Golden Retriever Karakteri ve Bakımı Nasıl Olmalıdır

Golden Retriever, sevecen ve nazik karakteriyle popüler bir köpektir. Eğer sizde yavru golden retriever sahiplenmeyi düşünüyorsanız, bu yazımızda karakterleri ve bakımı hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Golden retriever büyük ırk olarak geçmektedir, yavru iken olan küçüklüğü sizi yanıltmasın 1 yaşına geldiğinde iri bir yapıya sahip olacaktır. Ortalama yaşama süreleri, karakter yapısı ve bakım süreçleri hakkında detaylı bilgileri aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Yavru Golden Retriever Resmi

GOLDEN RETRİEVER TARİHÇESİ

yavru golden retriever cinsi ırkları ilk olarak tarihte 19 yüzyıl dönemlerinnde İskoçya’da ortaya çıkmıştır. Bu tarihte yaşayan insanlar avcılık yaparken kullanmak için ürettikleri bu köpek o dönemde kendilerine av zamanında yardımcı olmaktaydı.

GOLDEN RETRİEVER KARAKTERİ NASILDIR?

Oldukça iyi huylu olan bu ırk hırsızlar ile ev soyma unvanına sahip olmuştur. Bir insana karşı agresif olmaları çok fazla görülmemiştir, yani bir insan ona zarar vermediği sürece ona karşı asla bir kin beslemez ve tepki vermez. İnsanlar ile iletişimi inanılmaz seviyede üst düzeydedir, diğer kedi ve köpeklerle oldukça iyi anlaşmaktadırlar. Oyun delisi olan bu ırk bütün canlılar ile kolaylıkla anlaşabileceğini bilmenizi isteriz. Çocuklar ile yine iletişimi çok üst düzeydedir. Çocuklar için tek dezavantajı büyüdüklerinde cüsseleri fazla olduğu için yanlışlıkla istemeden zarar verebilirler. Fakat yavruyken onlara zarar vermeleri pek mümkün değildir.

Özellikle duygusal karakteri olan kişilerin sahiplenmesini istediğimiz ırkların başında gelmektedir. Kötülük nedir bilmeyen bu muhteşem ırklar karakter olarak bütün köpeklerin önüne geçebilecek seviyedir.

Evde Yaşayan Golden Retriever

GOLDEN RETRİEVER EV BAKIMINA UYGUN BIR IRKMIDIR?

Çok fazla havlama huyu olmayan ve iletişimi çok üst düzey olan bu ırkı evde bakmak oldukça kolaydır. Tüyleri uzun olduğu için en az 2 günde bir taranması gerekmektedir. Köpeğinizi düzenli tarayarak eve tüy bırakmasını engelleyebilirsiniz. Tek dezavantajı kgsunun yetişkin olduğunda yüksek olmasıdır. Eğer bahçeli bir eviniz var ise düşünmeden sahiplenebileceğiniz bir ırktır. Bu muhteşem karakterli köpekler ile bir yaşam geçirmek ve anı biriktirmek her insanı mutlu edecektir.

GOLDEN RETRİEVER 1 YAŞINDA KAÇ KG OLUR?

Her köpekte olduğu gibi erkek olan yavrular büyüdüklerinde daha büyük kütlelere ulaşmaktadır. Yetişkin bir erkek maksimum 40 kg ya ulaşmaktadır, kg aralığı vermek gerekirse 30 ile 40 kg diyebiliriz. Erkek yavruların boyu 52 ile 62 cm arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

Dişi köpeklerde kgları 23 ile 33 kg arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Dişi golden köpeklerin boyu 50 ile 60 cm arasında değişmektedir.

YAVRU KÖPEK BAKIMI İÇİN HANGİ MALZEMELERİ ALMALIYIM?

Boyut olarak en büyük köpek çitini tercih etmenizi önermekteyiz, 5 aylığa kadar büyüyeceği için küçük bir çit ilerleyen aylarda sorun çıkarabilir. Diğer bakım konularını aşağıda bulunan linkleri tıklayarak bulabilirsiniz.

Yavru Köpekler Ne Sıklıkla Veterinere Gitmesi Gerekir

2 Aylık Yavru Köpek Bakımı Nasıl Olmalı?

Satılık Golden retriever ilanları

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap