakit geçirmek için de bu hareketi yapabilir. Özellikle de evde tüm gün tek kalmak zorunda olan köpekler bu hareketi sık sık yapar. Sizin köpeğinize ilgi göstermeniz ve onunla oyunlar oynamanız onu mutlu edecektir. Bacağınıza sarılan köpeğiniz sizin orada olmanızdan memnundur. Bu nedenle onunla daha çok vakit geçirmeniz de neşesine neşe katacaktır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap