K9 Köpekleri Nasıl Eğitilir? K9 Köpekleri Özellikleri

K9 köpekleri ayırt edici özellikleri vardır. Tabi ki diğer köpeklerinde kendilerine göre birtakım ayırt edici özellikleri var. Yıllardan beri köpeklerin insanlığa en yakın hayvan olduğu bugüne kadar birçok yerde gözlemlenmiştir. Öyle ki, sahiplerinde var olan her anlık duyguyu, anında anlayabilmektedirler. İnsanlarla arkadaş olmanın yanı sıra, bu sevimli dostlarımız aynı zamanda birer kahraman olabilmektedirler, öyle ki polis köpeği olarak bilinen K9 olarak yetiştirilirler. Burada dikkat çeken soru şudur, nasıl kahraman oluyorlar?

Bu köpekler, sertifikalı polis köpeği eğitmenleri tarafından özel olarak eğitildi. Dolayısıyla siz de sevimli bir dost sahibi iseniz, siz de onları birer kahraman yapabilirsiniz. Nasıl olduğunu merak ediyorsanız, Nasıl polis köpeği eğitmeni olunacağına dair bu makale, bu yolculuğa başlamak için ihtiyacınız olan tek şey. Bu yüzden size polis köpeği eğitmen kılavuzunda adım adım yol gösterilecektir. Bu, aktif hizmetten emekli olduğunuzda ne kadar kazandığınız ve K9’unuza ne olacağı konusunda doğru eğitimi içerir. Ayrıntılı olarak tartışılan bu konu hakkında tüm detaylı bilgileri, aşağıda makale içerisinde geçen yazıdan öğrenebilirsiniz.

Bir Polis Köpeği Yetiştirmek Ne Kadar Sürer?

Aslında, bazı eğitmenler yavru köpek yavrularını 6 haftalık olduklarında test etmeye ve eğitmeye başlar. Yavru bir köpeği genç yaşta test etmeye bir örnek, bir topun bir kanepenin altına yuvarlanmasıdır. Yavruların çoğu ulaşamayacağı için topu almaktan vazgeçecek.

Bununla birlikte, topu almaya çalışan bir yavru köpek var ise, diğer  kahraman köpekleri için hayati önem taşıyan yüksek bir doğal baskın gösterir.

Bir bölüm bir sonraki K-9 olarak bir köpek  alındığı zaman, onun bir eğitim dönemi vardır ve bu bir kaç hafta sürebilmektedir. Patlayıcı madde Tespit Okulu genellikle 3-4 hafta sürer. İlk antrenmandan sonra, K-9 ekipleri becerilerini korumak için tutarlı bir şekilde antrenman yapacak. Gelecekte adli amaçlar için tüm eğitim oturumları günlüklerde belgelenir.

K9 Köpekleri Görev Süresi

Aslında, köpek emekli olduktan sonra, şehir köpeği bakıcıya satılacaktır veya verilecektir. Bu durum, köpek sahibini belli bir sorumluluk almaktan kurtarır. Bu türde bir kahraman köpeğin emekliliğinin tadını çıkarmasının en insancıl yolu, K-9’un bayisinin evinde kalmasına izin vermektir.

Doğrusu, dünya çapında polis ve askeri köpekler için kullanılan en yaygın ırklar Alman Çobanları ve Belçika Malinois’larıdır. Her iki cins de uzun yıllardır polis işlerinde kullanılmıştır. Burada unutulmaması gereken en önemli bilgi, her iki tür köpeğin de birbirinden farklı özelliklere sahip olmasıdır.

K9 Köpekleri Eğitmenleri İçin Sertifika Var mı?

Aslında, bazı profesyonel dernekler polis köpeği eğitmenlerine sertifika veriyor. Ulusal Taktik Polis Köpeği Derneği, profesyonel bir köpek işleyicisi / yeterlilik eğitmeni sunar ve hem sivil hem de kanun uygulayıcı köpek eğitmenleri hak kazanabilir.

K9 Köpeği Sahibi Olmanın Avantajı

Araştırmaya göre köpekler, bir erkeğin tutabileceği en iyi evcil hayvan olarak en uzun olana sahipti. Aslında, her onuncu adam bir köpeği evcil hayvan olarak severdi. Hepsi bu kadar olmasa da polis köpeği eğitmeni olmak önemli bir avantajdır.

Bir köpek aşığıysanız, aslında bundan bir kariyer yapmayı düşünebilirsiniz. Köpeğinizin sizi duyabildiğini, hareketlerinizi izleyebildiğini ve doğrudan ve doğru tepki verebildiğini bilmek ilginçtir.

Bir suç mahallinde akıllı bir köpekle çalıştığınızı hayal edin. İşinizi her zaman daha ilginç, gençleştirici ve keyifli hale getirecektir. Ancak, kariyerinize başlamak için ihtiyacınız olan tek şey tam önünüzde. Nasıl polis köpeği eğitmeni olunacağını ayrıntılı olarak danışmanlardan öğrenin.  Bu köpekler güçlü, hızlı, çevik, akıllı, sadık ve tabii ki kötü adamları, uyuşturucuları ve patlayıcıları gözetlemek için harika burunları var. Demolar sırasında birisinin onları halka tanıtmasına izin veren harika davranışları var.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

google-site-verification=l-PhV3_Fw5O_TGO6eh0cksrzEUu-HcUWyDaBtGZf_bQ

Giriş Yap