Köpek Kuaförü Seçimi: Dikkat Edilmesi Gerekenler

köpek kuaförü seçimi hem köpeğinizin temiz olmasını sağlayacak hem de sağlıklı kalmasına yardım edecektir. Bu nedenle periyodik olarak köpeğinizin bakıma götürülmesini sağlamalısınız.

Can dostunuz için güvenilir bir köpek kuaförü seçmek pek kolay olmayabilir. Alanında uzmanlaşmış kişileri tercih etmediğinizde köpeğinizin çeşitli sıkıntılar yaşaması olasıdır. Ayrıca pet kuaförü seçmek için kapsamlı bir araştırma yapmayı da ihmal etmemelisiniz. Köpeğiniz ile anlaşamayan çalışanlar hem köpeğinizin asabi tavırlar sergilemesine hem de bakım esnasında aksilikler yaşamasına neden olabilir.

Köpek Kuaförü Seçimi: Neden Köpeğinizi Bakıma Götürmelisiniz?

Köpeğinizin sağlıklı ve kaliteli beslenmesi çoğu zaman yeterli olmamaktadır. Aynı zamanda bakımını sağlamak, düzenli veteriner kontrollerine götürmek ve ona bolca ilgi göstermek gereklidir.

Köpeğinizin kürk, ayak, kulak ve göz bakımlarının yaptırılması uzun süreli sağlıklı bir yaşamı beraberinde getirecektir. Köpeğinizin bakımlarını sağlamak için seçtiğiniz kuaförün güvenli olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece köpeğiniz için birçok avantajı sağlayabilirsiniz.

1)Hijyen: Köpeğinizin bakım sonrası daha az tüy dökecektir. Böylece köpeğinizin sağlıklı kalma ihtimali çok daha yüksek olacak.

2)Sıcak Hava: Sıcak yaz ayları köpekler için çeşitli problemler yaratabilir. Köpeğinizin devamlı bakım yaptırması rahat ve serin olmasını sağlayacaktır.

3)Sağlık: Köpeğinizin belli aralıklarla bakıma götürülmesi kene, pire ve cilt enfeksiyonlarına yakalanma şansını azaltmaktadır.

Köpek Kuaförü Nasıl Seçilir?

Köpeğinizin belli aralıklar ile yıkanması ve bakımının sağlanması sağlığı bakımından oldukça önemlidir. Tüy bakımının yapılması ve cildini korumak için nemlendirici ürünler kullanılması gerekebilir. Fakat bu ürünlerin bilinçsizce uygulanması köpeğinize faydadan çok zarar sağlayacaktır. Bu aşamada pet kuaförlerinden destek almanız mümkündür. Pet kuaförünüzü seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç farklı faktör bulunmaktadır.

  • Köpek kuaförünüzü seçmeden önce yeterince araştırmalı ve referanslarını kontrol etmelisiniz.
  • Köpek kuaförünüzün daha önce yaptığı işler hakkında eski müşterilerinden tavsiyeler alabilirsiniz.
  • Kuaöförün ne tarz cihazlar ve takviyeler aldığını öğrenmelisiniz. Gerekirse bu cihazlar hakkında da bir araştırma yaparak bilgi sahibi olmalısınız.
  • Kuaförün içerisinde köpek ve kediler için ayrı girişler ve bölümler olup olmadığını sormalısınız. Aksi halde aynı alanda bulunan kedi ve köpekler arasında huzursuzluk yaşanabilir. Bu huzursuzluk köpeğinizin pet kuaför deneyimini olumsuz etkileyecektir.
  • Kuaförünüzün köpek banyosunun yanı sıra diğer sağlık sorunları ile ilgilenip ilgilenmediğini öğrenmelisiniz. Böylece banyo sırasında fark edilen pire ve parazitlerin temizliğinin yapılıp yapılmayacağını öğrenirsiniz.
  • Banyo sırasında kullanılan şampuanın köpeğinizin cinsine göre tercih edilmesi önemlidir. Bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.
  • Köpeğiniz için ne tür bakımların sağlandığını öğrenmelisiniz. Banyonun yanında makine tıraşı, makas tıraşı ve tırnak kesimi gibi hizmetlerin olduğundan emin olmalısınız.

Köpeğinize Nasıl Davranmalısınız?

Köpeğinizi pet kuaförlerde bulunan bakıcılara emanet etmeden önce köpeğinize nasıl davranılacağından emin olmalısınız. Aksi halde köpeğinizin kaygı sorunu ile başa çıkmayı bilmeyen biri kötü sonuçlara neden olabilir. Çoğu köpek bakıcısının endişeli köpekler ile ilgilenmek için kullandığı yöntemleri bulunmaktadır. Mesela rahatlatıcı bir müzik ya da köpeğinizin gevşemesini sağlayacak bir masaj yardımcı olabilmektedir. Aynı zamanda köpeğinizin pet kuaförüne gitmeden önce kaygı düzeyini azaltmak da sizin elinizde olabilir.

Öncesinde beraber yapacağınız kısa bir yürüyüş köpeğinizin daha sakin ve rahat olmasını sağlayabilir. Köpek bakıcınıza güvenmeniz ve dürüst olduğundan emin olmanız önemlidir. Böylece tüm samimiyetiniz ile ona köpeğinizi emanet edebilirsiniz. Köpeğinizin tıraş olurken küçük bir kesik ile karşılaşması olağandışı değildir. Çünkü köpekler tıraş esnasında sabit duramaz ve hareket ederek kesiğe neden olmuş olabilir. Önemli olan bakıcının size bu durumu ileterek profesyonel davranmasıdır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap