Gerçek Toy Poodle Renkleri Nelerdir?

Toy Poodle renkleri, çeşitliliği ve kıvırcık olmasıyla popüler bir cinstir. Günümüzde herkes tarafından çok beğenilen Toy poodle sahiplenme isteyenlerin fiyatlarının yüksek olmasından dolayı geri adım atmasına neden olur. Kıvırcık tüylerinin yanı sıra toy poodle cinsi oldukça oyuncu bir ırk olma özelliğine sahiptir. Eğitimleri ise son derece keyifli ve eğlenceli geçer. Çeşitli sayıda Toy poodle renkleri vardır. Bunların en yaygın olarak apricot, red, Brown renkleridir.

Toy poodle sahiplenme isteyenler en çokta çocuklarla anlaşabilmesi ve oyun oynamaktan sıkılmayan bir cins olmasından dolayı tercih eder. Keskin zekaları nedeniyle  daha önceleri sirklerde ve sokak gösterilerinde rol almışlardır. Arkadaş canlısı, kendini sevdiren, sevecen oldukları için kanişleri çok severler. Gülümsemeleri ve neşeli karakterli olmaları ile ruh halinizi renklendirirler. Apartman daireleri için uygun olan Toy Poodle için uygun eğitim verilmesi çok önemli. Eğer Toy poodle sahiplenme düşünüyorsanız havlamaya yatkın oldukları için erken eğitim almalarını sağlamalısınız.

Gerçek Toy Poodle Renkleri

Oyuncak kanişlerin farklı tüy renkleri vardır. Toy Poodle renkleri şunlardır:

 • Apricot,
 • Black,
 • Blue,
 • Brown,
 • Cafe Au lait(Sütlü kahve),
 • Cream,
 • Gray,
 • Red,
 • Silver,
 • Silver Beige(Gümüş bej),
 • White

Kıvırcık tüylere sahip kanişlerin oldukça geniş renk skalasına sahiptir. Toy poodle sahiplenme isteyen kişiler daha çok apricot, Brown, black renklerini tercih etmektedirler.

Apricot Toy Poodle Rengi

Bazı apricot kanişlerin rengi çok açık krem tonlarında görülürler. Red ve apricot renklerindeki kanişleri birbiriyle karıştırabiliyorlar. Safkan apricot poodle’ın derisinde siyah noktalar ya da lekeler vardır. Burun, patiler, dudaklar ve göz çevresinde koyu tonlar hâkimdir. Çekinik bir gen sonucu oluşan bu renge sahip kanişler yaş aldıkça tüylerinin rengi daha açık krem tonlarını alır.

Black Toy Poodle Rengi

Baskın bir gen sonucu ortaya çıkan siyah poodle çok yaygın görülür. Safkan siyah poodle tüyleri parlak ve simsiyah olacaktır. Burnu, göz kapakları, dudakları, patileri simsiyah gözleri ise kahve tonlarındadır.

Blue Toy Poodle

Mavi kanişlerin rengi siyahtan bir tık açık olup siyahın soluk halidir. Yavrular simsiyah doğar. Sonrasında tüylerinin rengi açılacaktır. Mavi renk gümüş rengin hem çekinik hem de baskın tonlarıdır. Nadir bulunan blue toy poodle fiyatları da az bulunurluğundan dolayı maliyetlidir. Mavi Kanişlerin koyu kahverengi gözleri ve siyah noktaları vardır.

Brown Toy Poodle

Yaygın görülen bir kaniş rengi olmasından dolayı Cafe Au lait(Sütlü kahve) ile karıştırılmamalıdır. İki çekinik kahve tonlarının sonucunda bu rengi almıştır. Safkan Brown kanişler, açık kahverengiden koyu çikolataya kadar çeşitli tonlara sahiptir. Fakat köpeğin hiçbir yerinde siyah renk olmamalıdır. Göz renkleri kehribar tonlarındadır.

Cafe Au lait(Sütlü kahve) Toy Poodle

Kremsi tonlarda olan kaniş, sütlü ve şekerli hafif kavrulmuş kahvenin açık renkli tonlarını andırıyor. Yavrular kahverengi olarak doğarlar. Sonrasında zamanlar tüyleri açılır sütlü kahve halini alır. Zengin kehribar gözlere sahiptir. Burnu is koyu kestane tonlarındadır.

Cream Toy Poodle

Krem renkli kanişler Silver Beige veya Cafe au Lait’ten siyah burun özelliğiyle ayırt edilebilir. Beyaz poodle’dan daha koyu kahverengi tonundan 3 ton daha açıktır. Krem renkli türleri daha nadir görülür. Daha çok beyaz ve kayısı renkleri ile karışıktırlar.

Gray Toy Poodle

Bazı kanişler gri renkte doğarlar. Ancak hepsi değil. 2-3 aylık olduklarında grileşme ilerleyecektir. Bundan sonra, tamamen gri olana kadar yavaş yavaş renk değiştirirler. Fakat yaş aldıkça renginden ince açılmalar olacaklardır.

Silver Toy Poodle

Çarpıcı gümüş renklerdeki poodle arzu edilen bir köpek haline gelmiştir. Gümüş bir renk elde etmek için çekinik bir gene ihtiyaç vardır. Gri Poodle siyah renkte doğar zamanla rengi açılarak gümüş rengini alır.

Silver- Beige Toy Poodle

Gümüş-bej renkli kanişler kahverengi doğarlar. Büyüdükçe açık kahveden gümüş renge kadar renkleri açılır. Gümüş rengindeki kanişlerin burunları siyah ya da kahve renklidir.

Red Toy Poodle

1980’lerden itibaren resmi olarak kabul edilen kaniş rengi olmuştur. Nadir bulunmaları nedeniyle en çok sahiplenilen bir renktir. Red Toy Poodle’ın siyah noktaları vardır. Kayıslı tonlarında doğan Poodle büyüdükçe renkleri kızıllaşır.

White Toy Poodle

Bembeyaz doğarlar. Fakat bazı durumlarda anne-babadan aldığı genlere bakılarak krem-kayısı tonlarında da olabilir. Beyaz toy poodle aşırı derece tüy dökmez. Hipoalerjenik bir ırktır. Göz renkleri siyah ya da kehribar renktedir.

Nadir Bulunan Toy Poodle Rengi

Red poodle en nadir bulunan türüdür. Rengi kalıtsal olduğu için nadir olarak bulunurlar. Renk çeşitliliğine rağmen, red kaniş en çarpıcı ve talep edilen bir türdür. Rengi ne olursa olsun Toy poodle başına buyruk, inatçı bir köpektir. Keskin zekâya sahip olmaları onları eğitilirken daha keyif almaları sağlanır. Küçük boyutlarına rağmen maceracı köpeklerdir. Kırmızı kanişler ayrıca kalça displazisi, göz sorunları, idiyopatik epilepsi ve lüks patellar hastalıklarına yatkındır. Şüphesiz red toy poodle en pahalı renge sahip türdür.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap